Sprzęt ortopedyczny

Elektrostymulator TENS na bóle okołoporodowe MediHighTec MH8200P (+EMS)

279zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska 24h-48h 15zł
Przesyłka kurierska za pobraniem 24h-48h 15zł

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!

Ten produkt nie występuje już w magazynieWielofunkcyjny aparat TENS na bóle okołoporodowe ze specjalnym ręcznym przyciskiem do stosowania podczas porodu. Dodatkowe programy na dowolne rodzaje bólu. Również stymulacja mięśni (EMS) w celu ich wzmocnienia, np. mięśni brzucha, czy mięśni Kegla.


Czytaj więcej

Wszechstronny aparat TENS ze specjalnie opracowanymi programami do uśmierzania bólów okołoporodowych. Dołączany poprzez przewódprzycisk ręczny służący do stosowania TENS podczas porodu (program P4) pozwala na przełączanie się pomiędzy stymulacją podstawową, a intensywną i tym samym na lepsze kontrolowanie bólu przez rodzącą. 

Nie tylko na bóle porodowe!


Elektrostymulator MediHighTec MH8200P posiada kilka kluczowych cech wyróżniający go spośród innych dostępnych na rynku porodowych aparatów TENS. Oprócz zdalnego przycisku, należy tu wymienić przede wszystkim możliwość zastosowania urządzenia nie tylko przy bólach porodowych, ale też przy innych rodzajach bólu występujących przed porodem oraz w okresie połogu.

Dostępne programy manualne pozwalają ponadto na dowolne zaprogramowanie parametrów stymulacji, dzięki czemu urządzenie łagodzi dowolne rodzaje bólów, np. bóle lędźwiowe, reumatyczne, pourazowe, czy bóle miesiączkowe. Aparat z powodzeniem może być też stosowany przez innych członków rodziny, co wymaga jednak zaopatrzenia się w oddzielny komplet elektrod (ze względów higienicznych).

Stymulacja mięśni (EMS)

Bardzo cenną funkcją aparatu MediHighTec MH8200P jest posiadanie trybu stymulacji nerwowo-mięśniowej (EMS), która oddziałuje na nerwy motoryczne. Stymulacja EMS jest bardzo popularna w rehabilitacji mięśni, w gabinetach urody, w sporcie, czy w terapii nietrzymania moczu.

Wzmocnienie mięśni brzucha
Programy EMS pozwalają w sposób bezpieczny i efektywny prowadzić do retrakcji mięśni brzucha po porodzie, dzięki czemu kobieta może w sposób bezpieczny i skuteczny modelować swoją sylwetkę, skracając czas powrotu do sylwetki z przed okresu ciąży.

Nietrzymanie moczu
Po porodzie bardzo często dochodzi do osłabienia mięśni dna miednicy mniejszej (mięśnie Kegla), co prowadzi do mimowolnego wycieku moczu z cewki moczowej. Po dokupieniu specjalnej sondy dopochwowej, aparat MediHighTec MH8200P można wykorzystać do wzmocnienia siły mięśni Kegla i poprawy ich sprawności. Elektrostymulacja EMS posiada tu stosunkowo wysoką efektywność leczniczą. Chociaż dedykowane elektrostymulatory EMS na nietrzymanie moczu są zapewne nieco wygodniejszym rozwiązaniem, to wykorzystanie do tego celu aparatu wielofunkcyjnego jest tak samo możliwe a przede wszystkim tańsze, biorąc pod uwagę również możliwość wykorzystaniaMediHighTec MH8200P do innych celów.

Czy metoda TENS jest skuteczna?

TENS stosowany jest w medycynie od lat jako sprawdzona metoda łagodzenia dolegliwości bólowych. Należy jednak pamiętać, że TENS nie likwiduje przyczyn bólu, a jedynie ogranicza jego odczuwanie. Wynika to z oddziaływania na dwa fizjologiczne mechanizmy o naturalnym działaniu przeciwbólowym (w zależności od ustawionych parametrów impulsów):

 • uwalnianie endorfin - naturalnych opiatów o działaniu podobnym do morfiny.
 • blokowanie bramki bólowej odpowiedzialnej za doprowadzanie bodźców bólowych do mózgu.

TENS wyzwala zatem naturalne mechanizmy hamujące doznania bólowe i przy umiejętnym zastosowaniu, sprawdza się również podczas porodu, szczególnie w początkowych fazach porodu (przed całkowitym rozwarciem), co skraca czas trwania pierwszego etapu porodu i pozwala rodzącej zachować więcej sił potrzebnych podczas parcia. 

