Koszt wysyłki od: 17.00 PLN
Producent: Urologic

UROX to całkowicie innowacyjny a przede wszystkim komfortowy system do zbiórki moczu dla mężczyzn. Chcesz aktywnie uczestniczyć w życiu codziennym, bez zamartwiania się przykrymi konnsekwencjami nietrzymania moczu?
Po prostu musisz spróbować.
W uwagach zamówienia podaj rozmiar poszczególnych elementów Systemu UROX:
 1. pojemnik - rozmiar membrany
 2. ochraniacz na nogę
 3. bokserki
Wskazówki dotyczące pomiarów znajdziesz  w dalszej części opisu.
W zestawie UROX znajduje sięrównież płyn UROX 250mml oraz  przenośna torba.
 System Urox zawitał do nas z Danii oferując  sprawdzony model opróżniania pęcherza u:
 • mężczyzn cierpiących na częste mikcje – np. wskutek powiększonejprostaty, leczenia albo słabego pęcherza.
 • mężczyzn wykonujących prace albo mający hobby w czasie których załatwienie potrzeby może być trudne!  np.: kierowcy autobusów, piloci szybowców, ludzie praktykujący religijnie, nauczyciele, kasjerzy w marketach i każdy, komu grozi, że przez pewien dłuższy czas będzie musiał się powstrzymywać i będzie z tego powodu odczuwać dyskomfort.
 • mężczyzn cierpiących na nietrzymanie moczu – np. pacjenci ze stwardnieniem rozsianym, z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, na wózkach inwalidzkich i mężczyźni, którzy przeszli operację prostaty.
Niedrogi w użyciu
System jest tak odporny, że wytrzyma codzienne używanie i jest tak dyskretny, że może być noszony pod zwykłym ubraniem bez obawy, że ktoś z zewnątrz go zauważy.
System, jeśli jest konserwowany właściwie, może być wielokrotnie używany. Specjalnie przeznaczony do tego płyn do płukania redukuje nieprzyjemne zapachy
i namnażanie się bakterii. Nie uszkadza on delikatnej membrany, instalacji i zastawki.
System UROX
Oddajesz mocz do pojemnika. Za pierwszym razem może to wydawać się trochę dziwne, ale przyzwyczaisz się do tego szybko.
Z pojemnika mocz spływa przez rurkę do ochraniacza na nogę, gdzie jest on zbierany do wbudowanego worka.
Worek jest opróżniany wtedy, kiedy ci wygodnie. Wystarczy przekręcić mały kurek. Pojemnik przylega do pachwiny mniej więcej tak, jak ochraniacze na pachwinę noszone w wielu dyscyplinach sportowych. Jest on  tak zaprojektowany, aby naśladować kształt ciała zachowując miejsce na powietrze wokół penisa, żeby skóra pozostała sucha. Od strony stykającej się z ciałem pojemnik jest mocowany z użyciem cienkiej silikonowej membrany.
Membrana przylega dokładnie do penisa, ale nie uciska go.
Bokserki UROX podtrzymują pojemnik. Bokserki również pomagają skierować rurkę pod odpowiednim kątem do ochraniacza na nogę. Dzięki temu możesz oddawać mocz siedząc, bez obawy, że mocz się cofnie wskutek zaplątanej rurki.
Ochraniacz na nogę przylega do dolnej części lewej nogi. Jest on zrobiony z rozciągliwego materiału, w wykroju, który ściśle przylega do łydki.  Worek jest wbudowany w ochraniacz i jest umieszczony z przodu golenia, gdzie jest najwygodniej go nosić. Kurek wylotowy umieszczony u dołu worka jest podwiązany do góry i umocowany z boku ochraniacza, gdy nie jest używany. W ten sposób jest on niewidoczny pod spodniami i kurek jest zabezpieczony przed przypadkowym odkręceniem.
Pojemnik, ochraniacz na nogę i bokserki są dostępne w różnych rozmiarach, aby zapewnić najwyższy komfort i bezpieczeństwo
Wskazówki odnośnie korzystania z UROX na co dzień
Wiemy z doświadczenia, że początkowo oddawanie moczu do pojemnika UROX w czasie siedzenia wydaje się raczej uciążliwe, szczególnie, jeśli są wokół ludzie. Spróbuj trochę odejść, tak jakbyś czytał gazetę albo jakieś dokumenty. Jeśli martwisz się o odgłosy, możesz poszeleścić trochę papierami.
Opróżniaj worek, kiedy tylko masz możliwość. Może to być dość męczące, gdy u nogi wisi ciężar pół kilo. Gdy jesteś na zewnątrz, łatwo jest opróżnić worek. Jeśli nie prywatność nie jest osiągalna, możesz zawsze udać, że zawiązujesz sznurowadła, podczas gdy naprawdę opróżniasz worek na trawie.
Woda nie może płynąć pod górę. Tak samo nie może mocz. Musisz o tym pamiętać, jeśli chcesz używać swojego UROX podczas siedzenia w głębokim krześle albo w samochodzie. Najczęstszą przyczyną problemów jest wygięcie albo zapętlenie rurki. Jeśli używasz systemu, siedząc w miękkim, głębokim fotelu, gdzie istnieje ryzyko powstania węzłów, rozprostuj nogę z ochraniaczem, aby rozprostować rurkę.
.

