Model:
Realizacja zamówienia: Wymagana przedpłata
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: Meyra

 

Następca legendarnego Optimusa I (Optimusa Light). Od poprzednika różni  go masywniejsza budowa, zmodyfikowany układ przeniesienia napędu  i zawieszenie.Wózek posiada w wyposażeniu standardowym siedzisko ERGO Star z reulacją kąta oparcia i zmiennym wyprofilowaniem w okolicy odcinka lędźwiowego. Podłokietniki są podnoszone i posiadają regulację kąta.Podnożki są zdejmowane, z dwuczęsciowym stopniem. Istnieje możliwość regulacji podnózka i dopasowanie go do długości podudzia użytkownika Zastosowane w oświetleniu przednim żarówki halogenowe dają lepszy zasięg widzenia podczas jazdy w nocy, dzięki czemu wzrasta bezpieczeństwo użytkownika podczas korzystania z wózka w ruchu ulicznym.

 

                                                                             
Dokonane zostały zmiany w kształcie obudowy oraz rozmiarze kół;  w ten sposób uzyskano jeszcze lepszy promień skrętu, który wynosi  już tylko 140 cm.


Zastosowanie nowego rodzaju bieżnika zapewnia lepszą przyczepność oraz ułatwia pokonywanie przeszkód i mimo dość dużego bieżnika szumy tocznenia są minimalne.


Akumulatory 100Ah (opcja) pozwalają pokonać dystans nawet do 70km.

OPTIMUS 2, który należy do grupy wózków terenowych, jest wózkiem wyjątkowo stabilnym, bezpiecznym w użytkowaniu i spełniającym oczekiwania wielu użytkowników.

 


Jak w poprzedniej wersji wózka OPTIMUS, tak również i w tej istnieje możliwość wyposażenia wózka w komfortowe siedzenie firmy Recaro.

Dostępne są także siedziska innych typów:

 siedzisko basic

siedzisko ErgoForm

 siedzisko Recaro

Samo siedzenie posiada w opcjach dodatkowych możliwość elektrycznej regulacji wszystkich ustawień, dzięki zastosowaniu najnowszej wersji elektroniki na bazie MEYRA CAN, która umożliwia podłączenie różnego rodzaju sterowań (mini JOYSTICK, sterowanie palcem, brodą, głową czy stopą) oraz obsługę komputera przy pomocy modułu Bluetooth.

moduł sterujący MEYRA CAN


Dzięki zastosowanym hamulcom bębnowym, przy wersji wózka z prędkością  nie większą jak 10 km/h, waga użytkownika może wynosić nawet do 150 kg.

podnóżki z elektryczną regulacją kąta


W wersji wózka z elektrycznie regulowanymi podnóżkami zastosowany
został bezprzewodowy system łączenia; nie ma problemu wiszących przewodów podczas jazdy, czy też rozłączania ich przy zdejmowaniu podnóżków.