Metoda TENS jest przy tym całkowicie bezpieczna (za wyjątkiem takich przeciwskazań, jak rozrusznik serca, czy epilepsja). Prądy TENS oddziałują jedynie na nerwy czuciowe, przepływają po powierzchni skóry i odczuwane są jako przyjemne mrowienie. Nie stwarzają żadnego zagrożenia ani dla dziecka, ani dla matki. W przeciwieństwie do metod farmakologicznych, TENS nie posiada żadnych efektów ubocznych.

Dodatkowe cechy MediHighTec MH8200P

 • Zasilany z baterii 9V 6F22
 • Automatyczna blokada klawiatury po 30s bezczynności w trakcie zabiegu
 • Automatyczne wyłączenie po 30s braku stymulacji lub 15s po zakończeniu się zabiegu.
 • Duża obudowa z klipsem na pasek.
 • Funkcja kontroli czasu wykorzystania (przydatna dla lekarza)
 • W zestawie:
  • komplet 4 elektrod 4x4cm
  • wygodne opakowanie
  • instrukcja w języku polskim

Dlaczego MediHighTec MH8200P?

Wiele oddziałów porodowych w Polsce stosuje już metodę TENS wykorzystując do tego celu własne, dedykowane do porodu aparaty TENS, np. MamaTens My Time. Większość szpitali nie posiada jednak na swoim wyposażeniu takich aparatów, co nie wyklucza tego, aby pacjentka mogła przynieść ze sobą własny aparat TENS. Decydując się na zakup porodowego aparatu TENS należy liczyć się z wydatkiem rzędu 240-350 zł, co dla wielu przyszłych matek nie jest małą kwotą, biorąc pod uwagę fakt, że aparat taki będzie wykorzystany tylko do jednego celu. MediHighTec MH8200P posiada tu tą zaletę, że ma zastosowanie wszechstronne i może być stosowany przez lata.

Posiadanie własnego aparatu TENS ma ponadto tą zaletę, że pozwala na odpowiednie przygotowanie się do stosowania aparatu już w domu, czy w szkole rodzenia.


Niebagatelne znaczenie ma również ręczny przycisk połączony odrębnym przewodem do urządzenia. W zalezności od tego, czy jest on wciśnięty, czy wyciśnięty, urządzenie stosuje TENS łagodny lub intensywny. Pomaga to lepiej kontrolować ból przy zachowaniu odpowiedniej koncentracji podczas porodu. Ręczny przycisk podłącza się tylko w programie P4, który jest przewidziany do porodu.

Istotną zaletą MediHighTec MH8200P jest jego bardzo przystępna cena, jak na urządzenie, ktore spełnia tak wiele funkcji. Takiej ceny nie osiągają nawet te aparaty, które realizują te funkcje osobno. Znajdujący się ponieżej opis programów świadczy ponad to o tym, że możliwości MediHighTec MH8200P dorównują najwyższej klasy aparatom do elektrostymulacji w domu.

Opis programów elektrostymulatora MediHighTec MH8200P

Programy preinstalowane

ProgramOpis
 P4

BÓLE PORODOWE
Program może być stosowany w czasie porodu z podłączonym ręcznym przełącznikiem, który pozwala na przełączanie się stymulacji pomiędzy trybem podstawowym (B-przycisk wyciśnięty) a intensywnym (N-przycisk wciśnięty).

Stymulacja podstawowa B: tryb Burst (uderzenia)
częstotliwość uderzeń 2Hz impulsami o częstotliwość 100 Hz i szerokości 200 μs.
Stymulacja intensywna N: tryb ciągły impulsami o częstotliwości impulsu 100Hz i szerokość 200 μs.

 P5

BÓLE OKOŁOPORODOWE
Ten program może być używany, gdy czujesz ból w okolicy miednicy, pleców, szyi lub ramion w trakcie ciąży i w okresie połogu.

Tryb modulacji szerokości impulsu. Częstotliwość impulsów 80 Hz, szerokość 200 μs.

 P6

MASAŻ OKOŁOPORODOWY
Program służy do masażu i może być stosowany w czasie ciąży i po porodzie, kiedy mięśnie są jeszcze w napięciu. Program masażu okołoporodowego wywołuje drgania mięśni, które pomogą zrelaksować napięte mięśnie i poprawiają krążenie.

