Ortezy i Stabilizatory

Orteza to aparat ortopedyczny stabilizujący daną cześć ciała bardzo często zastępujący gips. Jego głównym zadaniem jest usztywnienie stawów kończyn, które uległy urazom np. skręcenia, zwichnięcia lub zerwania więzadeł. Ze względu na rodzaje leczonych obrażeń ortezy podzielić można na sztywne, półsztywne (półelastyczne) i miękkie (elastyczne)

Ort...

Orteza to aparat ortopedyczny stabilizujący daną cześć ciała bardzo często zastępujący gips. Jego głównym zadaniem jest usztywnienie stawów kończyn, które uległy urazom np. skręcenia, zwichnięcia lub zerwania więzadeł. Ze względu na rodzaje leczonych obrażeń ortezy podzielić można na sztywne, półsztywne (półelastyczne) i miękkie (elastyczne)

Ortezy i stabilizatory ortopedyczne

Ortezy i stabilizatory to zaopatrzenie ortopedyczne, które jest niezbędne w nagłych urazach, kontuzjach sportowych, jak również służy do wspomagania rehabilitacji w schorzeniach przewlekłych. Teraz wszystkie tego typu produkty są dostępne dla państwa w sklepie medicalbroker.pl.

W tym dziale chcielibyśmy zaproponować Państwu produkty najwyższej, światowej jakości z branży zaopatrzenia ortopedyczno - rehabilitacyjnego. Naszym celem jest zaprezentowanie wszystkich najlepszych marek i rozwiązań w jednym miejscu. Ofertę tą będziemy na bieżąco aktualizować i powiększać wraz z Państwa oczekiwaniami i sugestiami.

Więcej

Ortezy i Stabilizatory  Jest 744 produktów.

Podkategorie

 • Ortezy kręgosłupa
 • Kołnierze ortopedyczne

  Kołnierze ortopedyczne - w sklepie medycznym medicalbroker.pl, pomożemy ci  dobrać odpowiedni kołnierz ortopedyczny. Niemal każdy z nas choć raz w życiu zmagał się z bólem szyi oraz karku. Jak przyznają lekarze, kilka milionów rodaków cierpi z powodu tego typu dolegliwości w sposób ciągły. Często jedynym skutecznym sposobem na rozwiązanie tego problemu zdrowotnego są kołnierze ortopedyczne, które usztywniają odcinek szyjny kręgosłupa. Jak dobrać odpowiedni kołnierz ortopedyczny i co warto wiedzieć o ortezie zanim dokonamy jej zakupu?

  Kołnierze ortopedyczne

  Odcinek szyjny kręgosłupa dysponuje dużym zakresem ruchów wieloosiowych, które możliwe są dzięki różnym płaszczyznom ustawienia powierzchni stawowych poszczególnych kręgów. Pamiętać również musimy, że ten wieloczłonowy odcinek trzyma głowę dźwigając ok. 5 kg masy. Struktury kostno - więzadłowe, oraz mięśnie tego odcinka mogą być lokalizacją wielu zmian pourazowych, zapalnych, nowotworowych lub porażennych. W przebiegu leczenia tych zmian posługujemy się często kołnierzami szyjnymi wykonanymi z elastycznych lub sztywnych tworzyw. Tego rodzaju ortezy szyjne mają za zadanie przede wszystkim stanowić podparcie masy głowy oraz ograniczać ruchy w poszczególnych stawach międzykręgowych.

  Jak dobrać odpowiedni kołnierz ortopedyczny?

  Efektywne zaopatrzenie szyjnego odcinka kręgosłupa wymaga dokładnego określenia rodzaju i lokalizacji zmian patologicznych. Miejscem oparcia krawędzi kołnierza są z jednej strony okolice podżuchwowa i potyliczna, a z drugiej natomiast górna część mostka oraz okolica karku powyżej wyrostka kolczystego C7. Tak wykonany i dopasowany kołnierz ortopedyczny sztywny, jak i miękki elastyczny, nie kontroluje ruchów kręgów podstawnych czaszki w połączeniu C1-C2 oraz ruchów w płaszczyźnie strzałkowej i czołowej dolnej części odcinka szyjnego (C6-C7-Th1). Dla uzyskania kontroli ruchów obrotowych w górnej części kręgosłupa konieczne jest połączenie konstrukcją żuchwy lub głowy i stworzenie sił przeciwstawiających się tym ruchom. Kontrola ruchów w odcinku szyjno-piersiowym wymaga czasem rozszerzenia konstrukcji na klatkę piersiową – w myśl zasady o stabilizacji stawu powyżej i poniżej urazu. Idealnym rozwiązaniem wydaje się tutaj ortopedyczny gorset szkieletowy typu Halo.

