Koszt wysyłki od: 17.00 PLN
Producent: Urologic

System Urox zawitał do nas z Danii oferując  sprawdzony model opróżniania pęcherza u:

 • mężczyzn cierpiących na częste mikcje – np. wskutek powiększonejprostaty, leczenia albo słabego pęcherza.
 • mężczyzn wykonujących prace albo mający hobby w czasie których załatwienie potrzeby może być trudne!  np.: kierowcy autobusów, piloci szybowców, ludzie praktykujący religijnie, nauczyciele, kasjerzy w marketach i każdy, komu grozi, że przez pewien dłuższy czas będzie musiał się powstrzymywać i będzie z tego powodu odczuwać dyskomfort.
 • mężczyzn cierpiących na nietrzymanie moczu – np. pacjenci ze stwardnieniem rozsianym, z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, na wózkach inwalidzkich i mężczyźni, którzy przeszli operację prostaty.
Pojemnik UROX
urox pojemnik
Pojemnik  wykonany z miękkiego i elastycznego PVC ma uniwersalny rozmiar. 
Połączony jest z ochraniaczem za pomocą rurki o długości 50 cm.
Element przeciwdziałający zapętlaniu jest wbudowany w pojemnik w miejscu, gdzie rurka jest połączona z wylotem pojemnika. Przeciwdziałanie zapętlaniu gwarantuje swobodny przepływ niezależnie od tego, czy użytkownik siedzi, czy stoi.
Penis należy włożyć do pojemnika przez elastyczną membranę.
Membrana  wykonana z silikonu jest dostępna w 4 rozmiarach.  Wybór odpowiedniego rozmiaru jest istotny z tego względu, iż:
 • jeśli membrana jest za duża, wzrasta ryzyko wycieku, szczególnie, jeśli używasz systemu siedząc.
 • jeśli membrana jest za wąska, może być trudno ją założyć i może być niewygodnie ją nosić.
Membrana działa uszczelniająco, wywierając niewielkie ciśnienie na skórę. Nic nie trzeba przyklejać. Wywiera mniejsze ciśnienie niż ciśnienie w żylnych naczyniach włosowatych (15-20 mBar) i nie utrudnia dlatego przepływu krwi. Membrana jest dostosowana do różnych średnic penisa. Dopasowuje się ona również do rozmiaru penisa, w przypadku drobnej niedokładności w pomiarze.
Aby znaleźć swój rozmiar zmierz obwód swojego penisa za pomocą taśmy. Obwód powinien być mierzony mniej wiecej po środku penisa w stanie spoczynku.
Rozmiar Obwód penisa Średnica penisa
S 7 cm - 9 cm 25 mm
M 8,5 cm - 10 cm 30 mm
L 9,5 cm - 11 cm 35 mm
XL 10,5 cm - 13 cm 40 mm
Pojemnik jest zaliczony do Klasy 1 zgodnie z Dyrektywą o Wyrobach Medycznych. Kod wyrobu wg GMDN to 092406 (cewnik z przenośnym workiem na mocz). Zgłoszenie patentowe uszczelnienie membrany oczekuje na rejestrację, a pojemnik ma chroniony wzór przemysłowy.
Pojemnik może być używany nawet 29 razy, jeśli jest odpowiednio utrzymywany w czystości przy użyciu płynu do płukania UROX. Wiemy jednak, że liczni użytkownicy korzystają z pojemnika dłużej bez żadnych problemów. Wskutek długiego użytkowania mogą powstać małe pęknięcie w punkcie przejściowym między końcówką wylotu, a korpusem pojemnika. Zużycie może też przyczynić się do rozdarcia membrany.
System został wykonany z materiałów przebadanych dla urządzeń medycznych. Są one niealergizujące, nietoksyczne i łatwe w stosowaniu.
Cechy:
 • Wygodne i dopasowane zamknięcie wokół penisa.
 • Ergonomiczny kształt - miękki i w kształcie pasującym do krocza bez podrażniania go.
 • Łatwy do zakładania – łatwy do zdejmowania.
 • Wystarczająco duży, aby pozwolić na cyrkulację powietrza wokół penisa i utrzymanie go w stanie suchym.
 • Wylot zapobiegający powstawaniu supłów pozwala używać pojemnika w czasie siedzenia.
 • Wielokrotnego użytku
 • Dyskretny i męski kształt.