Koszt wysyłki od: 17.00 PLN
Producent: Urologic

 System Urox zawitał do nas z Danii oferując  sprawdzony model opróżniania pęcherza u:

  • mężczyzn cierpiących na częste mikcje – np. wskutek powiększonejprostaty, leczenia albo słabego pęcherza.
  • mężczyzn wykonujących prace albo mający hobby w czasie których załatwienie potrzeby może być trudne!  np.: kierowcy autobusów, piloci szybowców, ludzie praktykujący religijnie, nauczyciele, kasjerzy w marketach i każdy, komu grozi, że przez pewien dłuższy czas będzie musiał się powstrzymywać i będzie z tego powodu odczuwać dyskomfort.
  • mężczyzn cierpiących na nietrzymanie moczu – np. pacjenci ze stwardnieniem rozsianym, z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, na wózkach inwalidzkich i mężczyźni, którzy przeszli operację prostaty.
Ochraniacz na nogę UROX
ochraniacz na nogę
Worek jest wykonany z miękkiej 0,12 mm błony PVC 0,12. Twarde elementy są również wykonane z PVC. Zabezpieczeniu wylotu służą: złącze wlotowe z zastawką zwrotną, rurka, końcówka wylotowa i mały uchwyt. 
Niezależnie od rozmiaru ochraniacza, worek na mocz jest taki sam. Worek ma pojemność 900 ml, ale tylko 600 ml, jeśli jest poprawnie zamocowany na goleni.
Wbudowane w niego zawieszenie jest z rozciągliwego elastanu – podobnego do używanego w kostiumach kąpielowych. Materiał na ochraniaczu podtrzymuje worek na mocz. Ochraniacz powinien dobrze przylegać, ale nie obciskać zbytnio nogi. Jeśli ochraniacz jest za duży, może się ześlizgnąć na dół. Jeśli jednak jest za mały, w czasie zakładania może się podrzeć szew między materiałem, a folią PVC.
Pasek na rzep pomaga lepiej przytrzymać worek, kiedy jest pełen albo kiedy pojawia się taka potrzeba.
 Kurek wylotowy jest bardzo długi, zagięty do góry, gdy nie jest używany i dla bezpieczeństwa zawieszony na małym haczyku, aby uniknąć przypadkowego odkręcenia.
 
Naszym zdaniem, ochraniacz na nogę może być używany nawet 7 razy, jeśli jest odpowiednio utrzymywany w czystości przy użyciu płynu do płukania UROX. Wiemy jednak, że liczni użytkownicy korzystają z ochraniacza o wiele dłużej bez żadnych problemów. Jeśli ochraniacz zacznie przeciekać, wskutek przypadkowego przedziurawienia cienkiej folii albo przeciekania na spojeniach instalacji wlotowych i wylotowych - musisz go wymienić.. 
Ochraniacze na nogę są dostępne w 4 rozmiarach dopasowanych do obwodu łydki. 
Aby odpowiednio dobrać rozmiar-zmierz obwód łydki w miejscu, gdzie jest najgrubsza.
Rozmiar Obwód łydki  w cm 
S  30 - 33
M  33 - 38
L  37 - 42
XL  41 - 46
Ochraniacz na nogę jest zaliczony do Klasy 1 zgodnie z Dyrektywą o Wyrobach Medycznych.
Podsumowując:
  • Dzięki sportowemu i męskiemu kształtowi ochraniacz wygląda bardziej jak element sprzętu sportowego niż urządzenie medyczne. Dlatego stosujemy nazwę „ochraniacz”, a nie „worek na mocz”.
  • Worek jest umieszczany na goleni, gdzie powstaje najmniej potu i gdzie ciężar pełnego worka jest mniej uciążliwy. Ciężar worka jest rozłożony równomiernie na całej łydce. Nie zakłóca to prawie przepływu krwi  
  • Extra długi kurek wylotowy zapewnia łatwe opróżnianie worka bez kapania do butów. Zawijanie do góry kurka gwarantuje dyskrecję i bezpieczeństwo.