  W pozostałych przypadkach najczęściej stosujemy kołnierz Schantza do częściowego ograniczenia ruchów odcinka szyjnego oraz nieco sztywniejszy kołnierz Florida. Ograniczenie ruchów całej szyi daję nam sztywny kołnierz CAMPa i gorset Philadelphia. Warto też wspomnieć o poduszkach ortopedycznych do spania wspomagających proces rehabilitacji i profilaktykę.

  Barki nie stanowią dobrego oparcia dla kołnierza ze względu na znaczną ruchomości całej obręczy kończyny górnej. Kołnierze ortopedyczne i ortezy szyjne różnych typów ograniczają jedynie w pewnym stopniu i zakresie ruchu odcinka szyjnego lecz nie wyłączają ich całkowicie. Pamiętajmy że w przypadku urazów i kontuzji odcinka szyjnego kręgosłupa, za każdym razem należy się udać do lekarza specjalisty, aby uzyskać pełną pomoc i diagnozę.

 • Ortezy barku
 • Ortezy biodra
 • Ortezy nadgarstka
 • Ortezy stawu skokowego...

  Orteza stawu skokowego  niezbędna jest podczas bolesnych kontuzji oraz urazów. To właśnie dzięki niej stopa pozostaje w pożądanym położeniu, dzięki czemu nie jest ona narażona na pogłębianie się kontuzji. Trzeba dodać, że dobrze dobrana orteza może znacząco przyspieszyć cały proces leczenia. Bardzo ważne jest nie tylko to, aby była ona wykonana z dobrej jakości materiału, ale również posiadała odpowiedni rozmiar.

  Jak wybrać ortezę stawu skokowego


  Wybór ortezy stawu skokowego uzależniony jest przede wszystkim od tego, jaki jest cel jej stosowania. Inny model będzie potrzebny nam podczas leczenia kontuzji, a inny do celów profilaktycznych. Dobór najlepiej skonsultować z lekarzem, czy też inną wyspecjalizowaną osobą. Nie bez znaczenia jest również to, jak bardzo zaawansowane jest schorzenie. Wybierając ortezę musimy także wziąć pod uwagę to, jak często będzie ona noszona. Produkt, który będzie wykorzystywany non stop musi być o wiele bardziej wytrzymały, niż taki, który będzie używany jedynie w szczególnych sytuacjach.

  Orteza stawu skokowego - podstawowe informacje


  Na rynku znajdziemy ogromny wybór ortez i stabilizatorów na kostkę. Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedni. Dobrze jest, gdy orteza posiada elastyczne zapięcie, które pozwala precyzyjnie dopasować rozmiar produktu do stopy. Trzeba pamiętać, że stabilizator nie może być zbyt sztywny, czy też zbyt mocno przylegający. Jest to nie tylko niekomfortowe, ale również może spowodować np. nieprawidłowe leczenie urazu. Warto jednak pamiętać, że orteza nie może być także zbyt luźna, gdyż w takiej sytuacji jej użytkowanie nie ma najmniejszego sensu. 

  Pamiętajmy że orteza stawu skokowego, w wybranych przypadkach musi działać jako usztywniacz na kostkę i stopę.

  Dobór ortezy odbywa się również na podstawie tego, jak zaawansowany jest uraz stawu skokowego (zwichnięcie, złamanie, skręcenie, kontuzja itd.). Istotnym jest to, aby w przypadku poważnego uszczerbku na zdrowiu stosować się do zaleceń lekarza. Źle dobrany stabilizator może spowodować m.in. uszkodzeń stawu lub tkanek go otaczających, obrzęki, zakrzepicę, niedokrwienie, a także wiele więcej.

  Stabilizator na kostkę - jaki materiał?


  Wiele osób staje przed dylematem, z jakiego materiału powinien być wykonany dobry stabilizator. Opaski powinny być wykonane z rozciągliwego oraz przyjemnego w dotyku materiału. Istotnym jest to, aby były one bezszwowe.
  Znakomitym wyborem są lekkie stabilizatory kompresyjne z oddychającego materiału. Są to ortezy, które posiadają elementy z siateczką. Takie produkty, gwarantują stały i bezproblemowy przepływ powietrza. Jest to istotne, gdy na zewnątrz panują upały. Ortezy, które nie umożliwiają przepływu powietrza narażają użytkownika na dyskomfort, a także bolesne odparzenia lub obtarcia. Warto również dodać, że stabilizatory kompresyjne chronią również stawy oraz mięśnie, dzięki czemu przypisuje im się właściwości lecznicze. Taki stabilizator na kostkę jest potocznie nazywany ściągaczem elastycznym.

