Naturalna antykoncepcja i planowanie ciąży

Nowoczesne i skuteczne metody naturalnej antykoncepcji i planowania dziecka.

Komputery cyklu

To przyszłość współczesnej antykoncepcji. Dają one wgląd na temat płodności kobiet  ze skutecznością 99%. Najważniejszą  zaletą komputerów cyklu jest brak  ingerencji  hormonalnej i biomechanicznej w ciało kobiety i co się z tym wiąże całkowicie wyklucza  wszystkie skutki uboczne, które tak często wystepują podczas przyjmowania chemicznych tabletek hormonalnych. Ważnym aspektem stosowania naturalnej antykoncepcji jest  przeciwwskazanie do stosowania pigułek hormonalnych z powodu chorób współistniejących, które niosą za sobą ryzyko działań niepożądanych z zagrożeniem zdrowia dla danej osoby. Wynika z tego, że jeżeli nie Chcesz, albo nie Jesteś w stanie stosować hormonalnych metod antykoncepcji, warto zainwestować w nowoczesną i naturalną antykoncepcję dzięki, której możesz uprawiać sex bez ryzyka ciąży, bądź świadomie zaplanować dziecko.

Tester owulacyjny

Bardzo popularną metodą naturalnej antykoncepcji i planowania rodziny  jest stosowanie testera owulacyjnego - mały mikroskop wielkością  i  kształtem przypominający szminkę. Bada on bardzo dyskretnie i szybko  ślinę pokazując nam czy owulacja miała już miejsce, pokazując nam dni płodne i bezpłodne.

Testery owulacyjne wielokrotnego użytku typu Ovu control i Afrodyta są bardzo ekonomiczną metodą antykoncepcji i planowania rodziny a ich skuteczność sięga aż 98%. Dzieje się to za sprawą  możliwości powiększenia mikroskopowego obrazu śliny, która podczas owulacji zmienia swoją strukturę krystaliczną. Istotnym wskazaniem do  stosowania mikroskopów płodności jest fakt, iż mogą stosować kobiety o nieregularnym cyklu miesiączkowania oraz te które mają przeciwwskazania do antykoncepcji hormonalnej.

Termometry owulacyjne

To najprostszy sposób naturalnej antykoncepcji i planowania rodziny. Są one bardzo dokładne w badaniu temperatury podczas całego cyklu co pozwala na określenie dni płodnych i niepłodnych. W dobrych sklepach medycznych dostępne są dwa rodzaje tych  urządzeń pomiarowych: analogowe bezrtęciowe i cyfrowe elektroniczne. Obie wersje są nietoksyczne i dyskretne w działaniu a niektóre z nich można używać bez limitu.