Model: FEMME ELITE
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN
Producent: Body Clock

                  

Brytyjska firma BodyClock to lider w produkcji medycznych urządzeń do elektrostymulacji.

Zdobywca wielu prestiżowych nagród. 

Urządzenia firmy Bodyclock sprawdzają się w szpitalach, gabinetach rehabilitacyjnych oraz w domach prywatnych.

Główne zastosowania: łagodzenie bólu porodowego, łagodzenie bólów różnego pochodzenia, leczenie nietrzymania moczu u kobiet, wzmacnianie i wyszczuplanie mięśni.

Femme Elite jest niezwykłym urządzeniem 3w1! Można wykorzystywać je do wzmacniania mięśni przepony miednicznej (co pomaga zwalczyć problemy z nietrzymaniem moczu), do uśmierzania bólu, w tym bólów menstruacyjnych, bólów pleców czy ramion, jak również do stymulacji mięśni (co pozytywnie wpływa na budowę tkanki mięśniowej oraz na wyszczuplenie Twojej sylwetki). Urządzenie jest proste w obsłudze, stylowe i maleńkie! Bez problemu można je nosić pod ubraniem i nikt go nawet nie zauważy! Dodatkowo pamiętać należy, iż urządzenie do swojego działania nie potrzebuje żadnych anestetyków, a co za tym idzie nie wywołuje absolutnie żadnych skutków ubocznych! Innymi słowy - to maleńkie urządzenie jest idealne do rehabilitacji po porodowej!

Rewolucyjne urządzenie 3w1

Urządzenie łączy w sobie 3 funkcje: TENS (do uśmierzania bólu), EMS (do stymulacji mięśni i wyszczuplania sylwetki) oraz SMPM (do wzmacniania mięśni przepony miednicznej i pokonywania problemów z nietrzymaniem moczu).

Aby użyć jednej z tych trzech funkcji wystarczy użyć przycisku znajdującego się z boku urządzenia. Tryb TENS oznaczony jest "TENS", tryb EMS oznaczone jest jako "TONE" a tryb SMPM oznaczony jest jako "PELV":

Funkcja 1 - TENS. Do czego służy i jak działa?

TENS, czyli przezskórna stymulacja nerwów (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) jest metodą leczenia dolegliwości bólowych.

TENS działa poprzez łagodne impulsy elektryczne przekazywane przez elektrody do włókien nerwowych znajdujących się pod skórą. TENS działa na dwa sposoby: po pierwsze impulsy TENS blokują sygnały bólowe (zgodnie z Bramkową Teorią Bólu) a po drugie sprawiają, że Twoje ciało wytwarza swoje własne środki przeciwbólowe - tzw. endorfiny.

TENS do swojego działania nie potrzebuje żadnych preparatów. Brak działań ubocznych (po wykluczeniu przeciwwskazań). Jeśli jednak istnieje taka potrzeba - można z niego korzystać jako uzupełnienie już pobieranych leków.


W jaki sposób Femme Elite pomoże w walce z bólem?

To bardzo proste!
Przyklej wokół bolącego miejsca 2 elektrody i podłącz do urządzenia za pomocą dołączonych przewodów. Włącz urządzenie, ustaw odpowiedni dla Ciebie poziom i od razu poczujesz przyjemne masowanie. Urządzenie wyposażone jest w 4 specjalne programy pracy: 1. do uśmierzania bólu pleców, 2. do migreny, 3. do uśmierzania bólów menstruacyjnych, 4. do uśmierzania bólów ramion. Oczywiście nie są to jedyne typy bólów jakie można leczyć za pomocą urządzenia.

Jak umieścić elektrody na ciele by skutecznie walczyć z bólem?

Odpowiednie umiejscowienie elektrod na ciele podczas stosowania urządzenia Femme Elite ma istotne znaczenie.

Najważniejszym aspektem umiejscawiania elektrod urządzenia Femme Elite jest to, by przykleić je w taki sposób by strumień TENS mógł swobodnie przepływać przez strefę bólu, bądź wzdłuż nerwów wokół bolącego miejsca. Femme Elite jest urządzeniem jednokanałowym.

Poniżej przedstawiamy trzy przykłady umiejscowienia elektrod na ciele aby leczyć różne typy bólu:

Więcej diagramów z propozycjami umiejscawiania elektrod znajdą Państwo w książeczce firmy BodyClock : "Umiejscawianie elektrod przy elektrostymulacji TENS". 40 diagramów pomagających w skutecznym uśmierzaniu takich dolegliwości jak: bóle pleców, bóle szyi i ramion, bóle nóg, bóle rąk i dłoni, bóle brzucha, bóle głowy i migrena, neuralgie, mdłości itp.

Funkcja 2 - EMS. Do czego służy i jak działa?

Elektryczne Stymulatory Mięśni (EMS) to metoda stosowana w kosmetyce od lat. Niezastąpiona jest w celu zmniejszenia obwodu, eliminacji tkanki tłusz czowej czy cellulitu. Urządzenia te sprawdzają się również idealnie jako masażery! Elektryczna Stymulacja Mięśni EMS bywa często nazywana w skrócie elektrostymulacją. EMS działa poprzez łagodne impulsy elektryczne przekazywane przez elektrody do tkanki mięśniowej i tłuszczowej znajdującej się pod skórą.

Impulsy EMS sprawiają, że Twoje mięśnie kurczą się a następnie rozciągają. Wystarczy umieścić na ciele elektrody i włączyć urządzenie. Elektrostymulacja korzysta z zewnętrznego źródła energii i gdy delikatny prąd płynie przez elektrody mieśnie pracują. Prąd wysyłany jest przez elektrody przyklejone do ciała. Powoduje to wymuszoną akcję mięśni.


W jaki sposób 1st Choice EMS pomoże w budowie tkanki mięśniowej i w spalaniu tkanki tłuszczowej?

To bardzo proste!

Przyklej na skórze 2 elektrody i podłącz do urządzenia za pomocą dołączonych przewodów. Włącz urządzenie, ustaw odpowiedni dla Ciebie poziom i od razu poczujesz przyjemne masowanie. Femme Elite wyposażone jest w 3 programy EMS, każdy do innej, specyficznej grupy mięśni: mięśnie brzucha, uda / talia, pośladki / ramiona.

Poniżej przedstawiamy trzy przykłady umiejscowienia elektrod na ciele aby skutecznie rozwijać poszczególne grupy mięśni:

Funkcja 3 - SMPM do wzmacniania mięśni Kegla. Do czego służy i jak działa?

Urządzenie Femme Elite jest również urządzeniem SMPM (Stymulatorem Mięśni Przepony Miednicznej) pomaga wzmacniać mięśnie przepony miednicznej zwanych również potocznie Mięśniami Kegla.

Femme Elite pomaga wzmacniać mięśnie przepony miednicznej. Tak jak w przypadku pozostałych mięśni w ciele człowieka - im więcej się je stymuluje tym silniejszymi się stają. Silne mięśnie przepony miednicznej bardzo pozytywnie wpływają na kontrolę nad pęcherzem, na estetyczny wygląd miejsc intymnych oraz na zwiększenie przyjemności płynących ze stosunków seksualnych.

Jedna na trzy kobiety w trakcie swego życia doświadcza problemów związane z nietrzymaniem moczu. Takie problemy pojawiają się zwykle nagle, ale najczęściej po porodzie.

 

Co to jest przepona miedniczna i jakie funkcje spełnia?

Przepona miednicy zbudowana jest z wielowarstwowej powłoki mięśniowej, która podpiera narządy wewnętrzne jednocześnie wspamagając funkcje macicy, pęcherza i jelita. Mięsnie przepony utrzymują otwory cewki moczowej, pochwy i odbytnicy w stanie ich zamknięcia. W niektórych sytuacjach mięśnie te muszą się rozliźnić jednocześnie otwierając te otwory (np. by umożliwić wypróżnienie pęcherza, czy poszerzyć pochwę w czasie stosunków seksualnych czy podczas porodu). Z czasem funkcje podtrzymywania, wspierania i zamykania słabną. I wtedy właśnie pojawiają się problemy m.in. z nietrzymaniem moczu. Dlatego właśnie tak ważne są ćwiczenia mięśni przepony miednicy by zachować stałą kontrolę nad tymi organami aż do późnego wieku.

