Sprzęt ortopedyczny

Pasy krzyżowo-biodrowePokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Kiedy potrzebujesz pasa ortopedycznego na miednicę i biodra?

Pas miedniczny stosujemy przy: schorzeniach i bólach stawu krzyżowo-biodrowego (zespół stawu krzyżowo-biodrowego, artroza, niestabilność poporodowa). Blokadzie  stawu krzyżowo-biodrowego, zarówno w stanach ostrych, jak i profilaktycznie przy powracających bólach w schorzeniach przewlekłych (reumatyzm). Ból mięśni i tendinopatie (urazy i stany zapalne ścięgien) w obszarze miednicy. Niestabilność obręczy miednicznej, np. rozejście i poluzowanie spojenia łonowego na skutek działania hormonu relaksyny podczas porodu . Zwyrodnienia i dyskopatia w odcinku L5–S1 kręgosłupa. Rwa kulszowa i bóle krzyża. Leczenie zachowawcze po złamaniach lub pęknięciu miednicy.

Specjalna budowa i komfort noszenia stabilizatora miednicy

Pas miedniczny posiada eleganckie i  płaskie zapięcie z delikatnym przyjemnym dla ciała wykończeniem, co zapewnia super wygodę noszenia. Praktyczne uchwyty ułatwiają zakładanie i zdejmowanie pasa ortopedycznego. A specjalne stymulujące stawy krzyżowo-biodrowe peloty odciążające łagodzą ból krzyża. Połączenie materiałów elastycznych i nieelastycznych wraz z rzepami, umożliwia indywidualne dopasowanie ortezy do potrzeb stabilizacji. obręczy miednicznej. Wszystkie pasy krzyżowo-biodrowe posiadają anatomiczny kształt, który zapewnia wysoki komfort noszenia i zapobiega przesuwaniu się tego rodzaju gorsetu na ciele.

Jakie jest działanie pasa krzyżowo-biodrowego?

Pas biodrowo-krzyżowy wspomaga ukrwienie ścięgien i mięśni w obrębie krzyża i talerza biodrowego, dodatkowo masuje odcinek połączenia lędźwiowo-krzyżowego L5-S1 kręgosłupa niwelując jego ból. Taki profesjonalny pas ortopedyczny ma też działanie proprioreceptywne - a to znakomicie reguluję równowagę napięcia mięśni wokół miednicy. Specjalna dzianina wykorzystywana do produkcji tych pasów prawidłowo stabilizuje dolną cześć pleców wraz ze stawami biodrowymi. Regulacja za pomocą rzepów daje możliwość indywidualnego usztywnienia stawów krzyżowo-biodrowych oraz spojenia łonowego co ma duże znaczenie przy  złamaniach miednicy i poporodowym rozchodzeniu się spojenia łonowego.

Kategorie

Promocje