Elektrostymulacja

Elektrostymulacja zwana też inaczej elektrolecznictwem, to  dziedzina fizykoterapii (lecznictwa fizykalnego) zajmująca się leczeniem objawowym i przeciwbólowym schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych oraz ginekologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych, w którym wykorzystuje się do leczenia prąd stały, modulowane prądy średni...

Elektrostymulacja zwana też inaczej elektrolecznictwem, to  dziedzina fizykoterapii (lecznictwa fizykalnego) zajmująca się leczeniem objawowym i przeciwbólowym schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych oraz ginekologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych, w którym wykorzystuje się do leczenia prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości. Celem elektrostymulacji jest złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Przyspiesza wchłanianie obrzęków i wysięków, a także poprawia siłę i funkcje mięśni. 

Więcej

Elektrostymulacja  Jest 34 produktów.

Podkategorie

  • Elektrody i akcesoria
  • Prądy interferencyjne
  • Stymulacja...

    Stymulacja przeciwbólowa TENS to zabieg fizykalny (fizykoterapia) służący do niwelowania objawów bólu w różnych jednostkach chorobowych i kontuzjach układu ruchu.W fizykoterapii do zabiegów TENS służą specjalne aparaty medyczne zwane elektrostymulatorami przeciwbólowymi TENS. Elektrostymylator TENS to przebadane klinicznie i technicznie urządzenie do fizykoterapii indywidualnej mające zastosowanie w walce z bólem, zarówno tym ostrym jak i przewlekłym. Elektrostymulacja przeciwbólowa TENS wykonywana jest obecnie praktycznie wszędzie zarówno w placówkach rehabilitacyjnych, jak i w zaciszu domowym.Dzieję się tak za sprawą większej dostępności podręcznych stymulatorów TENS o małych gabarytach i bardzo prostej obsłudze, niewymagających wiedzy specjalistycznej,Takie właśnie urządzenia przeciwbólowe o nieinwazyjnym charakterze i innowacyjnych parametrach oferujemy dla Państwa w ofercie sklepu medycznego medicalbroker.pl. Serdecznie zapraszamy do zakupów już dziś.

  • Stymulatory...

    Stymulatory nerwowo-mięśniowe (EMS/NMES) to elektrostymulatory nerwowo-mięśniowe wykorzystują impulsy elektryczne przechodzące przez skórę za pomocą specjalnych elektrod, w celu wywołania skurczu danego mięśnia lub grupy mięśniowej Mają one działanie aktywne ,które ma na celu trening mięśni zwiększający wytrzymałość i/lub ćwiczenie mięśni umożliwiające wzmocnienie określonych partii mięśniowych. W celu uzyskania odpowiednich proporcji ciała lub stymulacji danej funkcji ruchowej- jak to ma zastosowanie w fizjoterapii. Stymulatory EMS/NMES maja też ważne działanie relaksacyjne takie jak: relaksacja mięśni sprzyjająca ich odprężeniu ,zmniejszenie objawów zmęczenia męśni oraz przyspieszenie regeneracji mięśni po dużym wysiłku na przykład po bieganiu.

Pokazuje 1 - 34 z 34 elementów
Pokazuje 1 - 34 z 34 elementów

Kategorie

Promocje