Model: Dorso Osteo Care 50R20
Waga produktu: 2 kg
Realizacja zamówienia: 5 dni
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: OttoBock

                                                                                                                             

Łatwe nakładanie — niczym plecak


Orteza składa się z osłoniętej wyściółką ramy głównej wykonanej z lekkiego stopu metalu, peloty brzusznej oraz specjalnego systemu pasów. Dorso Osteo Care nakłada się łatwo — podobnie jak plecak. Mocowanie ortezy ułatwia zamek magnetyczny znajdujący się pod linią klatki piersiowej oraz szeroki pas z rzepami w miejscu wkładki umieszczonej w okolicach żołądka. Orteza jest niemal niewidoczna pod ubraniem.
Wszystkie materiały użyte do wykonania ortezy przepuszczają powietrze, są przyjemnie delikatne, nie powodują podrażnień skórnych — zwiększając poziom wygody użytkowania. Oczywiście przyzwyczajenie się do ortezy może trochę potrwać, ale przy poprawnym użytkowaniu i odrobinie praktyki szybko przekonasz się do jej funkcjonalności i skuteczności.

 

Zalecamy, aby pod ortezą nosić zawsze podkoszulek lub koszulkę. Części ortezy nadają się do mycia. Twój fizjoterapeuta przekaże Ci dodatkowe informacje dotyczące działania i użytkowania naszej ortezy.

Zastosowanie:

  • Zmiany osteoporotyczne w piersiowym i lędźwiowym odcinku kręgosłupa
  • Orteza kręgosłupa Dorso OsteoCare może być wykorzystywana podczas terapii osteoporozy wtedy, gdy wciąż można wykorzystać — a przez to także zwiększać — siłę mięśni
  • Kontynuacja terapii osteoporotycznych złamań trzonów kręgów

 

Cechy produktu:

  • Ułatwia wyprostowanie górnej części ciała
  • Trening mięśniowy wspomaga kościec
  • Obniża ryzyko upadku i złamań
  • Duża wygoda użytkowania
  • Praktycznie niewidoczna pod ubraniem
  • Łatwa w nakładania
  • Wykonana z materiałów przepuszczających powietrze i nie powodujących podrażnienia skóry

Osteoporozę nazywa się często atrofią kości. Choroba wiąże się z ubytkiem masy kostnej i pogarszaniem się stanu struktury przestrzennej kości, a w konsekwencji także gęstości kości prowadzącej do zmniejszenia wytrzymałości. W zaawansowanym stadium osteoporozy nawet niewielkie obciążenie, czy lekkie potknięcie i/lub upadek może prowadzić do złamania kości. Na szczęście obecnie istnieją już dobre sposoby leczenia osteoporozy. Szczególnie ważną rolę pełni jednak prewencja, a podczas pierwszej fazy rozwoju osteoporozy należy podjąć natychmiastowe kroki zmierzające do zahamowania rozwoju choroby. Trzeba koniecznie uaktywnić mięśnie poprzez odpowiednie ćwiczenia. Orteza Dorso Osteo Care 50R20 powstała z uwzględnieniem założeń aktywnego przeciwdziałania osteoporozie.


Więcej mobilności i aktywności

Zasada działania ortezy Dorso Osteo Care 50R20 jest prosta: dzięki niej możesz ponownie wyprostować górną część tułowia. Znów będziesz cieszyć się z codziennej mobilności i aktywności. Mięśnie staną się mocniejsze, poprawi się Twoja postawa. Znów będziesz mógł bezpiecznie chodzić i stać, poprawi się struktura Twoich kości.


Tworząc plan terapii Twój lekarz zadecyduje, jak często i jak długo będziesz nosić ortezę. Fizjoterapeuta przystosuje ją specjalnie do Twoich potrzeb. Poinstruuje Cię także, jak powinno wyglądać poprawne używanie Dorso Osteo Care.

 

Rozmiar Długość tułowia w cm
S 39 - 41,5
M 42 - 44,5