Sprzęt ortopedyczny

Gorset piersiowo-lędźwiowo-krzyżowy Orliman

1,600zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Gorset piersiowo-lędźwiowo-krzyżowy męski CT1001 Orliman to dwu modułowa, termoplastyczna orteza kręgosłupa wykonana z 4 mm polipropylenu niskiej gęstości. Część przednia gorsetu sięga od spojenia łonowego do górnej części mostka. Część tylna sięga od 1/3 dolnej łopatek do połowy pośladków. Gorset w standardowym uformowaniu zapewnia 15-stopniową lordozę lędźwiową. 


Czytaj więcej

Męski gorset piersiowo-lędźwiowo-krzyżowy CT1001 Orliman posiada 2 moduły termoplastyczne wykonane z 4 mm polipropylenu niskiej gęstości. Moduły te umieszczone są w tylnej i przedniej kieszeni - można je łatwo i szybko wyciągnąć w celu umycia bądź wyprania gorsetu aby utrzymywać właściwą higienę i nie powodować podrażnień skóry u Pacjenta.

Panel znajdujący się w części przedniej odpowiedzialny jest za dodatkową stabilizację klatki piersiowej, dzięki zamocowanemu w tej części regulowanego stabilizatora piersiowego, odpowiedzialnego za utrzymywanie pozycji wyprostno-przeprostnej tułowia.

Elementy termoplastyczne mogą być formowane przy użyciu wysokiej temperatury - wodą lub nagrzewnicą (przed formowaniem moduły muszą być wyciągnięte z kieszeni gorsetu).

Część przednia gorsetu sięga od spojenia łonowego do górnej części mostka, i omija okolicę piersi u kobiet ( model CT1002). Część tylna sięga od 1/3 dolnej łopatek do połowy pośladków.
Gorset w standardowym uformowaniu zapewnia 15-stopniową lordozę lędźwiową.
Gorset zapinany jest na taśmy velcro przebiegające w okolicy grzebieni kości miednicznych, w okolicy talii oraz w połowie klatki piersiowej.

Część piersiowa pozwala na regulację długości oraz głębokości położenia pelot stabilizacyjno-podpierających. Główną zaletą gorsetu jest to iż może być stosowany u pacjentów leżących wymagających stabilizacji odcinka piersiowego i/lub lędźwiowego przed lub po operacjach.

Zalecenia:

  • Sytuacje gdy wymagane jest unieruchomienie części piersiowej i/lub lędźwiowego kręgosłupa przed lub po zabiegu operacyjnym.
  • Złamania kręgów przepukliny dyskowe.
  • Osteoporoza.
  • Spondylioza.
  • Spondyloarthroza.
  • Bóle skoliotyczne u dzieci.
  • Rozerwanie lub naciągnięcie więzadeł.
  • Zmiany nowotworowe powodujące zmiany degeneracyjne w układzie kostnym, mięśniowym kręgosłupa.
  • Kyfotyzacja dolnej części kręgosłupa.
  • Profilaktyka stenozy kanału kręgowego u pacjentów leżących.

Wysokość z tyłu: 50 cm

Orteza TLSO Orliman rozmiary:

UWAGA: prezentowany model CT1001 dedykowany jest mężczyznom

RozmiarBiodraTaliaKlatka piersiowa
pod pachami
171 -81 cm57 - 71 cm66 - 78 cm
281 - 91 cm71 - 81 cm78 - 90 cm
391 - 101 cm81 - 91 cm90 - 102 cm
4101 - 114 cm91 - 101 cm102 - 114 cm
5114 - 127 cm
101 - 114 cm114 - 128 cm

Produkt dostępny na zamówienie - wysyłka w ciągu 10 dni roboczych.
Z myślą o kobietach stworzono model CT1002.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Gorset piersiowo-lędźwiowo-krzyżowy Orliman

Gorset piersiowo-lędźwiowo-krzyżowy Orliman

Gorset piersiowo-lędźwiowo-krzyżowy męski CT1001 Orliman to dwu modułowa, termoplastyczna orteza kręgosłupa wykonana z 4 mm polipropylenu niskiej gęstości. Część przednia gorsetu sięga od spojenia łonowego do górnej części mostka. Część tylna sięga od 1/3 dolnej łopatek do połowy pośladków. Gorset w standardowym uformowaniu zapewnia 15-stopniową lordozę lędźwiową. 

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: