Sprzęt ortopedyczny

Kinesio Tex Gold - 5 cm x 4 m

49zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Minimalny zakup to 6 rolek (5 cm x 4m) w najbardziej uniwersalnym rozmiarze/ w 5 kolorach do wyboru. Szerokość 5 cm pasuje idealnie do pacjenta o przeciętnych rozmiarach.


Czytaj więcej

Kinesio Tex Gold - 5cm x 4m to najbardziej uniwersalny rozmiar. Szerokość 5 cm pasuje idealnie do pacjenta o przeciętnych rozmiarach. Z łatwością można stosować ją do wszystkich czterech najbardziej popularnych sposobów kinesiotapingu (w kształcie litery "I", "Y", "X","Wachlarza"). Taśma ta idealnie nadaje się do zastosowania na obszarze całego ciała.

Ponad 35 lat badań, rozwoju i stosowania taśm Kinesio Tex Gold w terapii manualnej. Taśma ta posiada jedyny w swoim rodzaju falisty kształt i stała się standardem w dziedzinie tapingu terapeutycznego przy użyciu taśm elastycznych. Kinesio Tex Gold zapewnia bezinwazyjną i skuteczną metodę reedukacji systemu nerwowo-mięśniowego, poprawiając zarazem krążenie krwi i limfy, kojąc ból i zapewniając wygodę i stabilizację wymaganą przy terapii pacjenta.

 

Minimalny zakup:

  • 6 rolek 5 cm x 4m  w wybranym kolorze (beżowy, niebieski, różowy , czarny lub biały) oryginalne opakowanie fabryczne.

 

Przykładowe metody zastosowania:

 

Sztywność karku

1. W górnej części szyi umieścić podstawę litery “Y”

  

2. Nie naciągając taśmy poprowadzić ją, stopniowo oddalając od kręgosłupa pochylając głowę do przodu

3. Oderwać papierową osłonę pośrodku paska w kształcie litery “I”. Trzymając końce lekko rozciągnąć środek i nakleić na bolącym rejonie. Nie naciągać końców.

 

Niestabilność stawu ramiennego

1. Podstawę paska “Y” umieścić pośrodku górnej części ramienia. Rozciągnąć obie strony taśmy oklejając mięsień ramienia bez dodatkowego napinania taśmy

2. Podstawę paska “I” umieścić ponad górną częścią barku. Rękę wyciągnąć w bok pod kątem 90° i poprowadzić taśmę w dół ramienia, nie napinając jej.

3. Nie opuszczając ręki potrzeć taśmę w celu aktywowania kleju

 

Zespół cieśni nadgarstka

1. Wyciągnąć rękę przed siebie, wnętrzem dłoni skierowanym do góry. Podstawę paska „X” umieścić po wewnętrznej stronie nadgarstka. Ramiona umieścić u podstawy kciuka i małego palca. Rozciągnąć nadgarstek lekko napinając taśmę na całej długości prócz ostatnich kilku centymetrów (2,5 - 5cm)

2. Przeciwlegle ramiona poprowadzić po zewnętrznej i wewnętrznej stronie stawu łokciowego lekko napinając taśmę prócz ostatnich kilku centymetrów

3. Pasek “I” owinąć wokół nadgarstka lekko napinając taśmę w zewnętrznej części nadgarstka i luźno po wewnętrznej stronie

 

Ból rzepki

1. Usiąść z wyciągniętą nogą. Podstawę pierwszego “Y” umieścić z przodu uda

2. Ugiąć kolano pod katem 90° i owinąć ramiona „Y” wokół rzepki, minimalnie napinając taśmę lub naklejając ją zupełnie luźno

3. Podstawę drugiego “Y” umieścić odrobinę poniżej kolana, luźno lub minimalnie napinając taśmę

 

Ból w dolnej części pleców

1. Pochylić się do przodu, aby rozciągnąć mięśnie pleców. Rozpocząć paski w kształcie litery „I” zaraz nad kością ogonową i poprowadzić w górę po obu stronach kręgosłupa, delikatnie napinając taśmę.

2. Oderwać papierową osłonę pośrodku paska “I”. W pozycji pochylonej naciągnąć lekko lub odrobinę mocniej środek taśmy w rejonie odczuwanych dolegliwości

3. Przykleić końce bez dodatkowego naciągu

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kinesio Tex Gold - 5 cm x 4 m

Kinesio Tex Gold - 5 cm x 4 m

Minimalny zakup to 6 rolek (5 cm x 4m) w najbardziej uniwersalnym rozmiarze/ w 5 kolorach do wyboru. Szerokość 5 cm pasuje idealnie do pacjenta o przeciętnych rozmiarach.

11 innych produktów w tej samej kategorii: