Sprzęt ortopedyczny

Educator Neen stymulacja mięśni dna miednicy-Kegla

140zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h 15zł
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h 15zł

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Przystępny cenowo, domowy educator prawidłowego napinania mięśni Kegla.


Czytaj więcej

 Patterson Medical                                                                                    

 

Educator® 

Zastosowanie:

 • nauka prawidłowego napinania mięśni dna miednicy -  mięśni Kegla. 
 • może być używany samodzielnie  lub pod kontrolą lekarza. 
 • szybko i łatwo, w komfortowych domowych warunkach, ćwiczysz i wzmacniasz mięśnie dna miednicy.

 Zalety:

 • poprawia kontrolę nad pęcherzem w ciągu kilku tygodni przez nauczanie za pomocą ćwiczeń mięśni dna miednicy w celu zapewnienia prawidłowego skurcze mięśni. 
 • może być stosowany przy nietrzymaniu moczu spowodowanych różnymi przyczynami, w tym spowodowane przez ciążę i narodziny dziecka, menopauzę i kwestię nadwagi.
 •  uzyskanie cennych informacji na temat wydajności mięśni dna miednicy i monitorowania stanu mięśni. 
 • dowiesz się, które partie mięśni poruszać, aby wzmocnić mięśnie dna miednicy – mięśnie Kegla.

Ćwiczenie mięśni dna miednicy jest wskazane już przed porodem nie tylko by je wzmocnić, ale również i po to, aby lepiej nad nimi panować w czasie porodu i relaksować je, kiedy trzeba. Jeżeli chcesz w przyszłości uniknąć problemów z nietrzymaniem moczu to powinna,ś rozpocząć ćwiczenia po porodzie.

Wysiłek w czasie porodu a nawet sam okres ciąży, działa uszkadzająco na delikatne nerwy ruchowe dna miednicy i powoduje częściowe odnerwienie mięśni u przeszło 80% kobiet będących w ciąży.

Samodzielne, poprawne wykonywanie ćwiczeń mięśni dna miednicy nie jest łatwe a wykonywanie ich niepoprawnie, prowadzi do wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej i jeszcze większego osłabienia mięśni dna miednicy.
Ćwiczenia powodują nie tylko wzmocnienie mięśni ale również poprawę ukrwienia i związane z tym pozytywne efekty (jakość śluzówki, nawilżenia, poprawa czucia w pochwie). 

Doświadczony specjalista (lekarz, położna, rehabilitant) może nauczyć poprawnego wykonywania tych ćwiczeń. Najlepsze efekty daje wykorzystanie do takiej nauki sprzętu obrazującego aktywność mięśni jak np: sprzęt do badań urodynamicznych, elektromiograf, perineometr. Najprostszą metodą nauczania jest włożenie palca do pochwy przez terapeutę i kontrolowanie przy tym napięcia mięśni pośladków, brzucha i ud. Zanim jednak Pacjentka opanuje bezbłędnie zasady napinania mięśni dna miednicy, trwa to dość długo. Trzeba powtarzać ćwiczenia i sprawdzać ich poprawność.

W zestawie  Educator ®   znajdziesz książeczkę w języku polskim ze szczegółowym opisem stosowania, sposobem prowadzenia ćwiczeń oraz wszystkie inne potrzebne informacje. 

Jak zacząć ćwiczenia?

 1.  Przed każdym użyciem należy Educator umyć w ciepłej wodzie z mydłem, wypłukać i wysuszyć.
 2.  Dołącz wskaźnik do sondy Educator.
 3.  Usiądź wygodnie na krawędzi krzesła lub toalety. Najlepiej połóż się na łóżku z głową i górną częścią ciała wspieraną, z podniesionymi kolanami i rozłożonymi nogami.
 4. Włóż Educator delikatnie do pochwy, podobnie jak wkładasz tamponMożesz użyć żelowego lubrykanta (żel intymny)   takiego jak Durex lub  KY.
 5. Wskaźnik powinien być wyraźnie widoczny przed sobą.
 6. Napnij i na chwilę przytrzymaj napięte mięśnie dna miednicy. Najprostszym sposobem na to jest napinanie/ciągnięcia w najniższym miejscu mięśni brzucha, tuż nad miednicą, a następnie zacisnąć mięśnie wokół odbytu.  Mięśnie dna miednicy powinny się naprężyć.
 7.  Jeśli napinasz/podciągasz mięśnie dna miednicy w odpowiedni sposób, można zauważyć, że końcówka wskaźnika przesunie się w dół, w kierunku podłogi. Można również zauważyć, że różdżka wskaźnika może również przenieść się nieznacznie do jednej lub drugiej strony. Jest to zupełnie normalne, to tylko pokazuje, że z jednej strony mięśni może być silniejsza niż druga.
 8. Jeśli  napinasz/podciągasz mięśnie, jak gdybyś opróżniała jelita, końcówka wskaźnika przesunie się do góry w kierunku brzucha.
 9. Gdy jesteśmy pewni, że napinamy właściwe partie mięśni, wtedy rozpoczynamy właściwe ćwiczenia mięśni dna miednicy. Utrzymujemy skurcz przez 2-3 sekundy a potem powoli puszczamy. Potem stopniowo wykonujemy skurcze coraz silniejsze i mocniejsze.

Educator® po zaaplikowaniu do pochwy, pokazuje kobiecie czy ćwiczy poprawnie czy nie. Prawidłowe napięcie mięśni dna miednicy spowoduje wychylenie wskaźnika Educatora w dół. Napięcie mięśni brzucha lub pośladków – wychylenie w górę lub brak ruchu. W ten sposób szybko i łatwo, w komfortowych warunkach domowych, można ćwiczyć i wzmacniać mięśnie dna miednicy.

 

Uwaga: Produkt przeznaczony jest do użytku wyłącznie przez jedną osobę.

Przeciwwskazania:

 • Nie stosować jeśli jest się w ciąży,
 • Nie używać, jeśli odczuwa się jakikolwiek dyskomfort lub podrażnienie w okolicy pochwy.
 • Nie używać, jeśli ma się infekcję pochwy.

Nie należy oczekiwać natychmiastowych rezultatów. Trening mięśni wymaga czasu. Można zasięgnąć fachowej porady, jeśli nie odczuwa korzyści po dwunastu tygodniu stosowania.

 

 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Educator Neen stymulacja mięśni dna miednicy-Kegla

Educator Neen stymulacja mięśni dna miednicy-Kegla

Przystępny cenowo, domowy educator prawidłowego napinania mięśni Kegla.

Produkty powiązane