Obuwie zdrowotne

Dobre samopoczucie rozpoczyna się od stóp. 

 

Przez całe życie, żadna inna część ciała nie podlega tak dużym obciążeniem jak nasze stopy. To one utrzymują równowagę ciałą, absorbują wstrząsy i utrzymują cały nasz ciężar. Dlatego istotne jest aby jak najlepiej chronić stopy. 

birkenstock logo

Obuwie marki Birkenstock wykonywane jest :

Birko - Flor: materiał przyjazny dla skóry,odporny na zarysowania, łatwy w utrzymaniu czystości. Wierzchnia warstwa tego materiału ma strukturę skóry i miękką wełnę wbudowaną w warstwę wewnętrzną.

Birko - Flor- Nubuck - Specjalny proces wykańczania daje temu materiałowi wartwę powierzcni, która nie wygląda jak skóra ale jest odczuwalna jak skóra.

Birko - Filc jest wykonany z miazgi filcowej i włókna syntetycznego filcu. Ta mieszanka jest szczególnie mocna,przepuszcza powietrze i jest przyjazna dla skóry.

Skóra naturalna - rpzpoznawalna przez swoje typowe różnorodne ziarno i zauważalny kolor powierzchni. Birkenstock nie kompensuje tych różnic, dlatego obuwie skórzane ma tak niepowtarzalny charakter naturalnego matu powierzchni. itp.

Wkładka Birkenstock 

Jest dostępna w dwóch szerokościach - została zaprojektowana tak, aby odzwierciedlić kształt zdrowej stopy.  Kupując oferowane przez nas buty należy wybrać takie, które mają odpowiednią długość i szerokość, gdyż w ten sposób wydłuża się ich żywotność oraz zapewnia optymalny komfort chodzenia.

 wąska wkładka, wąska stopa- wąska, smukła stopa

szeroka stopa,szeroka wkładka do butównormalna, mocna stopa

 WAŻNE! JAK WYKONAĆ PRAWIDŁOWO POMIAR STOPY ABY DOBRAĆ ROZMIAR OBUWIA

Pomiar stopy do obuwia zdrowotnego medicalbroker.pl

Wiele butów jest zbyt ciasnych by zachować naturalny kształt stopy.  Ograniczają one palce, a nacisk na stopę jest rozłożony nierównomiernie.

wkładka birkenstock

 1. Duże zagłębienie pod piętę daje stopie większą stabilność i wspiera naturalne ułożenie stopy.
 2. Wsparcie łuku poprzecznego stopy zapewnia naturalną i prostą postawę ciała.
 3. Zewnętrzne i wewnętrzne wsparcie łuku podłużnego stopy wspiera równowagę podczas chodzenia.
 4. Wsparcie dla palców zapewnia ich prawidłowe ułożenie oraz odpowiednie przemieszczanie się przy naturalnych ruchach stopy.
 5. Lekka i elastyczna wkładka korkowo-lateksowa gwarantuje wysoki komfort użytkowania.
 6. Zamszowe pokrycie utrzymuje optymalny mikroklimat wokół stopy.
 7. Dodatkowo podniesione obrzeże wkładki ochrania palce.

halluksy,płaskostopie

W celu eliminacji powyższych niedogodności Birkenstock wynalazł obuwie, które umożliwia naturalne ułożenie oraz swobodny ruch stóp za pomocą anatomicznie wyprofilowanej wkładki, idealnie dopasowanej do naturalnego kształtu stopy. Płaska podeszwa wymyślona i opatentowana przez firmę Birkenstock zapewnia prawidłowy i optymalny dla naszego zdrowia rozkład ciężaru ciała. Dzięki niej sylwetka jest wyprostowana a kręgosłup pracuje prawidłowo na każdym odcinku. Specjalna budowa podeszwy gwarantuje pochłanianie i amortyzację niekorzystnych dla naszego ciała wstrząsów i uderzeń występujących podczas chodzenia, redukując bóle stawów. Specjalistyczna konstrukcja wkładki koryguje płaskostopie u dzieci oraz zapobiega pogłębianiu się płaskostopia u dorosłych. Podczas chodzenia buty Birkenstock zapewniają także wysoki poziom aktywności mięśni poprawiając krążenie oraz wzmacniając tkankę łączną.

obuwie zdrowotne

Birkenstock wykonane są z poliuretanu, którego najważniejszymi zaletami jest lekkość, elastyczność, absorpcja energii uderzenia oraz antypoślizgowość. Korek użyty do produkcji anatomicznie ukształtowanej wkładki Birkenstock pochodzi z kory dębu korkowego. Jest bardzo lekki i elastyczny. Posiada doskonałe właściwości amortyzujące, antybakteryjne i izolacyjne. Mleczko lateksowe uzyskiwane z kory drzewa kauczukowego służy jako spoiwo wiążące granulowany korek. Wkładka jest otoczona z dwóch stron warstwami juty. Niższa warstwa juty zapewnia stabilność, podczas gdy górna, gęstsza absorbuje wilgoć. Warstwy te wraz z zewnętrzną warstwą wysokiej jakości zamszowej skóry redukują do minimum powstawanie we wnętrzu buta wilgoci oraz nie przepuszczają do środka zimna, zapewniając optymalny klimat stóp i niedościgniony komfort noszenia.

 

budowa wkładki birkenstock

 1. Skóra zamszowa
 2. Górna warstwa juty
 3. Rdzeń z korka lateksowego
 4. Niższa warstwa juty
 5. Podeszwa z poliuretanu

Osobom o szczególnie wrażliwych stopach polecamy kilka modeli wyposażonych w miękką podeszwę wewnętrzną. Pomiędzy elastyczną mieszankę korkowo-lateksową wzmocnioną mocną jutą a zewnętrzną warstwą zamszu umieszczono dodatkową warstwę z piankowego kauczuku naturalnego. Warstwa ta charakteryzuje się wyjątkowo dobrą sprężystością, co zapewnia jeszcze większą amortyzacje i gwarantuje dodatkowy komfort noszenia.

Wybierz swoje buty

Dobierz wkładki do butów

 

 

 Żródło informacji: Birkenstock