Co to są skarpety kompresyjne do biegania?

Już ponad 100 000 profesjonalnych sportowców biega w specjalnych podkolanówkach kompresyjnych. Warto abyś  zainwestował w swój lepszy wynik i zdrowie ...

CEP - INTELIGENTNE SKARPETY KOMPRESYJNE

Kompresyjne skarpety CEP to „dziecko” unikalnej, specjalistycznej wiedzy firmy MEDI.
 
60 lat prac badawczo – rozwojowych w dziedzinie kompresji + wysoka technologia szycia=Fizjologicznie perfekcyjny profil ucisku zapewniający szybszą regenerację, większą wytrzymałość oraz lepsze wykonanie czynności fizycznych. Dzięki systemowi ADDITUS+ produkty CEP oferują idealne połączenie ucisku i charakterystycznych korzyści dla każdego rodzaju sportu. Dodatkowo system REGENERACJI+ gwarantuje optymalny komfort i możliwie szybszą regenerację przed i po wysiłku sportowym.
 

KOMPRESJA FIRMY MEDI

Najwyższe standardy jakościowe stworzone w Niemczech, certyfikat „OKO-Tex Standard 100” i wykonane testy naukowe ukształtowały sylwetkę produktów CEP, tworząc je bezkompromisowo wyjątkowymi produktami od początku ich istnienia.
Dave Scott (6-krotny zwycięzca zawodów IRONMEN na Hawajach):
„Mógłbym używać produktów kompresyjnych innych marek. Wybrałem CEP ponieważ są oni światowym liderem w dziedzinie kompresji. Żadne inne marki nie mają w sobie tyle wiedzy naukowej, jakości i wartości niematerialnej niż CEP. Nie szukam zamienników CEP…są one najlepsze na rynku!!!”.
skarpetki kompresyjne

DLACZEGO KOMPRESJA, DLACZEGO CEP?

Każde mięśnie potrzebują energii w formie tlenu, który jest transportowany do mięśni dzięki krwi. Im lepsze krążenie krwi w tętnicach tym lepiej mięśnie są zaopatrywane w tlen. 
Kompresja może pozytywnie pływać na transport krwi. Aby jednak kompresja przyniosła zakładane korzyści musi być spełnione kilka czynników. Ostatnie dwa lata badań naukowych pokazują, że kluczem do zwiększenia krążenia krwi i ułatwienia dostarczania tlenu do mięśni jest określony ucisk ( w profilu mięśnia), wymagający odpowiedniej siły.
Wspólnie z Medi, CEP włożył 60 lat doświadczeń w każdy pojedynczy produkt. CEP gwarantuje możliwie najlepszą kompresję dla maksymalnych korzyści podczas uprawiania sportu.

KORZYŚCI:

Przed wysiłkiem:
 • Pobudzenie mięśni do pracy,
 • Zmniejszenie ryzyka wystąpienia kontuzji.
W trakcie:
 • Lepsze krążenie krwi,
 • Łatwiejsze dostarczanie tlenu do mięśni
 • Lepsze wyniki dzięki szybszemu i łatwiejszemu bieganiu,
 • Większa wytrzymałość,
 • Łatwiejsze wchłanianie kwasu mlekowego,
 • Stabilizacja ścięgien i więzadeł,
 • Redukcja wibracji mięśni,
 • Rzadsze bóle mięśni
Po wysiłku:
 • Przyśpieszona regeneracja,
 • Lepsze krążenie dla szybszego odpoczynku mięśni.

POTENCJAŁ PRODUKTU:

Wysoka jakość i modny wzór – to kierunki, które w dziedzinie produkcji skarpet kompresyjnych zostały zakończone największym sukcesem. Co więcej potencjał rozwoju jest wciąż ogromny. CEP zidentyfikował ten kierunek we właściwym czasie, został pomyślnie przyjęty na rynku oraz nieustannie współpracuje z najlepszymi sportowcami na świecie.
Co mają ze sobą wspólnego triathlonista Timo Bracht, narciarka alpejska Maria Riesch, piłkarz reprezentacji Niemiec Lukas Podolski?
Oni wszyscy używają i polegają na produktach CEP.
cep lukas podolski
Od 2008 roku CEP jest oficjalnym dostawcą kompresyjnej odzieży dla Niemieckiej Federacji Narciarskiej. Począwszy od skoczków do narciarzy alpejskich i biathlonistów. CEP jest także produktem, po który sięgają coraz częściej kluby sportowe. W sezonie 2010/2011 zawodnicy koszykarskiej pierwszej ligi niemieckiej zostali uposażeni w skarpety CEP.