Tryb modulacji częstotliwości. Częstotliwość impulsów 15 Hz, szerokość 250 μs.

 P7

POMPA MIĘŚNIOWA
Ten program daje efekt pompowania mięśni, który poprawia krążenie w okolicach miednicy i w układzie chłonnym w trakcie i po okresie ciąży.

Tryb modulacji  szerokości impulsu. Częstotliwość impulsów 10 Hz, szerokość 300 μs.

 P8

ROZBUDOWA MIĘŚNI
Program do stymulacji mięśni ułatwiający powrót do sylwetki sprzed okresu ciąży.

Stymulacja mięśniowa EMS oraz tryb modulacji częstotliwości, częstotliwość impulsu 80Hz, szerokość 250 μs.

 

Tryby stymulacji w programach indywidualnych P1, P2 i P3

TrybOpis
S

EMS
Stymulacja nerwowo-mięśniowa o charakterze przerywanym.  Wykonywana jest zgodnie z ustawionymi parametrami czasowymi: czas stymulacji (2-90 s), czas relaksacji (2-90 s) i czas opadania/narastania (1-8 s). Skurcz wzrasta stopniowo i osiąga maksymalną wartość, po czym stopniowo opada i dochodzi do relaksacji mięśni.

NTENS Normalny
Sygnał wyjściowy jest ciągły, a częstotliwość impulsów i ich szerokość jest regulowana.
MTENS - Mieszany
Ten tryb jest kombinacją stymulacji górną i dolną częstotliwością impulsów w cyklach trwających 6 sekund. Każdy cykl składa się z dwóch faz. W fazie pierwszej trwającej 3 sekundy stosowana jest górna częstotliwość, podczas gdy w drugiej fazie (kolejne 3 sekundy) pojawia się dolna częstotliwość. Cykl ten powtarza się. Dolna częstotliwość (uwalnianie endorfin) jest stała i wynosi 2 Hz. Górna częstotliwość (blokada bramki bólowej) jest regulowana w zakresie 2-150 Hz.
BTENS - Uderzenia (Burst)
Szerokość impulsu jest regulowana w zakresie 50-300 μs w krokach co 10 μs, częstotliwość impulsów jest ustalona na 100 Hz, a częstość uderzeń (burst) wynosi na 2 Hz.
SDTENS - Modulacja szerokości
Szerokość impulsów zmniejsza się w ciągu 3 sekund o 40% w stosunku do ustawionej pierwotnej wartości, następnie przez 3 sekundy powraca do pierwotnej wartości. Cykl jest powtarzany. Czas cyklu wynosi 6 sekund.
MRTENS - Modulacja częstotliwości
Częstotliwość impulsów zmniejsza się w ciągu 3 sekund o 30% w stosunku do ustawionej pierwotnej wartości, następnie przez 3 sekundy powraca do pierwotnej wartości. Cykl jest powtarzany. Czas cyklu wynosi 6 sekund.

Zestawienie parametrów:

 • Natężenie wyjściowe: 0-80 mA
 • Częstotliwość impulsów: 2-150 Hz
 • Szerokość impulsów: 50-300 μs
 • Czas zabiegu (minutnik): 5-90 minut lub ciągły

 

Dokup więcej elektrod
Urządzenie zaopatrzone jest w zestaw 4 elektrod wielokrotnego użytku dla jednej osoby. W zupełności będą one wystarczające na potrzeby jednego porodu (ok. 30 aplikacji). Elektrody dostarczone przez producenta mają rozmiar 4x4cm stosowany standardowo w stymulacji TENS/EMS. Przy stosowaniu urządzenia podczas porodu lepszym rozwiązaniem może okazać się jednak użycie większych elektrod. Warto dokupić więcej elektrod od razu przy zakupie elektrostymulatora, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów dostawy w najbliższej przyszłości. 


 • Przed stosowaniem urządzenia skonsultuj się z lekarzem lub położną !

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Elektrostymulator TENS na bóle okołoporodowe MediHighTec MH8200P (+EMS)

Elektrostymulator TENS na bóle okołoporodowe MediHighTec MH8200P (+EMS)

Wielofunkcyjny aparat TENS na bóle okołoporodowe ze specjalnym ręcznym przyciskiem do stosowania podczas porodu. Dodatkowe programy na dowolne rodzaje bólu. Również stymulacja mięśni (EMS) w celu ich wzmocnienia, np. mięśni brzucha, czy mięśni Kegla.

27 innych produktów w tej samej kategorii: