Sprzęt ortopedyczny

Gorset ortopedyczny dwupanelowy damski Orliman

1,600zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Gorset ortopedyczny dwupanelowy damski CT1002 Orliman to dwu modułowa, termoplastyczna orteza kręgosłupa. Część przednia gorsetu sięga od spojenia łonowego do górnej części mostka, i omija okolicę piersi u kobiet. Część tylna sięga od 1/3 dolnej łopatek do połowy pośladków.


Czytaj więcej

Gorset ortopedyczny dwupanelowy damski CT1002 Orliman posiada 2 moduły termoplastyczne wykonane z 4 mm polipropylenu niskiej gęstości. Moduły te umieszczone są w tylnej i przedniej kieszeni - można je łatwo i szybko wyciągnąć w celu umycia bądź wyprania gorsetu aby utrzymywać właściwą higienę i nie powodować podrażnień skóry u Pacjenta.

Panel znajdujący się w części przedniej odpowiedzialny jest za dodatkową stabilizację klatki piersiowej, dzięki zamocowanemu w tej części regulowanego stabilizatora piersiowego, odpowiedzialnego za utrzymywanie pozycji wyprostno-przeprostnej tułowia.

Elementy termoplastyczne mogą być formowane przy użyciu wysokiej temperatury - wodą lub nagrzewnicą (przed formowaniem moduły muszą być wyciągnięte z kieszeni gorsetu).

Część przednia gorsetu ortopedycznego sięga od spojenia łonowego do górnej części mostka, i omija okolicę piersi u kobiet. Część tylna sięga od 1/3 dolnej łopatek do połowy pośladków.
Gorset w standardowym uformowaniu zapewnia 15-stopniową lordozę lędźwiową.
Gorset zapinany jest na taśmy velcro przebiegające w okolicy grzebieni kości miednicznych, w okolicy talii oraz w połowie klatki piersiowej.

Część piersiowa pozwala na regulację długości oraz głębokości położenia pelot stabilizacyjno-podpierających. Główną zaletą tego gorsetu ortopedycznego jest to iż może być stosowany u pacjentów leżących wymagających stabilizacji odcinka piersiowego i/lub lędźwiowego przed lub po operacjach.

Zalecenia:

  • Sytuacje gdy wymagane jest unieruchomienie części piersiowej i/lub lędźwiowego kręgosłupa przed lub po zabiegu operacyjnym.
  • Złamania kręgów przepukliny dyskowe.
  • Osteoporoza.
  • Spondylioza.
  • Spondyloarthroza.
  • Bóle skoliotyczne u dzieci.
  • Rozerwanie lub naciągnięcie więzadeł.
  • Zmiany nowotworowe powodujące zmiany degeneracyjne w układzie kostnym, mięśniowym kręgosłupa.
  • Kyfotyzacja dolnej części kręgosłupa.
  • Profilaktyka stenozy kanału kręgowego u pacjentów leżących.

Wysokość z tyłu: 50 cm

Sztywna orteza kręgosłupa dla kobiet Orliman rozmiary:

UWAGA: prezentowany model CT1002 dedykowany jest kobietom

RozmiarBiodraTaliaKlatka piersiowa
pod pachami
171 -81 cm46 - 56 cm58 - 68 cm
281 - 91 cm56 - 66 cm68 - 78 cm
391 - 101 cm66 - 76 cm78 - 88 cm
4101 - 114 cm76 - 86 cm88 - 98 cm
5114 - 127 cm
86 - 96 cm98 - 108 cm

Z myślą o mężczyznach stworzono model CT1001.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Gorset ortopedyczny dwupanelowy damski Orliman

Gorset ortopedyczny dwupanelowy damski Orliman

Gorset ortopedyczny dwupanelowy damski CT1002 Orliman to dwu modułowa, termoplastyczna orteza kręgosłupa. Część przednia gorsetu sięga od spojenia łonowego do górnej części mostka, i omija okolicę piersi u kobiet. Część tylna sięga od 1/3 dolnej łopatek do połowy pośladków.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: