Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ortezy stawu barkowego pooperacyjne

( ilość produktów: 27 )

Dla kogo jest orteza stawu barkowego?

Ortezy barku, takie jak odwodzące i rotujące aparaty pooperacyjne, są niezastąpione w przypadku zerwania torebki stawowej, artroskopii stawu ramiennego, kontuzji stożka rotatorów, uszkodzenia typu Bankarta, naciągniecia mięśnia najszerszego grzbietu, czy innych schorzeniach. W takich przypadkach orteza na ramię i bark jest stosowana po to, aby nie naruszyć jeszcze gojących się tkanek i szwów, co mogłoby negatywnie wpłynąć na efekt zabiegu.

Stabilizator stawu może być również stosowany w przypadku zwichnięć oraz skręceń stawu, stanów zapalnych panewki i torebki stawowej oraz w przypadku stwierdzenia niestabilności barku. To funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu produkty medyczne, które wspierają mobilizację pacjenta po operacji.

W pewnych przypadkach orteza na staw barkowy jest stosowana również, gdy dochodzi do zespołu cieśni podbarkowej. Jest to jedna ze standardowych metod leczenia nawracających stanów zapalnych i chronicznego lub ostrego bólu obejmujące ramię oraz bark. W takim przypadku stabilizator barku ma za zadanie odciążyć kończynę oraz zmniejszyć nacisk, który powoduje objawy bólowe. To metoda zachowawcza, często stosowana w oczekiwaniu na rehabilitację albo zabiegi operacyjne.

Jak działa orteza na bark?

Przede wszystkim orteza na bark gwarantuje odpowiednią stabilizację stawu, dzięki czemu może on być odciążony przez okres powrotu do sprawności. Dzięki regulacji kąta odwiedzenia stabilizator barku gwarantuje utrzymanie ręki we właściwej, sprzyjającej rekonwalescencji pozycji. Kąt ten może być zmieniany wraz z postępem ewentualnej terapii, po konsultacji z lekarzem lub fizjoterapeutą.

W niektórych przypadkach orteza barku gwarantuje całkowite unieruchomienie ręki na czas, kiedy jest to niezbędne po zabiegach operacyjnych. W takiej sytuacji zapobiega to naruszeniu szwów oraz sprawia, że ramię i bark pozostają w niezmienionej pozycji aż do momentu, gdy możliwe jest rozpoczęcie rehabilitacji. Często takie rozwiązanie zapobiega również nadmiernemu bólowi w sytuacjach, kiedy nie kontrolujesz ruchów, na przykład odruchów bezwarunkowych. To także sposób na zmniejszenie opuchlizny pooperacyjnej.

Jak działa orteza na bark?

Ortezy kończyny górnej, które występują jako aparat pooperacyjny i urazowy, są wyposażone w regulację kąta zgięcia i wyprostu oraz teleskopową regulację długości ramienia i przedramienia. Niektóre z nich mają dodatkowo zabezpieczenie dłoni chroniące przed pronacją i supinacją w ostrym okresie rehabilitacji. Stabilizator stawu barkowego z zegarami umożliwia kontrolę zakresu ruchu na każdym etapie terapii.

Wybierając stabilizator barku, zwróć uwagę na jak najprostszy sposób aplikacji tej ortezy, czyli zakładanie i zdejmowanie. To ważne, zwłaszcza jeśli będziesz dokonywać tego samodzielnie. Właściwe ułożenie kończyny górnej w stabilizatorze powinno być łatwe do osiągnięcia również bez dodatkowej pomocy.

Każda orteza na bark jest wykonana z dobrej jakości materiałów, które gwarantują stabilizację kończyny górnej. Dzięki trwałemu szkieletowi produktu ramię i bark mają odpowiednią pozycję, a przyjazny dla skóry materiał nie powoduje podrażnień, odparzeń, czy wysypki.

W asortymencie dostępne są różne rodzaje ortez na ramię i bark, zarówno oferujące całkowite usztywnienie, jak też odwodzenie z pomocą szyny, poduszki powietrznej, czy innych rozwiązań. Wybierz ten aparat na staw barkowy, który zagwarantuje Ci najlepsze rezultaty rehabilitacji – najlepiej w porozumieniu z lekarzem lub fizjoterapeutą. Nasz sklep ze sprzętem ortopedycznym oferuje wysokiej jakości ortezy stawu barkowego w różnych rozmiarach, od najlepszych marek. Zapewniamy szeroki wybór oraz bezpieczną wysyłkę.

pixel