Model: A1
Waga produktu: 1 kg
Gwarancja: 12 miesięcy
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN

Mamusiu, kiedy przyjdzie babcia? Tatusiu, kiedy pójdziemy na dwór? A jak długo się jeszcze mogę pobawić?" Znasz te pytania zadawane przez swoją pociechę? I choć powtarzasz dziecku, że „Za chwilkę”, „Jeszcze troszkę” czy, „Za pięć minutek” to ono i tak co chwila ponawia pytanie i staje się coraz bardziej niecierpliwe, zdenerwowane i marudne. Dzieje się tak dlatego, że dziecko nie ma wyrobionego jeszcze poczucia czasu. Określenia „za chwilkę, niedługo czy za pięć minut” są dla niego czystą abstrakcją. Jak więc wytłumaczyć dziecku "Kiedy i jak długo" gdy maluch nie zna się jeszcze na zegarku? Z pomocą przychodzi Wspaniały edukacyjno- wychowawczy zegar .

 Zegar ten przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze odczytywać godzin na regularnym zegarze a głównym jego założeniem jest zdobywanie przez dziecko wyczucia czasu wykonywanych czynności, pokazanie mu upływu czasu oraz wprowadzenie dyscypliny i rytmu dnia.

Cyfry na zegarze zastąpione są ślicznymi rysunkami a wskazówki godzin i minut można odróżnić poprzez umieszczone na nich pszczółkę i ślimaczka. W ten sposób łatwo dziecku wytłumaczyć, ile czasu może się jeszcze pobawić, o której godzinie ma przyjść na obiad lub kiedy przyjdzie babcia.

Wystarczy dziecku pokazać gdzie w tym czasie będzie ślimaczek a gdzie pszczółka.

Nasze trudne sytuacje

Nasza pociecha bawi się w najlepsze, a my chcemy aby zakończyła zabawę. Mówiąc dziecku, że dajemy mu jeszcze 10 minut zabawy, tak naprawdę nie przekazujemy mu konkretnej informacji. Podobnie jak dla dorosłego człowieka określenia "zaraz" lub "chwilka" nie dają jednoznacznego przedziału czasu, tak dla małego dziecka wyrażenie "10 minut" jest czystą abstrakcją. Jednak gdy pokażemy na dziecięcym zegarze Tiuto, że może się bawić od momentu gdy pszczółka spotka się z biedronką, dziecko będzie widziało upływ czasu i łatwiej będzie się mu pogodzić z zakończeniem zabawy. Jednocześnie rodzic wprowadzi dyscyplinę i zyska poczucie panowania nad sytuacją.

Informacje o produkcie:

  • Posiada płynny mechanizm, co oznacza że NIE TYKA,
  • Na tarczy zegara znajdują się cyfry określające godzinę,
  • Dla większej przejrzystości tarczy, zegar nie posiada sekundnika,
  • Solidna obudowa wykonana jest z aluminium,
  • Posiada płaską, szklaną szybę,
  • Wymiary: średnica zegara 305 mm, grubość 41 mm,
  • Do wyboru 4 wersje Tarczy

Wszystkie nasze zegary dostarczane są wraz z baterią oraz haczykami tak, aby po jego otrzymaniu mogli Państwo szybko go zawiesić na ścianie i móc się nim cieszyć. Dodatkowo mała TARCZA-ŚCIĄGA dla rodziców, która pomoże określić czas, bez konieczności chodzenia do pokoju dziecka i przypominania sobie układu obrazków na tarczy.