Sprzęt ortopedyczny

Aquaflex - stożki dopochwowe do ćwiczeń i stymulacji mięśni Kegla

190zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h 15zł
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h 15zł

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!

Ten produkt nie występuje już w magazynieAquaflex to klinicznie przebadany aplikator dopochwowy o stożkowym kształcie , przeznaczony do ćwiczeń mięśni dna miednicy mniejszej czyli stymulacji mięśni Kegla. Świetna cena za odczuwalną poprawę!


Czytaj więcej

 Patterson Medical

Klinicznie udowodniony - najlepszy produkt w takim przedziale cenowym - dający rzeczywiste skutki w treningu mięśni Kegla.


Zestaw  składający się z dwóch stożków oraz  4 ciężarków: 5g, 10g, 2x20g został tak zaprojektowany, by poprawić napięcie mięśni dna miednicy.

70% przypadków wysiłkowego nietrzymania moczu można poprawić lub wyleczyć za pomocą Systemu Aquaflex.

 

Główne cechy:

  • Przyjazny dla użytkownika sposób leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu
  • Poprawa napięcia mięśni dna miednicy jako metoda zmniejszenia prawdopodobieństwa nieprawidłowej kontroli pęcherza moczowego
  • Przygotowuje mięśnie dna miednicy do ciąży i porodu
  • Stosowane na co dzień, daje widoczne efekty w 12-20 tygodni
  • Prosty w użyciu

 

Dlaczego każda kobieta powinna mieć silne mięśnie dna miednicy?
Bo Aquaflex przygotowuje mięśnie do rygorów ciąży i porodu. Jedna trzecia kobiet ma osłabione mięśnie miednicy i nieprawidłową kontrolę pęcherza po porodzie.
Zmniejsza prawdopodobieństwo utraty kontroli pęcherza w późniejszym życiu. Objawy te mogą być pod postacią przypadkowego wycieku moczu, który może wystąpić podczas śmiechu, kaszlu, kichania lub wysiłku. Tym terminem określa się wysiłkowe nietrzymanie moczu.
Poprawia jakość kontaktów seksualnych. Orgazm jest związane z ciśnieniem wywołanym mięśniami dna miednicy, więc silniejsze skurcze powodują bardziej intensywny orgazm.

Gdzie są mięśnie dna miednicy?
Mięśnie dna miednicy łączą kości łonowe i podstawę kręgosłupa (od przodu do tyłu). Działają jak hamak wsparcia pęcherza moczowego, macicy i jelita grubego.
W Wielkiej Brytanii stożki waginalne z ciężarkami są stosowane dość powszechnie i zalecane są przez pracowników ochrony zdrowia specjalizujących się w leczeniu kobiet z osłabieniem mięśni dna miednicy.

Jak więc działa system Aquaflex?
Włóż do pochwy stożek Aquaflex w taki sam sposób jak tampon. Kiedy będzie w prawidłowym położeniu, stożka spowoduje samoczynny skurcz mięśni dna miednicy mniejszej (Kegla). Ten odruch ćwiczy i wzmacnia mięśnie dna miednicy.
Kiedy staną się one mocniejsze, będziesz mogła dodać więcej obciążników i zwiększyć czasu utrzymywania stożka w miejscu aplikacji, aż do około 20 minut dziennie.
Aby osiągnąć najlepsze rezultaty w krótkim czasie, najlepiej korzystać z Aquaflex codziennie przez pierwsze osiem do dwunastu tygodni.
Jeśli nie można wykonywać codziennie, zazwyczaj należy stosować Aquaflex dłużej, aby osiągnąć cel. Jak w przypadku innych form aktywności fizycznej, ważne jest, aby dokonywać powolnego postępu w granicach, które są dla Ciebie odpowiednie.
Stożki dopochwowe Aquaflex są uznaną metodą leczenia zachowawczego przy nietrzymaniu moczu. Stosowanie Aquaflex wyzwala odruchowy skurcz mięśni dna miednicy, dzięki czemu kobieta może prawidłowo kontrolować ich ćwiczenie.

Aquaflex – składa się z 2 rozkręcanych stożków dopochwowych o średnicy 25 mm oraz 20 mm z obciążnikami 5g, 10g i 2 x 20g. Obecność syntetycznej nitki pozwala na łatwą aplikację i usuwanie.


Ćwiczenia najlepiej rozpocząć od zastosowania pustego, większego stożka i próbie utrzymania go podczas chodzenia przez minimum 1 minutę. Następnie stopniowo dodaje się obciążniki do czasu, kiedy będzie możliwe codzienne utrzymanie go przez 15-20 minut. Jeśli stożek wypadnie, należy go po przemyciu ciepłą wodą wprowadzić z powrotem do pochwy. Po zakończeniu ćwiczeń prowadzących do utrzymania obciążonego stożka przez około 15 minut, można rozpocząć ćwiczenia, polegające na chodzeniu po schodach, kichaniu i parciu.

Stopniowo dodawać należy obciążniki, to uzyskania maksymalnej wagi 55 g. Następnie rozpocząć ćwiczenia ze stożkiem o mniejszej średnicy.

Stosowanie Aquaflex można połączyć z elektrostymulacją mięśni Kegla, co daje jeszcze szybsze i bardziej trwałe efekty. Można do celu zastosować dowolne elektrostymulatory nerwowo-mięśniowe, w szczególności specjalnie dedykowane do tego celu aparaty na nietrzymanie moczu: iTouch Sure oraz ContiSure.

Nie ma możliwości przedawkowania terapii Aquaflex!

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Aquaflex - stożki dopochwowe do ćwiczeń i stymulacji mięśni Kegla

Aquaflex - stożki dopochwowe do ćwiczeń i stymulacji mięśni Kegla

Aquaflex to klinicznie przebadany aplikator dopochwowy o stożkowym kształcie , przeznaczony do ćwiczeń mięśni dna miednicy mniejszej czyli stymulacji mięśni Kegla. Świetna cena za odczuwalną poprawę!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

8 innych produktów w tej samej kategorii: