Model:
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN

Wyrób medyczny!

Faktem jest, że ok 7 milionów Polaków chrapie, a to oznacza iż ok. 14 milonów osób jest dotkniętych tym problemem.

Chrapanie może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych tj. do bezdechu sennego, który objawia się głośnych chrapaniem oraz zatrzymaniem oddechu.

Nawet do stu razy w ciągu nocy może dojść do bezdechu sennego i zatrzymnaia oddychania, nawet do dwóch minut. To natomiast powoduje zmniejszenie tlenu we krwi i obudzenie się osoby, która często nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Osoba ta w ciągu dnia jest zmęczona, wyczerpana, ma problemy z koncentracją.
Fizyczne konsekewncje są daleko idące. Bezdech może doprowadzić do zaburzenia rytmu serca, podwyższenia ciśnienia, jak również do zaprzestania akcji serca lub udaru mózgu.

Nie należy również lekceważyć innego problemu jakim jest oddziaływanie chrapania na partnera. Znacznie obciąża to stosunki, kiedy partner nie mając wyboru nie śpi, wsłuchuje się w chapanie lub opuszcza wspólne łóżko.

NMS-Clip został wymyślony przez niemieckiego dentystę z Osnabrück oraz zespół ekspertów.

Można zakładać go na noc bez żadnych problemów (jego mały rozmiar nie utrudnia snu) i skutecznie zapobiega chrapaniu.

Zalety NMS-Clip:

 • możliwość indywidualnego dopasowanie do każdego uzębienia
 • wysoki komfort noszenia
 • działa natychmiastowo

Dlaczego chrapiemy?

Spowodowane jest to głównie przez rozluźnienie, zwiotczenie mięśni podniebienia, języczka i języka, zapadnięcie się tych dwóch ostatnich do tyłu co zawęża górne drogi oddechowe.

Normalnie wdychamy i wydychamy powietrze przez nos. Jeżeli odpowiednia ilośc tlenu pobierana przez nos jest nie wystarczająca, wówczas oddychamy przez usta.
W momencie kiedy powietrze przechodzi przez zwiodczałe mięśnie języczka i języka wprawia je w drganie i wydawane są odgłosy chrapania.

Otyłość, alkohol, palenie papierosów, środki nasenne i uspakające znacznie zwiększają ten problem.

Jak działa NMS-Clip?

Działanie NMS-Clip jest podobne do wstawienia szyny na zęby, która nieznacznie przesuwa dolną szczękę ku przodowi i dzięki temu cała twarz i podniebienie jest naprężone.
Zaletą NMS-Clip jest to, że nie jest on zbyt duży, a przez to niekomfortowy jak zwykłe szyny. Jest mały i przyjemniejszy do noszenia. Ponieważ NMS-Clip nie pokrywa całych zębów, nie dochodzi także do bolesnego gryzienia obcego ciała w ustach, jak to się często zdarza przy szynie.
NMS-Clip rozdziela natomiast zęby tak, aby nie można było nimi zgrzytać.

Korzyść NMS-Clip
Oprócz szyn na zeby rynek oferuje wiele różnych pomocy w walce z chrapaniem, wiele jest drogich, nie dających żadnych skutków oraz nie praktycznych w użytkowaniu.

NMS-Clip jest tanim i przynoszącym rezultat wariantem. Mały rozmiar i łatwe indywidualne dopasowanie daje wysoki komfort noszenie, w przeciwieństwie do innych produktów- nie uwiera, nie ciśnie, nie ma możliwości obsunięcia się, zgrzytania zębami, nie utrudnia oddychania.
Nareszcie można spać spokojnie i mieć dobry nastrój w ciągu dnia.

Testy pokazują, że 98% osób zakładających NMS-Clip przekonała się o jego skuteczności.

Mały clip z dobrym skutkiem

Dlatego NMS-clip jest dla Ciebie najlepszy:

 • Wygodny w noszeniu - noc po nocy
 • W porównaniu do podobnych metod zwalczających chrapanie NMS-Clip oferuje wysoki komfort noszenia głównie poprzez wyjątkowo małych rozmiar: szyny na zęby, które nie pozwalają pogodzić się z ich wielkości, są rzeczą z przeszłości!

NMS-clip można łatwo dostosować

 •  Ze względu na właściwości materiału, idealnie dopasowuje się do indywidualnego charakteru zębów.
 • NMS -clip jest wygodny i łatwy w użyciu.
 • NMS-Clip nie ma ostrych krawędzi, które ocierają jamę ustną lub język. Wykonany jest z wysokiej jakości materiału, który jest niedrażniący i bezwonny. Wkrótce nie będziecie Państwo odczuwać, że clip w nocy jest założony na zęby. Po dopasowaniu przed pójściem spać w sekundę zakładamy clip, a ranem po zdjęciu wkładamy do specjalnego pudełeczka.

Czyszczenia NMS-Clip jest bardzo proste.

 • Rano myjemy clip szczoteczką, pastą do zębów, spłukujemy pod kranem ciepłą wodą, pozostawiamy do wyschnięcia, następnie wkładamy do pudełeczka

Uwaga: Zaleca się co 8 dni zastosować dostępne na rynku środki do czyszczenia protez.  Po 9-12 miesięcy ze względów higienicznych należy NMS-Clip wymienić.

On pomaga organizmowi pomóc sobie.
Zatrzymuje chrapanie, a co za tym idzie niebezpieczny bezdech senny oraz nieprzyjemne skutki uboczne chrapania, takie jak bezsenność, zmęczenie, znużenie i impotencja związane ze złym nastrojem, kłopoty z koncentracją – dzięki NSC-Clip to już przeszłość!

Porównanie produktów

Oczywiście istnieją inne metody, lub środki zapobiegające chrapaniu, takie jak anty-chrapanie owijanie głowę, aby nie otwierać żuchwy, klipy na nos, naszyjniki, poduszki, aparaty na nadgarstek, smoczek lub okulary. Ich skuteczność jest jednak wątpliwa, ponieważ spełniają one optymistyczne obietnice, a tym samym często nie są warte wydanych pieniędzy.
Oto małe porównanie:

Wkładki do nosa
Jak to działa: Wywiera lekki nacisk na przegrodę nosową , ułatwia oddychanie przez nos.
Opinia ekspertów: Nieskuteczny, łatwo ześlizguje się z nosa podczas snu.

Szyny na zęby (relaksacyjne) przygotowywane w gabinetach dentystycznych:
Jak to działa: odpowiednio dopasowana do żuchwy i tym samym ułatwia przepływ powietrza w drogach oddechowych.
Eksperci: wysoka wydajność, bardzo wysoki koszt (około 300zł - 600 zł)

Aparat zakładany na nadgarstek.
Jak to działa: aparat wysyła impulsy lekko „telepie prądem”
Eksperci: mało skuteczny, jeśli schowany dłoń pod kołdrę.

Przeciwwskazania:

 • NMS-Clip nie może być używany przy luźnych, ruszających się zębach, przy sztucznej szczęce, prze ostrym zapaleniu, skaleczeniu w jamie ustnej.
 • NMS-Clip nie może być używany, kiedy występują problemy z oddychaniem przez nos. NMS-Clip może być tylko używany, jeśli jest odpowiednio dopasowany, według instrukcji.
 • NMS-Clip nie jest właściwy dla dzieci, trzeba zachować środki ostrożności aby nie został przez nie połknięty.
 • Może potrwać parę tygodni zanim się Państwo do NMS-Clip się przyzwyczaicie. W odosobnionych przypadkach może dojść do podwyższonego wytwarzania śliny lub suchości w jamie ustnej. Proszę być cierpliwym, Państwa organizm w krótkim czasie przyzwyczai się do obcego ciała. Jeśli przez dłuższy czas uciążliwościnie ustąpią, proszę skonsultować się z lekarzem lub dentystą.