  Alternatywą powyższego modelu są ortezy wykonane w całości z siatki. Jest to opcja świetna na lato. Minusem jest fakt, że nie chronią one kontuzjowanego obszaru tak dobrze, jak robią to profesjonalne stabilizatory stawu skokowego. Plusem jest za to ich niższa waga.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich klientów do zapoznania się z ofertą ortez stawu skokowego i stopy, w sklepie medycznym medicalbroker.pl.

 • Ortezy łokcia
 • Pasy ciążowe
 • Pasy przepuklinowe
 • Ortezy kolana

  Stabilizator na kolano to profesjonalna pomoc w powrocie do pełnej sprawności po urazach i operacjach stawu kolanowego. Jego zadaniem jest stabilizacja kolana w zaleconej przez lekarza lub fizjoterapeutę zakresie ruchomości, dzięki której pacjent uniknie ryzyka ponownej kontuzji oraz będzie miał szansę wzmocnić mięśnie odpowiadające za stabilizację tego stawu. Jego stosowanie zalecane jest przede wszystkim sportowcom, zarówno zawodowym, jak i amatorom, jako pomoc w powrocie do pełnej sprawności oraz dodatkowe zabezpieczenie podczas uprawiania ekstremalnych sportów.

  Stabilizator na kolano

  Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje ortez stawu kolanowego. Najbardziej podstawowym z nich są elastyczne opaski na kolano, które pozwalają na częściowe usztywnienie kolana. Są to tak zwane ortezy miękkie, inaczej elastyczne stabilizatory kolana. Nie zawierają żadnych dodatkowych szyn ani wzmocnień. Ze względu na to polecane są do użytku osobom, które chcą zapewnić jedynie dodatkowe wsparcie podczas uprawiania sportów obciążających staw kolanowy. Szczególnie przydatne jest to podczas powrotu do zdrowia po lekkich urazach.

  Drugą kategorię stanowią twarde ortezy na kolano, czyli tutory, łuski, usztywniacze, aparaty pooperacyjne z zegarami i  stabilizatory więzadłowe. Ich struktura, w przeciwieństwie do usztywniaczy miękkich, jest o wiele bardziej rozbudowana. Wyróżnić spośród nich można ortezy długie i krótkie, a także otwarte i zamknięte. Bardzo ważne jest, aby odpowiedni rodzaj stabilizatora został dobrany przez lekarza lub fizjoterapeutę. Istnieją między nimi bowiem pewne różnice, przez co znajdują zastosowanie w odmiennych urazach. Ważne jest również profesjonalne ustawienie odpowiedniego zakresu ruchu stawu kolanowego w ortezie . Pozwoli to na znacznie szybszy powrót do zdrowia i uniknięcie ponownej kontuzji.

  Ostatnim rodzajem tego zaopatrzenia ortopedycznego są sportowe ortezy na kolano. To zdecydowanie najbardziej profesjonalna, ale i najdroższa kategoria stabilizatorów stawu kolanowego. Przeznaczone są głównie dla profesjonalnych sportowców powracających do pełnej sprawności po kontuzji lub operacji kolana. Bardzo często stosuje się je w przypadku, kiedy pacjent nie jest pewien, czy kolano wytrzyma obciążenia związane z uprawianym przez niego sportem. Stabilizatory kolana typu sportowego bardzo często dobierane są indywidualnie do danego stawu kolanowego. Dzięki temu użytkownik zyskuje gwarancję odpowiedniego zabezpieczenia kolana podczas wysiłku sportowego i związanych z nim obciążeń.

  Jak działa orteza na kolano?


  Głównym zadaniem ortezy stawu kolanowego jest utrzymywanie kończyny dolnej w odpowiedniej pozycji i zapobieganie przemieszczaniu kolana w 3 podstawowych płaszczyznach (zalecenie lekarza). Elastyczny materiał lub usztywniane szyny boczne, wspomagają działanie mięśni utrzymujących staw kolanowy w jego naturalnej pozycji. W niektórych przypadkach po urazie zaleca się częściowe ograniczenie ruchomości tego stawu. To również jest podstawowym zadaniem stabilizatorów kolana. Lekarz lub fizjoterapeuta odpowiednio dobiera wtedy produkt, aby w jak najlepszy sposób wspomóc ćwiczenia rehabilitacyjne i regeneracje tkanek. Dodatkowo ortezy na kolano wykonane są z materiałów oddychających, które pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę stawu.

 • Wkładki ortopedyczne

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wkładek ortopedycznych dla dorosłych i dzieci. Teraz komfort twoich stóp jest na wyciągnięcie ręki. Wybierając wkładki do butów w sklepie medicalbroker.pl dbasz o profilaktykę i zdrowie swoich stóp.

  Wkładki ortopedyczne - ortezy odciążające stopy

  Bez względu na Twój wiek płeć i rodzaj uprawianego sportu wkładki do obuwia są niezbędne dla dobrego samopoczucia i amortyzacji stopy. Wkładki ortopedyczne na płaskostopie poprzeczne, podłużne, koślawość stępu i kolan, haluksy, ostrogi czy supinujące to produkty wielozadaniowe o specjalnej budowie. Należą do nich m.in: wkładki termoplastyczne lub ze specjalnych włókien węglowych, pianki bądź silikonu medycznego czy żelu polimerowego. Wkładki dostosowują podstawę obuwia do indywidualnej budowy Twoich stóp co zapewnia idealne dopasowanie komfort i czucie.Wkładki ortopedyczne ułatwiają prawidłowe ułożenie i stabilizację Twoim stopom. dając im idealne podparcie dynamiczne i statyczne.

  Dobranie odpowiedniego obuwia też ma znaczenie

  Zazwyczaj wybieramy buty dostosowane do charakteru naszych zajęć: miejskie, biznesowe, trekingowe, biegowe, piłkarskie, golfowe itd..

  Dlaczego zwykle są one za małe i/lub też obcisłe oraz wąskie?

  Ponieważ nasza stopa lubi zmieniać swoją długość i szerokość podczas intensywnych ruchów .To wynika z jej funkcji podporowych i amortyzujących wszystkie drgania oraz wstrząsy . Bez względu na to jakie buty kupisz , one nigdy nie dopasują się idealnie do budowy Twoich stóp. Buty są bowiem produkowane masowo. A Twoje stopy już nie, gdyż są jedyne w swoim rodzaju.

  Pamiętaj: to buty powinny dopasowywać się do Twoich stóp, a nie stopy do butów!

  Ortezy stopy czyli odpowiednia amortyzacja ciała.

  Stwórz odpowiednie połączenie z Twoimi stopami...Cała masa Twojego ciała spoczywa na zaledwie kilkudziesięciu centymetrach kwadratowych. Dzięki aktywnym ortezom stopy (wkładki ortopedyczne) odpowiednio dopasowanym do stóp ich nacisk na podłoże rozkłada się równomiernie, eliminując źródło skurczów mięśni, otarć naskórka i bolesnych pęcherzy . Stosując ortezy stopy natychmiast odczujesz nieustający komfort . To naprawdę najlepsze rozwiązanie dla Twoich stóp.

  Wkładki ortopedyczne to fizjologiczne połączenie z butami.

  Twoje stopy są jedyne w swoim rodzaj, ale Twoje obuwie już nie. Specjalne ortezy stopy są jak brakujące ogniwo pomiędzy butami a stopami. Utrzymują i stabilizują stopę bocznie, wzdłuż oraz przyśrodkowo zapobiegając urazom mięśni, skręceniom i bolesnym dolegliwościom. Wkładki termoplastyczne dopasowując się indywidualnie najlepiej utrzymują Twoje stopy w naturalnym ułożeniu. 

  Prawidłowa postawa i amortyzacja ciała.

  Twoje stopy są fundamentem dla Twojego ciała , dlatego też ich ustawienia ma wpływ na całą postawę ciała . W trakcie uprawiania dowolnej aktywności ruchowej bardzo ważnym jest utrzymanie idealnej harmonii pomiędzy poszczególnymi częściami ciała. Dzięki ortezom stopy takim jak wkładki ortopedyczne uzyskujemy równowagę mięśniową i poprawne ułożenie całego układu kostnego czyli całego aparatu ruchu człowieka. Zapobiegamy w ten sposób bólom oraz urazom stawów .Niestabilna stopa może spowodować nadmierne rotację w stawie skokowym i kolanowym. Co wpływa na cały organizm oraz dolegliwości bólowe stępu, kolana, biodra oraz kręgosłupa.

 • Ortezy dla dzieci

  Ortezy dla dzieci to specjalna kategoria w sklepie medycznym medicalbroker.pl. Przygotowując ofertę produktów medycznych, które tutaj się znajdują bierzemy pod uwagę nie tylko jakość zdrowia i bezpieczeństwo dziecka, gdyż to zawsze jest mottem naszych działań, ale skoncentrowaliśmy się również na estetyce i wygodzie stosowania dla najmłodszych klientów. Doskonale wiemy że orteza dla dziecka ma na celu zabezpieczenie danej części ciała po nagłej kontuzji i stanowi łatwe w użyciu zaopatrzenie ortopedyczne, które ma być przyjemną alternatywą dla niewygodnego gipsu. Mając na względzie wszystkie te czynniki, już teraz serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną gamą ortez dla dzieci, dostępnych w naszym sklepie internetowym.

 • Pasy żebrowe
 • Pasy stomijne
na stronę
Pokazuje 1 - 100 z 744 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 744 elementów

Kategorie

Promocje