Sprzęt ortopedyczny

Dzbanek do czyszczenia nosa, zatok przynosowych

65zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska 24h-48h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem 24h-48h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!jeśli masz zatkany nos, jesteś przeziębiony, cierpisz na częste zapalenia zatok przynosowych, alergię lub katar sienny.Zalecane przez lekarzy w chorobach uszu, nosa, gardła – otolaryngologów.


Czytaj więcej

Kolor turkusowy to model dla dzieci

Kolor: czerwowy i niebieski jest dla doroslych.

Wypłukiwanie nosa dzbankiem Rhino Horn pomoże, jeśli masz zatkany nos, jesteś przeziębiony, cierpisz na częste zapalenia zatok przynosowych, alergię lub katar sienny.

Rhino Horn - Dzbanek do płukania nosa - Wyrób medyczny

Płukanie nosa słoną wodą ma działanie prewencyjne, dobrze wpływa na śluzówkę nosa, w naturalny sposób ją udrażnia, co powoduje, że jest bardziej odporna na bakterie i wirusy. Pomaga przy problemach z zatkanym nosem, katarem, przy przeziębieniach, w przypadku chronicznego kataru siennego. U osób cierpiących na katar alergiczny (powstający w przypadku alergii na pyłki i kurz), w czasie wypłukiwania nosa następuje usunięcie alergenu, a co za tym idzie, dochodzi do złagodzenia uciążliwości, nie wywołując żadnych skutków ubocznych.

Niniejsza metoda okazała się bardzo skuteczna w zapobieganiu oraz leczeniu zapalenia górnych dróg oddechowych jak i zapalenia zatok przynosowych. Roztwór solny pozytywnie wpływa na nawilżenie śluzówki, przyspieszając jej regenerację. Wypłukiwanie nosa sprawdziło się, podczas zabiegów chirurgicznych nosa, u osób pracujących w ciężkich warunkach (w miejscach, gdzie tworzy się duża ilość kurzu) oraz przy nadmiernym wysychaniu śluzówki nosa.

Do płukania nosa stosuje się słoną wodę (0,9% roztworu NaCl, czyli roztwór fizjologiczny) w temperaturze ciała. Korzystanie z dzbanka Rhino Horn™ nie jest trudne – wystarczy letnia woda oraz zwykła sól kuchenna.

Dzbanek Rhino Horn™ jest zaprojektowany w taki sposób, aby woda swobodnie przepłynęła z jednego nozdrza do drugiego tylko dzięki sile grawitacji.
Nos dzbankiem Rhino Horn™ mogą płukać dzieci w wieku od 5 lat pod okiem dorosłej osoby. Po nabyciu praktyki cała czynność zajmuje ok. 1 minuty włącznie z przygotowaniem roztworu.

Płukanie nosa dzbankiem Rhino Horn™ jest naturalną i w wielu przypadkach stosowaną z powodzeniem alternatywą dla powszechnych kropli i sprayów do nosa.

Przebieg:

1. Wsypać sól korzystając z miarki (znajduje się w zestawie)
Użyj zwykłej soli kuchennej lub soli morskiej (NaCl), nie należy używać substytutu soli ani soli aromatyzowanej, mieszanej.

2. Napełnić wodą
Dzbanek należy do pełna wypełnić wodą o temperaturze ciała (ok. 37 °C) i rozpuścić w nim sól. Woda musi być czysta, czyli zdatna do picia. Dzbankiem można potrząsnąć lub wodę zamieszać np. miarką, aby sól się szybciej rozpuściła. Jeśli woda z kranu zawiera większą ilość gazów należy zaczekać aż wygazuje.

3.Wypłucz nos.

Lekko pochyl głowę do przodu, woda swobodnie przepłynie z jednego nozdrza do drugiego.

