Sprzęt ortopedyczny

Elektrostymulator na nietrzymanie moczu mięśnie Kegla Sensatone Body Clock

279zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska 24h-48h 15zł
Przesyłka kurierska za pobraniem 24h-48h 15zł

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!

Ten produkt nie występuje już w magazynieSensaTone jest prostym, a zarazem niezwykle skutecznym w walce z nietrzymaniem moczu, elektronicznym Stymulatorem Mięśni Przepony Miednicznej (SMPM), zwanych również Mięśniami Kegla.


Czytaj więcej

                  

Miło nam poinformować ze nasz produkt SensaTone jest stosowany z powodzeniem przez pacjentki prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Sodowskiego, kierownika Kliniki Ginekologiczno-Położniczej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej


SensaTONE na nietrzymanie moczu

SensaTone jest prostym, a zarazem niezwykle skutecznym, elektronicznym Stymulatorem Mięśni Przepony Miednicznej (SMPM) zwanych również potocznie Mięśniami Kegla. Jest niewielki, stylowy i zaprojektowany z myślą o umacnianiu mięśni przepony miednicznej u kobiet w każdym wieku a co za tym idzie - pomagać rozwiązywać problem z nietrzymaniem moczu kobiet w każdym wieku.


Co to jest i do czego sluży SMPM (Stymulator Mięśni Przepony Miednicznej)?

SensaTone pomaga wzmacniać mięśnie przepony miednicznej. Tak jak w przypadku pozostałych mięśni w ciele człowieka - im więcej się je stymuluje tym silniejszymi się stają. Silne mięśnie przepony miednicznej bardzo pozytywnie wpływają na kontrolę nad pęcherzem, na estetyczny wygląd miejsc intymnych oraz na zwiększenie przyjemności płynących ze stosunków seksualnych.
Jedna na trzy kobiety w trakcie swego życia doświadcza problemów związane z nietrzymaniem moczu. Takie problemy pojawiają się zwykle nagle, ale najczęściej po porodzie.

SMPM jest metodą polegającą na emisji łagodnych impulsów elektrycznych za pomocą dopochwowej sondy, które powoduję skurcze i rozluźnianie się mięśni przepony miednicznej.

Co to jest przepona miedniczna i jakie funkcje spełnia?
Przepona miednicy zbudowana jest z wielowarstwowej powłoki mięśniowej, która podpiera narządy wewnętrzne jednocześnie wspamagając funkcje macicy, pęcherza i jelita. Mięsnie przepony utrzymują otwory cewki moczowej, pochwy i odbytnicy w stanie ich zamknięcia. W niektórych sytuacjach mięśnie te muszą się rozliźnić jednocześnie otwierając te otwory (np. by umożliwić wypróżnienie pęcherza, czy poszerzyć pochwę w czasie stosunków seksualnych czy podczas porodu). Z czasem funkcje podtrzymywania, wspierania i zamykania słabną. I wtedy właśnie pojawiają się problemy m.in. z nietrzymaniem moczu. Dlatego właśnie tak ważne są ćwiczenia mięśni przepony miednicy by zachować stałą kontrolę nad tymi organami aż do późnego wieku.

 

Opis poszczególnych elementów urządzenia:

 

W jaki sposób SensaTONE pomoże w walce z nietrzymaniem moczu?
To niezwykle proste! Po prostu włącz urządzenie i za pomocą przycisku wyboru trybu pracy wybierz jeden z programów odpowiadających typowi inkontynencji (nietrzymaniu moczu) na który cierpisz:

A – Inkontynencja parcia (Urge Incontinence)
B – Inkontynencja stresowa (Stress Incontinence)
C – Inkontynencja mieszana (Mixed Incontinence)
D – Pielęgnacja pochorobowa (After care)

Następnie rozpocznij stymulację poprzez zwiększanie intensywności impulsów aż poczujesz skurcze mięśni.

 

W jaki sposób poznać na jaki typ inkontynencji (nietrzymania moczu) się cierpi?

A - Inkontynencja parcia – objawia się silnym, nagłym i niepohamowanym uczuciem potrzeby oddania moczu.
B - Inkontynencja stresowa – objawia się podczas kichania, kaszlu, śmiechu, podnoszenia albo podczas ćwiczeń i powoduje wyciek niewielkiej ilości moczu.
C - Inkontynencja mieszana - kombinacja inkontynencji parcia i stresowej.

Jak często powinno stosować się SensaTONE?
Poniżej znajdziesz tabelę wskazującą jak często powinno korzystad się z poszczególnych modułów pracy SensaTONE.

Używanie programu D –„Pielęgnacja pochorobowa”

Jest to dodatkowy moduł pracy urządzenia SensaTONE, który może byd wykorzystywany w dwóch poniższych przypadkach:

Jako uzupełniający program uruchamiany bezpośrednio po zastosowaniu któregoś z pozostałych modułów, pod warunkiem że nie czujesz zmęczenia mięśni.
Jako środek zapobiegający nawrotowi dolegliwości – w przypadku gdy używasz SensaTONE od jakiegoś czasu i zauważyłaś poprawę swojego stanu.
Należy jednak pamiętać, że dla tego modułu pracy nie ma ustalonego czasu trwania. Zależy on od Twoich osobistych potrzeb. Sugerowane jest jednak nie przekraczanie 15-30 minut dziennie.


Jak szybko pojawią się efekty stosowania SensaTONE?

Efekty widać u każdego po innym okresie czasu. Zależy to również od typu inkontynencji którego dotyczy kuracja:

Inkontynencja stresowa – poprawa pojawia się wolno, wraz z budową tkanki mięśniowej i wrażliwości nerwów. Może trwać do 2 miesięcy.
Inkontynencja parcia – poprawa pojawia się poprzez ograniczenie fałszywych sygnałów wysyłanych przez pęcherz do mózgu. Efekty można zobaczyć już po 14 dniach.
Inkontynencja mieszana – poprawa pojawia się wraz z budową tkanki mięśniowej i wrażliwości nerwów oraz poprzez ograniczenie fałszywych sygnałów wysyłanych przez pęcherz do mózgu. Może to potrwać dłużej, ale pierwsze efekty powinny byd zauważalne już po 21 dniach.

Sposób montażu urządzenia:


Otwórz przegrodę na baterię umieszczoną z tyłu urządzenia. Włóż dwie baterie zgodnie z rysunkiem umieszczonym w przegrodzie. Następnie zamknij przegrodę.
Wyjmij sondę dopochwową SensaTONE z opakowania.
Podłącz przewód elektryczny do urządzenia (wejście znajduje się u podstawy jednostki głównej). Drugi koniec przewodu podłącz do sondy. Schemat podłączenia znajduje się na diagramie (i) na stronie 5.
Pokryj sondę cienką warstwą żelu nawilżającego.
Delikatnie wsuwaj sondę aż kołnierz u jej podstawy znajdzie się pomiędzy wargami. Nie jest konieczne precyzyjne umiejscowienie sondy. Schemat znajdziesz na diagramie (ii) na stronie 5.

Najważniejsze cechy urządzenia:

  • posiada duży, czytelny ekran LCD
  • jest polecane przez profesjonalistów
  • jest bezpieczne i łatwe w użyciu
  • wzmacnia mięśnie przepony miednicznej

SensaTONE - jednostka główna                               Sonda dopochwowa


Zawartość opakowania:
1 x urządzenie SensaTONE
1 x sonda dopochwowa SensaTONE
1 x przewód elektryczny
1 x saszetka żelu nawilżającego
2 x bateria AAA
1 x torebka z miękkiego materiału do przenoszenia urządzenia
1 x smycz
gwarancja:24 m-ce

 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Elektrostymulator na nietrzymanie moczu mięśnie Kegla Sensatone Body Clock

Elektrostymulator na nietrzymanie moczu mięśnie Kegla Sensatone Body Clock

SensaTone jest prostym, a zarazem niezwykle skutecznym w walce z nietrzymaniem moczu, elektronicznym Stymulatorem Mięśni Przepony Miednicznej (SMPM), zwanych również Mięśniami Kegla.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

15 innych produktów w tej samej kategorii: