Sprzęt ortopedyczny

Stabilizator ortopedyczny obojczyka IC - 30 Orliman

125zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!stabilizator wykonany z dwóch taśm zapinanych taśmami velcro do poduszki piersiowej, wykończenie bawełniane i frotte.Zastosowanie:korekcja postawy, pourazowo, pooperacyjnie.Działanie:cofnięcie barków, stabilizacja obojczyków.


Czytaj więcej

Stabilizator wykonany z dwóch taśm zapinanych taśmami velcro do poduszki piersiowej, wykończenie bawełniane i frotte.

Zastosowanie prostotrzymacza obojczyka IC - 30 Orliman:

  • korekcja postawy, pourazowo, pooperacyjnie.
Działanie:
  • cofnięcie barków, 
  • stabilizacja obojczyków.
Rozmiary stabilizatora na obojczyk IC-30 Orliman:

RozmiarObwód tułowia
mierzony
na wysokości mostka
0rozmiar dziecięcy
1poniżej 100 cm
2powyżej 100 cm
Głównym zadaniem stabilizatora IC-30 Orliman jest zapewnienie maksymalnego cofnięcia barków, które uzyskiwane jest za pomocą 4 pasków regulacyjnych. Paski, zamocowane do płytki grzbietowej, położonej na odcinku kręgosłupa między Th2 i Th5, powodują natychmiastowe działanie zrównoważonej siły, potrzebnej do uzyskania wymaganej stabilizacji. Przy kontroli postawy należy stopniowo zwięk- szać naprężenie pasków do granicy tolerancji pacjenta, aż do uzyskania prawidłowej postawy. Stosując stabilizator do nastawienia złamania obojczyka, należy napiąć paski aż do prawidłowe- go ustawienia obojczyka. Stosując stabilizator u pacjentów cierpiących na porażenie połowiczne z podwichnięciem stawu ramiennego, umieścić płytkę grzbietową (między łopatkami) na pozio- mie C7 i Th1. W tym celu najpierw maksymalnie dociągamy paski, a następnie zwalniamy lekko te niższe. Po zmianie ustawienia płytki maksymalnie dociągnąć paski w nowym położeniu. Dzięki temu uzyskujemy wymaganą siłę do podniesienia przemieszczonego ramienia i ograniczenia podwichnięcia.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Stabilizator ortopedyczny obojczyka IC - 30 Orliman

Stabilizator ortopedyczny obojczyka IC - 30 Orliman

stabilizator wykonany z dwóch taśm zapinanych taśmami velcro do poduszki piersiowej, wykończenie bawełniane i frotte.Zastosowanie:korekcja postawy, pourazowo, pooperacyjnie.Działanie:cofnięcie barków, stabilizacja obojczyków.

19 innych produktów w tej samej kategorii: