Sprzęt ortopedyczny

Zdrowy blog - MedicalBroker.pl

Jak opiekować się nad obłożnie chorymi? Dowiedz się jak krok po kroku opiekować się osobą obłożnie chorą - leżącą w łóżku. Jak wykonywać prawidłowo pielęgnację i toaletę pacjenta.
Kompres - to bardzo stara i efektywna procedura lecznicza. Rozgrzewające kompresy stosuję się przy chronicznym zapaleniu stawów, anginie, zapaleniu ucha, zapaleniu opłucnej, a zimne kompresy - są efektywne przy bólach, stanach zapalnych, stłuczeniach, krwotokach i gorączce. Jednak czy wszyscy wiedzą?
Człowiek ma cztery "laboratoria" odpowiadające na odtruwanie i wyprowadzanie substancji trujących z organizmu. To przede wszystkim: wątroba, nerki, układ limfatyczny ze śledzioną i jelitami. Kiedy te narządy sobie nie radzą, toksyny trafiają do skóry.
Czy wiesz że...współczesne badania wykazały, że różeniec górski jest potężnym adaptogenem - preparatem, który wykazuje ogólne oddziaływanie tonizujące i wzmacniające, przewyższające nawet działanie korzenia żeń-szenia.
Infekcje jamy nosowo-gardłowej wywołują najczęściej wirusy, a wtórnie może dochodzić tutaj do powikłań w postaci infekcji bakteryjnych. Schorzenie jest następstwem zmniejszenia odporności organizmu podczas zmieniających się gwałtownie warunków pogodowych.
Odleżyny to miejscowa martwica tkanek lub owrzodzenie wywołane długotrwałym lub powtarzającym się uciskiem. Istotą odleżyn jest niedokrwienie tkanek spowodowane zamykaniem się podczas długotrwałego ucisku początkowo naczyń żylnych, następnie tętniczych.
Nie ma kobiety, która przynajmniej raz w życiu nie cierpiałaby na mniejsze lub większe infekcje intymnych części ciała. Większość z nich potrafi prawidłowo rozpoznać towarzyszące tym infekcjom dolegliwości, ma jednak problem z zapobieganiem zakażeniom. Utrzymanie więc odpowiedniej higieny intymnej ma istotne znaczenie w zapobieganiu zakażeniu narządu rodnego
Zioła w dolegliwościach nerek, szczególnie w stanach przewlekłych, są bardzo skutecznie. Niektóre jak na przykład: skrzyp polny, liść brzozy, pietruszka, mącznica lekarska i jałowiec uważane są za zioła nerkowe.
Dzisiejsze technologie produkcji i pakowania pozwalają przez długi czas przechowywać owocowe i warzywne soki i nektary bez utraty ich jakości i bez dodawania konserwantów. Jednak najlepszy jest świeżo wyciśnięty sok z naturalnych warzyw i owoców, wyciskany razem z miąższem.
Ortezy i stabilizatory na kolano - Ile kosztują ortezy na kolano? Jak działa orteza na kolano? Czy orteza może zastąpić gips? Dowiedz się więcej!