Model: 8107/9107
Waga produktu: 0.5 kg
Realizacja zamówienia: 14 dni
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN
Producent: Orliman

 Orliman Logo

STABILIZATOR STAWU KOLANOWEGO Z OTWARTĄ RZEPKĄ I SZYNAMI BOCZNYMI 

Orteza kolana wykonana z oddychającego, elastycznego dzianinowego materiału. Zawiera pierścień silikonowy kontrolujący rzepkę we wszystkich kierunkach. W trakcie chodzenia pierścień i frotowy materiał zakrywający otwór na rzepkę uciskają i masują jej okolicę powodując redukcję obrzęku limfatycznego oraz resorpcję krwiaka, poprzez zwiększenie intensywności miejscowego metabolizmu komórkowego. Szyny boczne zwiększają stabilizację boczno-przyśrodkową stawu.

Komfortowa w stosowaniu i łatwa w zakładaniu, obszar podkolanowy ma specjalne utkanie gwarantujące przewiewność oraz odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgoci. Pierścień silikonowy w części dolnej przylegającej do więzadła właściwego rzepki jest wyprofilowany zgodnie z anatomią tej części kolana pozwalając na efektywną stabilizację rzepki w przypadkach występujących podwichnięć, zwichnięć lub stanów zapalnych. Wewnątrz rękawa znajduje się silikonowe wykończenie zapobiegające zsuwaniu się stabilizatora.


Zastosowanie:

  • podrażnienia (Tendomiopatie, pierwsza faza ligamentozy, artrozy średniego stopnia, po urazach, pooperacyjnie w Arthritis),
  • wypadki niestabilności (rzepkowych i/lub boczno-przyśrodkowych),
  • nawracające dolegliwości stawu kolanowego na różnym tle (RZS, Arthrosis),
  • zalecane do korekcji szpotawości/koślawości połączonych z niestabilnością stawu.

 

Kolor: czarny lub beżowy.

 

Rozmiar XS/1 S/2 M/3 L/4 XL/5 XXL/6 XXXL/7