 • Przyłóż wylot dzióbka do nozdrza bokiem (nie z przodu) i lekko dociśnij tak, aby czubek dzióbka przylegał do nosa. Roztwór nie powinien wyciekać z tego samego nozdrza, do którego przyłożony jest dzióbek dzbanka. Jeśli masz poczucie zatkanego nosa, zacznij od tej dziurki, która wydaje się być mniej zatkana.
 • Oddychaj normalnie ustami. Usta muszą być otwarte. W trakcie płukania nie wolno oddychać nosem.
 • Lekko przechyl się do przodu tak, aby głowa była nad umywalką, podbródek skieruj możliwie najbliżej do klatki piersiowej, nie powinien być wysunięty do przodu.
 • Jednocześnie głowę przechyl na bok. Przechyl dzbanek tak, aby woda samowolnie przelatywała z jednego nozdrza do drugiego i wylatywała na zewnątrz.
 • Po przelaniu około połowy zawartości dzbanka należy podnieść głowę i odsunąć dzbanek od nosa. Większość wody samoczynnie wyleci z nosa, resztę można wydmuchać lekkim wydechem przez nos lub delikatnie smarkając.
 • Pozostałą część roztworu należy użyć do wypłukania drugiej dziurki.

4.Wydmuchaj nos.
Delikatnie wydmuchaj resztki wody z nosa, efektem będzie oczyszczony nos i miłe uczucie.

Po zakończeniu czynności płukania w nosie oraz w zatokach nie powinna pozostawać woda. Zwłaszcza zimą mogłaby ona przyczynić się do powstania problemów. Zwykle do całkowitego usunięcia roztworu z nosa wystarczy zwykłe wysmarkanie się. Jeśli jednak nadal w nosie będą pozostawały resztki wody, należy postępować zgodnie z wytycznymi poniżej:

 • Pochyl głowę do przodu i w dół, następnie przechyl ją na bok i wysmarkaj górną dziurkę nosa.
 • Następnie twarz skieruj w kierunku podłogi i ponownie wysmarkaj tę samą dziurkę. Jeśli to konieczne wykonaj tę czynność kilkakrotnie.
 • Krok 9 i 10 powtórz również przy opróżnieniu drugiej dziurki.
 • Następnie wyprostuj się i kilka razy nabierz powietrza i wypuść je przez nos.

Nabieranie powietrza oraz opróżnianie nosa w trakcie czynności nie powinno być zbyt silne, nie powinno być odczuwalne w uszach!

 Kolor: czerwony lub niebieski

Jak często mogę używać Rhino Horn™?
Rhino Horn™ można używać codziennie. W szczególnych przypadkach – np. w okresie zwiększonego stężenia pyłków alergizujących, podczas silnego przeziębienia lub w przypadku nagłego zapalenia zatok – płukanie nosa można wykonywać 2-4 x dziennie. Jednak w sytuacjach zwykłych, kiedy płukanie nosa ma służyć higienie oraz zapobiegać rozwijaniu się chorób, raz dziennie w zupełności wystarczy.

 

Konserwacja:

Po użyciu dzbanka Rhino Horn™ należy go dokładnie opłukać wodą i pozostawić do wyschnięcia. Wirusy i bakterie nie utrzymują się na suchej powierzchni tworzywa. Od czasu do czasu należy dzbanek dokładnie umyć gorącą wodą, ewentualnie w zmywarce. Dzbanek (nie miarkę) można również wysterylizować poprzez wygotowanie go przez 3 minuty. Osad z soli można usunąć octem.

Według opinii lekarzy Rhino Horn™ należy traktować jak przedmiot higieny osobistej, tak samo jak szczoteczkę do zębów. Dlatego zaleca się, aby każda osoba miała swój własny dzbanek.

Wyprodukowano z twardego tworzywa (PEHD), nadającego się do recyklingu i przyjaznego dla środowiska.

Zaprojektowano w Norwegi. Wyprodukowano w Wietnamie.