W jaki sposób Femme Elite pomoże w walce z nietrzymaniem moczu?

To niezwykle proste! Po prostu włącz urządzenie i za pomocą przycisku wyboru trybu pracy wybierz jeden z programów odpowiadających typowi inkontynencji (nietrzymaniu moczu) na który cierpisz:

A – Inkontynencja parcia (Urge Incontinence)
B – Inkontynencja stresowa (Stress Incontinence)
C – Inkontynencja mieszana (Mixed Incontinence)

Następnie rozpocznij stymulację poprzez zwiększanie intensywności impulsów aż poczujesz skurcze mięśni.

 

W jaki sposób poznać na jaki typ inkontynencji (nietrzymania moczu) się cierpi?

A - Inkontynencja parcia – objawia się silnym, nagłym i niepohamowanym uczuciem potrzeby oddania moczu.
B - Inkontynencja stresowa – objawia się podczas kichania, kaszlu, śmiechu, podnoszenia albo podczas ćwiczeń i powoduje wyciek niewielkiej ilości moczu.
C - Inkontynencja mieszana - kombinacja inkontynencji parcia i stresowej.

 

Jak często powinno stosować się Femme Elite aby skutecznie walczyć z nietrzymaniem moczu?
Poniżej znajdziesz tabelę wskazującą jak często powinno korzystać się z poszczególnych modułów pracy SMPM Femme Elite:

Jak szybko pojawią się efekty stosowania SMPM Femme Elite?

Efekty widać u każdego po innym okresie czasu. Zależy to również od typu inkontynencji którego dotyczy kuracja:

 • Inkontynencja stresowa – poprawa pojawia się wolno, wraz z budową tkanki mięśniowej i wrażliwości nerwów. Może trwać do 2 miesięcy.
 • Inkontynencja parcia – poprawa pojawia się poprzez ograniczenie fałszywych sygnałów wysyłanych przez pęcherz do mózgu. Efekty można zobaczyć już po 14 dniach.
 • Inkontynencja mieszana – poprawa pojawia się wraz z budową tkanki mięśniowej i wrażliwości nerwów oraz poprzez ograniczenie fałszywych sygnałów wysyłanych przez pęcherz do mózgu. Może to potrwać dłużej, ale pierwsze efekty powinny byd zauważalne już po 21 dniach.

Sposób umiejscawiania sondy w ciele

 

Główne zalety Femme Elite to:

 • wysoka skuteczność,
 • brak działań ubocznych (po wykluczeniu przeciwwskazań) ,
 • brak interakcji z lekami
 • urządzenie 3w1 - łączy technologię TENS, EMS i SMPM w 1 rewolucyjnym urządzeniu BodyClock


Najważniejsze cechy urządzenia:

 •  3 moduły pracy SMPM (do leczenia inkontynencji parcia, inkontynencji stresowej oraz inkontynencji mieszanej)
 •  4 moduły pracy TENS (uśmieżające ból pleców, migrenę, bóle menstruacyjne oraz bóle ramion)
 • 3 moduły pracy EMS (do stymulacji mięśni brzucha, ud / talii oraz pośladków / ramion)
 • jest małe i dyskretne
 • łatwe w użycie
 •  elektroniczne
 • niska cena
 • funkcja automatycznego wyłączenia

Zawartość opakowania:

 •  Zestaw przewodów
 •  Sonda dopochwowa
 • Instrukcja Obsługi
 • Saszetka żelu nawilżającego
 •  1 litowa bateria guzikowa
 • Torebka z miękkiego materiału do przenoszenia urządzenia
 • 4 duże przyklejane elektrody