Model: 4260022691167
Waga produktu: 0.5 kg
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN
Producent: Orthomol

 gelenke

W celu dostarczenia Państwu produktów najwyższej jakości, Orthomol połączył 20-letnie doświadczenie w produkcji dietetycznych środków spożywczych specjalnego przeznaczenia medycznego i suplementów diety oraz wiedzę naukową z zakresu ortomolekularnej medycyny żywieniowej.

 

 

Dlaczego Orthomol Osteo® to najlepszy Państwa wybór?

Orthomol Osteo® spełnia-ze względu na swój skład- szczególne wymagania w trakcie leczenia dietetyczną terapią złamań kości i schorzeń związanych z osteoporozą. Zawiera wapń, który w metabolizmie kostnym jest niezbędny, a ponadto witaminy K, D3 oraz B6 oraz pierwiastki fluor, mangan, miedź, cynk i przede wszystkim cytrynian trójpotasowy, który ma szczególne znaczenie jako substancja zobojętniająca w organizmie człowieka środowisko kwaśne i wspomagająca odzyskiwanie wapnia.

 

Orthomol Osteo® dostępny jest w formie proszku do sporządzania roztworu doustnego w praktycznych dziennych porcjach. Codziennie zaopatruje organizm w mikroelementy niezbędne do postępowania dietetycznego przy złamaniach kości i schorzeniach związanych z osteoporozą.

 

Orthomol Osteo 

 

dzienna porcja

 

proszek

 

 

Stosowanie:

 1. Otwieramy saszetkę.
 2.  Proszek rozpuszczamy w około 100-150 ml niegazowanej wody lub soku owocowego; w ten sposób przygotowany napój wypijamy w trakcie posiłku lub bezpośrednio po nim.

 

Opakowanie:

30 porcji = 30 saszetek, zawartość netto: 420 g

Jedna porcja = jedna saszetka: proszek, zawartość netto: 14 g

 

Charakterystyka:

 

 1. Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do stosowania w procesach leczenia osteoporozy oraz pojedynczych złamań kości.
 2.  Nie zawiera laktozy i glutenu.
 3. Posiada certyfikat ISO 22000 / GMP.
 4.  Stosować wyłącznie pod nadzorem lekarza.
 5. Nie jest pełnowartościowym środkiem odżywczym, lecz środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego.
 6.  Zawiera łatwo przyswajalne węglowodany. W przypadku upośledzonej tolerancji glukozy, stosować pod ścisłą kontrolą lekarza.
 7. Nie podawać kobietom w ciąży, kobietom podczas laktacji ani dzieciom.
 8. Nie stosować przy niewydolności nerek.
 9.  Przy zażywaniu preparatów z naparstnicy, należy wziąć pod uwagę zawartość zażywanego potasu. Preparat nie pokrywa dziennego zapotrzebowania na potas.
 10.  Ze względu na zwiększone wymagania w zakresie stosowania, została zwiększona zawartość witaminy K. Preparat może ewentualnie osłabić działanie leków przeciwzakrzepowych zawierających w swoim składzie kumarynę.

 

 

Skład (zawartość składników w jednej porcji- 14 g):

 • Witamina C: 120 mg
 • Witamina B6: 3 mg
 • Witamina K1: 200 μg
 • Witamina D3: 7,5 μg
 • Wapń (Ca): 600 mg
 • Cytrynian trójpotasowy: 3,24 g
 • Cynk (Zn): 8 mg
 • Mangan (Mn): 2 mg
 • Miedź (Cu): 1000 μg
 • Fluorek sodu (NaF): 1 mg
 • Wartość energetyczna: 39 kcal (165 kJ)
 • Białko: 0,0 g
 • Węglowodany: 5,9 g
 • Tłuszcze: 0,0 g

Jednostki chlebowe: 0,5 WW*

*WW: wymiennik węglowodanowy

 

 

 

Informacje dodatkowe:

 1. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
 2. Orthomol Osteo® można stosować do 4 miesięcy bez przerwy; w celu ustalenia długości kuracji zalecana jest konsultacja z lekarzem.
 3. Zawartość jednej saszetki sugeruje się spożyć z uwzględnieniem pory śniadania, o ile nie ma innych wyraźnych przeciwskazań (np. obecność innych leków, wówczas należy skonsultować się z lekarzem) przed największą aktywnością w trakcie dnia.
 4. Zastrzeżenie zmian przez Orthomol: dane oddają status do chwili opublikowania i mogą różnić się od drukowanego materiału. Wszystkie dane mogą być zmieniane bez zawiadomienia.

 

Kod GTIN-13* (EAN-13): 4260022691167

Kod BAZYL**: 168107

Kod BLOZ-7***: 8865801 / Kod BLOZ-12***: 345780113195

 

*Global Trade Item Number (Globalny Numer Jednostki Handlowej) można zweryfikować na stronie GS1Polska (w j.polskim) i/lub GS1Germany (w j. niemieckim), wpisując podany kod lub nazwę produktu.

**Kod wewnętrzny Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL firmy IMS POLSKA.

***Kody wewnętrzne Bazy Leków i Środków Ochrony Zdrowia- BLOZ firmy KAMSOFT.