Pytania i odpowiedzi:

 1. Dlaczego woda nie wylatuje przez drugą dziurkę nosa?
  1. Nos jest zatkany, dlatego że śluzówka jest spuchnięta. Jeśli nie potrafisz oddychać przez nos, woda również przez niego nie przecieknie. Jednak ciepła słona woda działa rozluźniająco na śluzówkę, a więc może zatkany nos stopniowo udrożnić. Dlatego należy pozostawić wodę w dziurce nosa przez około pięć sekund. Tę samą czynność należy powtórzyć dla drugiej dziurki i znowu pozostawić roztwór na około pięć sekund w dziurce. Czynność można powtarzać tak długo dopóki woda nie zacznie przelatywać przez nozdrza – należy zmieniać otwory nosowe. Udrożnienie nosa można poprawić również zwiększając tymczasowo ilość soli w roztworze – np. 1,5 miarki, czyli aplikacja roztworu hipertonicznego.
  2. Jeśli dzióbek dzbanka Rhino Horn™ trzymasz pod niewłaściwym kątem albo, jeśli zbyt mocno dociskasz dzióbkiem do nozdrza, woda w ogóle nie wleci do nosa.
 2. Dlaczego woda wlatuje do ust i gardła?
  1. Prawdopodobnie zbyt mocno wysunąłeś brodę do przodu. W trakcie płukania nosa zaleca się dociskanie brody do klatki piersiowej w lekkim skłonie. Niemniej jednak ew. połknięcie określonej ilości roztworu nie stanowi żadnego ryzyka dla zdrowia.
 3. Płukanie piecze lub w inny sposób jest nieprzyjemne.
  1. Niskie stężenie soli w wodzie powoduje uczucie nacisku i pieczenia wewnątrz nosa. Zbyt duża ilość soli lub zbyt chłodna woda również powodują nieprzyjemne uczucie. Woda nie powinna być ani zbyt zimna ani zbyt ciepła, zalecana temperatura wody to 37°C (taka woda wydaje się być w dotyku stosunkowo ciepła). Właściwe stężenie soli jest dane rozpuszczeniem miarki soli w dzbanku z wodą.

Nadmierne używanie kropli do nosa może uszkodzić śluzówkę. Słona woda zaś dobrze wpływa na śluzówkę i w naturalny sposób ją udrażnia oraz powoduje, że jest bardziej odporna na bakterie i wirusy. Płukanie nosa stymuluje również naturalne mechanizmy czyszczenia dróg oddechowych, tym samym przyczynia się do usuwania śluzu i obcych cząstek z płuc.

 


 

Znaczenie podstawowych pojęć:

 • Jala Neti – nazwa procedury wypłukiwania nosa w jodze.
 • Roztwór fizjologiczny – jest to wodny roztwór 0,9% chlorku sodu NaCl, taki sam jak osocze krwi, tzn. mówimy o roztworze izotonicznym – patrz poniżej.
 • Roztwór hipertoniczny – w odniesieniu do płukania nosa, roztwór o wyższym stężeniu niż naturalne środowisko w nosie może powodować pieczenie oraz podrażniać błonę śluzową nosa. Dozwolone jest krótkotrwałe użycie około 2% roztworu NaCl w celu uwolnienia zatkanego nosa oraz obrzęku śluzówki.
 • Roztwór hipotoniczny – w odniesieniu do przeprowadzenia płukania nosa roztworem soli o stężeniu niższym niż środowisko naturalne w nosie. Niskie stężenie soli w wodzie powoduje uczucie ciśnienia na błonę śluzową.
 • Roztwór izotoniczny – najbardziej odpowiednie stężenie dla regularnego płukania nosa to izotoniczny roztwór soli (zawierający 0,9% NaCl).
 • Lota Neti – naczynie do wypłukiwania nosa używane w jodze, w języku angielskim znaczy Neti Pot.
 • NaCl – chlorek sodu lub sól kuchenna.

 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Dzbanek do czyszczenia nosa, zatok przynosowych

Dzbanek do czyszczenia nosa, zatok przynosowych

jeśli masz zatkany nos, jesteś przeziębiony, cierpisz na częste zapalenia zatok przynosowych, alergię lub katar sienny.Zalecane przez lekarzy w chorobach uszu, nosa, gardła – otolaryngologów.

7 innych produktów w tej samej kategorii: