DonJoy ortezy i stabilizatory ortopedyczne

DonJoy (DJO) - to najczęściej wybierane ortezy więzadłowe kolana ACL/PCL na świecie udział w rynku globalnym wynosi aż 52 % .

Wszystko zaczęło się  w garażu 1978 roku w Carlsbad w Kalifornii. Firma założona przez kapitana Philadelphia Eagles i lokalnego prawnika, która za sprawą imion ich żon Donna i Joy nazwana została Donjoy .

Pierwszymi produktami były proste rękawy neoprenowe wycinane z pianek używanych przez surferów z południowej Kalifornii, które były wciągane na kolana, kostki, łokcie  dla kompresji i stabilizacji przy kontuzjach tychże stawów.Firma naprawdę zaczęła się rozwijać w 1980 roku, kiedy DonJoy wprowadził  pierwszy aparat typu off-the-shelf- sztywne urządzenie stawu kolanowego o nazwie 4-punktowa orteza kolana.Czas nie mógł być lepszy. Nowoczesna  medycyna sportowa był  jeszcze w powijakach, stąd zapotrzebowanie na tego typu  produkty  było duże. W następnych latach chirurgia artroskopowa zanotowała spory rozwój.

Dlatego produkty  Donjoy  zainteresowały medycznego potentata w tej dziedzinie firmę Smith & Nephew, która w 1987 roku kupiła Donjoy  za sumę 20 milionów dolarów. Fuzja ta zdecydowanie pomogła ukierunkować firmę w profesjonalnym rozwoju w dziedzinie ortopedii i rehabilitacji co zaowocowało wieloma badaniami klinicznymi i innowacyjnymi produktami takimi jak ortezy stawu kolanowego Armor, Defiance ,Legend - których kolejne wersje maksymalnie zabezpieczają nam  kolana od lat.

W 1995 r DonJoy nabywa firme ProCare, wiodącego producenta  miękkich wyrobów ortopedycznych.Pod koniec ubiegłego wieku DonJoy generował już około stu milionów dolarów  przychodów rocznie.


W 1999 roku DonJoy zmienia nazwę na DJ Orthopedics i zaczyna politykę konsolidacyjną dołączając kolejne firmy.W ciągu następnych lat firma doświadcza bezprecedensowego wzrostu przyjmując pod swoje skrzydła takich potentatów ortopedycznych jak: Depuy,Orthologic,Durakold,Axmed,Encore aż w końcu przejmuje Aircast w 2006roku.W tym samym roku zmienia się nazwa spółki na DJO ze względu na szeroki wachlarz linii produktów o globalnej renomie,który już posiadała firma w ofercie.

Donjoy stabilizator na kolano

W 2007 roku Spółka zmienia swoje losy na zawsze. DJO zostaje zakupiony przez Blackstone Group i ta fuzja powoduję konsolidacje z firmami należącymi do Blekstone m.in. Reable Therapeutics do ,której należały Empi i Chattanooga -zmieniając się w światowego potentata jeśli  chodzi o sprzęt ortopedyczny ,rehabilitacyjny, terapię bólu i elektroterapię oraz implantologię i chirurgię rekonstrukcyjną.

W ciągu ostatnich kilku lat, DJO nabyło większość udziałów kilku swoich zagranicznych dystrybutorów w kluczowych lokalizacjach, w tym w Australii, Kanadzie, Afryce Południowej, i Tunezji. Te strategiczne przejęcia dały firmie niemal całkowitą kontrolę nad sprzedażą i dystrybucją swoich produktów na świecie-stąd też dziś znamy ją pod nazwa Djoglobal..Dziś firma jest największą tego typu na świecie notując miliardowe obroty, wciąż przejmując nowe firmy w tym Aircast,Chattanooga, Cefar,Compex,Empi,Dojony, i wiele innych.

                                                             
                                                

*Opisy są zastrzeżone prawami autorskimi stanowiąc własność intelektualną serwisu i nie wolno ich kopiować.