Sprzęt ortopedyczny

Elektrostymulator do leczenia NTM + sonda biofeedback

677zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Pericalm® - do stymulacji mięśni i nerwów dna miednicy(mięśni Kegla). Wysokiej jakości urządzenie do użytku domowego lub w profesjonalnym gabinecie. Stosowane często przy zaburzeniach nietrzymania moczu -inkontynencji. Dwukanałowy stymulator z cyfrowym


Czytaj więcej

W zestawie taniej - oszczędzasz 30 zł kupująć stymulator Pericalm z sondą dopochwową Periform +.

Przystępny cenowo, profesjonalny zestaw dla osób z objawami wysiłkowego nietrzymania moczu oraz naglądego nietrzymania moczu tzw. parć naglących, jak również połączenia obu, czyli mieszanego nietrzymania moczu.

W zestawie:

 • elektrostymulator Pericalm
 • sonda dopochwowa Periform z funkcją biofeedback.

Specyfikacja:

 • Dwukanałowy,
 • Czas narastania impulsu: 0.3 - 9.9 sekundy,
 • Fala; asymetryczna, prostokątna , dwyfazowa z zerowym prądem stałym,
 • Możliwość ustawienia czasu trwania impulsu: 50μS do 450μS ( 2% dokładność)
 • Możliwość ustawienia częstotliwości impulsu : w trybie ciągłym 2-100 HZ ( 2 % dokładność).
 • Amplituda: 0-90 mA ( faktyczna wartość mA będzie mniejsza niż wskazywana, ze względu na opór elektryczny elektrod),
 • Wymiary: 80 x 67 x 45 mm
 • Waga: 90 gram bez baterii, 125 gram z baterią,
 • posiada wskażnik niskiego poziomu baterii.

Sonda dopochwowa Periform ma wyjątkowy, opatentowany kształt o wydrążonym środku.

Prostokątny przekrój poprzeczny oraz zewnętrzny kołnierz sondy zapewniają większą stabilność i kontrolę położenia. Łagodnie zagięty kształt ułatwia włożenie sondy.Odpowiednio profilowany kształt elektrod zapewnia lepszy kontakt ze stymulowanym obszarem, co zwiększa efektywność stymulacji.

PROGRAMYHz częstotliwośćPW μS czas narastania ( impulsu sekundy)czas pracy ( sekundy)czas odpoczynku ( sekundy)czas ćwiczeń
leczenie bólu PR21751ciągłyciągły25 min

wysiłkowe 1

STR1

3020015525 min

wysiłkowe 2

STR2

35210151025 min

parcia naglące

URGE

1021015625 min

mieszane 

FURG

10250151025 min

ćwiczenia mięśni

dna miednicy

oraz

poprawa

czucia i wrażliwości

6 następujących sobie faz

Faza 1: 2Hz po 4min,

Faza 2: 10Hz po 10 min,

Faza 3: 15Hz po 5 min,

Faza 4: 20Hz po 5 min,

Faza 5: 30Hz po 5 min,

Faza 6: 10Hz po 5 min.

Wszystkie fazy składają się z:

5 sekund pracy,

5 sekund odpoczynku,

przy 220 S i 0.8 sekundowym

czasie narastania impulsu.

indywidualny

MEM 1

2-10050-45003.-9.92 - 992 - 995-60

indywidualny 

MEM 2

2-10050-4500.3 - 9.9 2 - 992 - 995 - 60

indywidualny

MEM 3

2-10050-45003 - 9.9 2 - 992 - 995 - 60

Stymulator Pericalm


Pericalm - Stymulator używany do stymulacji mięśni i nerwów dna miednicy(Stymulacja mięśni Kegla).


Pericalm® - do stymulacji nerwów i mięśni dna miednicy. Wysokiej jakości urządzenie, do użytku domowego lub w gabinecie profesjonalisty. Dwukanałowy stymulator z cyfrowym wyświetlaczem. Zakres częstotliwości od 2 Hz do 100 Hz, Czas trwania impulsu w zakresie od 50μs do 450μs, czas narastania impulsu od 0,2 s do 8,9 s. Waga 90 gram, zasilany baterią 9 V. Posiada 6 wstępnie zaprogramowanych ustawień (pre-set), pozwalających wybrać program odpowiedni do leczenia:

 • Wysiłkowego nietrzymania moczu
 • Naglącego nietrzymania moczu
 • Mieszanego nietrzymanie moczu
 • Bólu w obrębie miednicy
 • Osłabienie czucia i odczuwania bodżców

Niezależnie pacjent może sam skonfigurować 3 dodatkowe, indywidualne programy terapeutyczne.

Używany w połączeniu z Periform+ lub Anuform. Stymulator Pericalm wysyła impulsy elektryczne za pomocą małych elektrod, które umieszcza się w kontakcie z ciałem. Impulsy pobudzają nerwy i mięśnie i uczą je działać poprawnie. Wzrasta siła działania pobudzanych mięśni. Stymulacja elektryczna pomaga kobietom, które słabo czują mięśnie miednicy i trudno im samodzielnie ćwiczyć. Elektrostymulacja może być stosowana samodzielnie, jako punkt wyjścia dla wzmocnienia mięśni dna miednicy, lub w połączeniu ze stożkami dopochwowymi albo ze stosowaniem biofeedbacku.

Pericalm posiada kilka wstępnie ustalonych programów, określonych przez częstotliwość podawanego impulsu, czas pracy i odpoczynku. Podstawowe programy dotyczą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, naglącego nietrzymania moczu (parć naglących), mieszanego nietrzymania i bólu w obrębie miednicy. Pericalm jest bardzo przyjazny dla użytkownika i łatwy w użyciu.

Do urządzenia Pericalm podłącza się odpowiednią sondę/elektrodę. Periform – dopochwową lub Anuform – doodbytniczą. Za pośrednictwem tych sond/elektrod przekazywane są impulsy elektryczne od urządzenia do nerwu. Pacjent ma pełną kontrolę nad intensywnością stymulacji. Zwykle stymulacja trwa przez 15-30 minut dziennie, w zależności od programu). Ważne jest prawidłowe umieszczenie elektrod, tak aby były w kontakcie z właściwą partią mięśni. Stymulacja przyczynia się do zwiększenia siły mięśniowej, utrzymania lub poprawy zakresu ruchu i zwiększenie i poprawa dopływu krwi do mięśni.

Oferowany przez nas stymulator Pericalm jest bardzo łatwy w obsłudze i wyposażony w czytelną instrukcję w języku polskim.
Elektrostymulacja jest często zalecana dla kobiet, które nie są w stanie zlokalizować i napinać swoich mięśni dna miednicy. Może ona działać jako pierwszy etap programu ćwiczeń mięsni dna miednicy, aby przywrócić kobiecie zdolność do ich zlokalizowania, rozpoznawania i rozwijania świadomości mięśniowej.

EMS jest szeroko stosowane przez fizjoterapeutów. Pericalm przynosi tą samą technologię w zacisze domowe. We własnym domu możesz skutecznie kontynuować terapię rozpoczęta w gabinecie fizjoterapeuty.

Podczas zabiegu odczujesz rytmicznie pojawiające się mrowienie, wywołujące skurcze mięśni Kegla. Zabieg zazwyczaj jest przyjemny. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny. Sekwencja wielu skurczy stymuluje tkankę mięśniową i nerwową do rozbudowy i sprawniejszego działania. Stosowane są prądy o częstotliwościach identycznych z tymi, jakie występują naturalnie w ciele człowieka.

Z Pericalm elektrostymulacja mięśni dna macicy jest dzisiaj prosta i skuteczna .Jedyne co trzeba zrobić to zrelaksować się aby zabieg był bardziej skuteczny i przyjemny.Zobaczycie jak szybko mięśnie odzyskają sprawność i swoją dawną funkcjonalność.

 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Elektrostymulator do leczenia NTM + sonda biofeedback

Elektrostymulator do leczenia NTM + sonda biofeedback

Pericalm® - do stymulacji mięśni i nerwów dna miednicy(mięśni Kegla). Wysokiej jakości urządzenie do użytku domowego lub w profesjonalnym gabinecie. Stosowane często przy zaburzeniach nietrzymania moczu -inkontynencji. Dwukanałowy stymulator z cyfrowym

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

8 innych produktów w tej samej kategorii: