Model: DJ1490
Realizacja zamówienia: 21 dni
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: Cefar Compex

 

CEFAR BASIC

Elektrostymulator przeznaczony zarówno dla profesjonalnych użytkowników, jak również do użytku domowego. CEFAR użył swojego wieloletniego doświadczenia w elektroterapii przy konstrukcji stymulatora, który zaspokaja wszystkie podstawowe potrzeby przeciwbólowe oraz zapewnia łatwość obsługi.

CEFAR BASIC posiada dwa kanały, dzięki czemu można złagodzić ból w dwóch miejscach jednocześnie. Obydwa kanały używają tego samego programu stymulacji.

CEFAR BASIC posiada automatyczną blokadę klawiatury, przez co zapobiega przypadkowej zmianie parametrów. Oznacza to, że  może być używany podczas wszystkich aktywności, gdziekolwiek jesteś. wposażony jest w minutnik. W przypadku aktywacji timera stymulator wyłącza się automatycznie po 30 minutach, w przeciwnym razie stymulacja trwa do momentu ręcznego wyłączenia.

CEFAR BASIC posiada zaczep do paska oraz smycz do zawieszenia na szyi. zasilany jest dwoma bateriami AA 1,5V. Można używać również akumulatorów.

Programy:
CEFAR BASIC posiada trzy gotowe programy stymulacji. Jeśli leczenie TENS zostało zlecone przez fizjoterapeutę, przy doborze programu oraz rozmieszczenia elektrod należy stosować się do otrzymanych zaleceń.
Najważniejsze jest aby znaleźć najbardziej odpowiedni program, poniższe wytyczne mogą w tym pomóc:

Program 1: Konwencjonalny TENS. Stymulacji wysokiej częstotliwości jest pierwszym wyborem zarówno w przypadku bólu ostrego jak i przewlekłego. Blokuje ból tak, iż odczuwa się go jako znacznie łagodniejszy lub nie jest odczuwalny wcale. Program 1 może być stosowany w przypadku: bólu karku, bólu pleców, bólu barku, bólu łokcia, bólach reumatycznych, skurczach menstruacyjnych, bólach fantomowych, bólu biodra, choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego oraz pomaga w gojeniu się ran.

Program 2: Seryjny TENS. Stymulacja niskiej częstotliwości, leczenie łagodzi ból poprzez stymulację mięśni do uwalniania z organizmu endorfin (substancje podobne do morfiny). Elektrody umieszcza się na mięśniach w okolicy występowania bólu. Stymulacja o niskiej częstotliwości jest zwykle najbardziej skuteczna w przypadku dolegliwości, które promieniuje do rąk i nóg (ból projekcyjny), głębokiego ból mięśni lub gdy pozytywne skutki TENS wysokiej częstotliwości nie trwają wystarczająco długo.

Program 3: Modulacja długości impulsu TENS. To rodzaj stymulacji wysokiej częstotliwości. Długość każdego impulsu zmienia się w sposób ciągły, dając uczucie falistości, co odbierane jest przez wiele osób jako bardzo przyjemne. Program 3 może być używany w tych samych przypadku co program 1 lub do łagodzenia bólu i masażu mięśni, np. szyi.

Program Rodzaj stymulacji Częstotliwość Długość impulsu
P1 Konwencjonalny TENS

80 Hz

180 µs
P2 Seryjny TENS 2 Hz 180 µs
P3 Modulacja długości impulsu TENS 80 Hz 70 - 180 µs

 

Dane techniczne:

Liczba kanałów: 2
Wbudowane programy: 3
Elektorstymulacja/kanał: 0-60 mA
Rodzaje stymulacji: zgodnie z powyższą tabelą
Długość impulsu: zgodnie z powyższą tabelą
Częstotliwość: zgodnie z powyższą tabelą
Timer: 30 minut / wyłączanie
Zasilanie: 2 x akumulatory AA 1,2V lub 2 x baterie AA 1,5V
Wymiary: 120 x 50 x 30 mm
Waga: ok. 180 g