Pojemnik UROX
urox pojemnik
Pojemnik  wykonany z miękkiego i elastycznego PVC ma uniwersalny rozmiar. 
Połączony jest z ochraniaczem za pomocą rurki o długości 50 cm.
Element przeciwdziałający zapętlaniu jest wbudowany w pojemnik w miejscu, gdzie rurka jest połączona z wylotem pojemnika. Przeciwdziałanie zapętlaniu gwarantuje swobodny przepływ niezależnie od tego, czy użytkownik siedzi, czy stoi.
Penis należy włożyć do pojemnika przez elastyczną membranę.
Membrana  wykonana z silikonu jest dostępna w 4 rozmiarach.  Wybór odpowiedniego rozmiaru jest istotny z tego względu ,iż:
 • jeśli membrana jest za duża, wzrasta ryzyko wycieku, szczególnie, jeśli używasz systemu siedząc.
 • jeśli membrana jest za wąska, może być trudno ją założyć i może być niewygodnie ją nosić.
Membrana działa uszczelniająco, wywierając niewielkie ciśnienie na skórę. Nic nie trzeba przyklejać. Wywiera mniejsze ciśnienie niż ciśnienie w żylnych naczyniach włosowatych (15-20 mBar) i nie utrudnia dlatego przepływu krwi. Membrana jest dostosowana do różnych średnic penisa. Dopasowuje się ona również do rozmiaru penisa, w przypadku drobnej niedokładności w pomiarze.
Aby znaleźć swój rozmiar zmierz obwód swojego penisa za pomocą taśmy. Obwód powinien być mierzony mniej wiecej po środku penisa w stanie spoczynku.
Rozmiar Obwód penisa Średnica penisa
S 7 cm - 9 cm 25 mm
M 8,5 cm - 10 cm 30 mm
L 9,5 cm - 11 cm 35 mm
XL 10,5 cm - 13 cm 40 mm
Pojemnik jest zaliczony do Klasy 1 zgodnie z Dyrektywą o Wyrobach Medycznych. Maksymalny zalecany czas używania wynosi 29 dni (albo 29 razy). Kod wyrobu wg GMDN to 092406 (cewnik z przenośnym workiem na mocz). Zgłoszenie patentowe uszczelnienie membrany oczekuje na rejestrację, a pojemnik ma chroniony wzór przemysłowy.
Pojemnik może być używany nawet 29 razy, jeśli jest odpowiednio utrzymywany w czystości przy użyciu płynu do płukania UROX. Wiemy jednak, że liczni użytkownicy korzystają z pojemnika dłużej bez żadnych problemów. Wskutek długiego użytkowania mogą powstać małe pęknięcie w punkcie przejściowym między końcówką wylotu, a korpusem pojemnika. Zużycie może też przyczynić się do rozdarcia membrany.
System został wykonany z materiałów przebadanych dla urządzeń medycznych. Są one niealergizujące, nietoksyczne i łatwe w stosowaniu.
Cechy:
 • Wygodne i dopasowane zamknięcie wokół penisa.
 • Ergonomiczny kształt - miękki i w kształcie pasującym do krocza bez podrażniania go.
 • Łatwy do zakładania – łatwy do zdejmowania.
 • Wystarczająco duży, aby pozwolić na cyrkulację powietrza wokół penisa i utrzymanie go w stanie suchym.
 • Wylot zapobiegający powstawaniu supłów pozwala używać pojemnika w czasie siedzenia.
 • Wielokrotnego użytku
 • Dyskretny i męski kształt.

Ochraniacz na nogę UROX
ochraniacz na nogę
Worek jest wykonany z miękkiej 0,12 mm błony PVC 0,12. Twarde elementy są również wykonane z PVC. Zabezpieczeniu wylotu służą: złącze wlotowe z zastawką zwrotną, rurka, końcówka wylotowa i mały uchwyt. 
Niezależnie od rozmiaru ochraniacza, worek na mocz jest taki sam. Worek ma pojemność 900 ml, ale tylko 600 ml, jeśli jest poprawnie zamocowany na goleniu.
Wbudowane w niego zawieszenie jest z rozciągliwego elastanu – podobnego do używanego w kostiumach kąpielowych. Materiał na ochraniaczu podtrzymuje worek na mocz. Ochraniacz powinien dobrze przylegać, ale nie obciskać zbytnio nogi. Jeśli ochraniacz jest za duży, może się ześlizgnąć na dół. Jeśli jednak jest za mały, w czasie zakładania może się podrzeć szew między materiałem, a folią PVC.
Pasek na rzep pomaga lepiej przytrzymać worek, kiedy jest pełen albo kiedy pojawia się taka potrzeba.
 Kurek wylotowy jest bardzo długi, zagięty do góry, gdy nie jest używany i dla bezpieczeństwa zawieszony na małym haczyku, aby uniknąć przypadkowego odkręcenia.
 
Naszym zdaniem, ochraniacz na nogę może być używany nawet 7 razy, jeśli jest odpowiednio utrzymywany w czystości przy użyciu płynu do płukania UROX. Wiemy jednak, że liczni użytkownicy korzystają z ochraniacza o wiele dłużej bez żadnych problemów. Jeśli ochraniacz zacznie przeciekać, wskutek przypadkowego przedziurawienia cienkiej folii albo przeciekania na spojeniach instalacji wlotowych i wylotowych - musisz go wymienić.. 
Ochraniacze na nogę są dostępne w 4 rozmiarach dopasowanych do obwodu łydki. 
Aby odpowiednio dobrać rozmiar-zmierz obwód łydki w miejscu, gdzie jest najgrubsza.
Rozmiar Obwód łydki  w cm 
S  30 - 33
M  33 - 38
L  37 - 42
XL  41 - 46
Ochraniacz na nogę jest zaliczony do Klasy 1 zgodnie z Dyrektywą o Wyrobach Medycznych.

Bokserki UROX
bokserki urox
Specjalnie zaprojektowany rozporek podtrzymuje pojemnik i utrzymuje rurkę prosto - bez żadnych dodatkowych mocowań.
Bokserki są zrobione w 95% z bawełny i w 5% ze spandexu. Są dostępne w 5 rozmiarach - Small, Medium, Large, X-Large i XXLarge – odpowiadających normalnym rozmiarom majtek.  Bokserki powinny dobrze przylegać, a nie zwisać luźno. Mają one bowiem podtrzymywać pojemnik. 
Rozporek bokserek UROX ma chroniony wzór przemysłowy (European Design Protection).
Zmierz obwód swoich bioder (nad pośladkami, poniżej brzucha)
Talia - obwód w cm Rozmiar bokserek
 86 - 94 S
 92 - 100 M
98 - 106 L
104 - 112 XL
ponad 112 XXL

Płyn do płukania UROX
plyn do plukania urox250ml
Receptura zawiera tylko przetestowane, przyjazne dla skóry substancje. Nie ma perfum i substancji zapachowych, żeby nie wywoływać uczulenia ani reakcji alergicznych. Produkt jest izotoniczny i pH jest zgodne z normalnym pH skóry.
Jest bardziej łagodny wobec delikatnych materiałów i membrany od normalnych środków czyszczących. 
W pachwinach jest większe stężenie bakterii. Jeśli pojemnik został tylko zdezynfekowany, to zostanie on ponownie zainfekowany w ciągu kilku minut od założenia go. Płyn do płukania Urox wytwarza warstwę na systemie, która zapobiega namnażaniu się bakterii dopóki ta powierzchnia jest nieuszkodzona. Zatrzymuje zapach i hamuje namnażanie się szkodliwych bakterii. Zapobieganie namnażaniu się bakterii oznacza kontrolowanie higieny i zapachów.
Mikrobiologiczne testy płynu do płukania UROX pokazują, że możliwość pojawienia się bakterii jest zmniejszona o ponad 99%.