Sprzęt ortopedyczny

Ortezy stawu skokowego i stopyna stronę
Pokazuje 1 - 100 z 205 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 205 elementów

Orteza stawu skokowego  niezbędna jest podczas bolesnych kontuzji oraz urazów. To właśnie dzięki niej stopa pozostaje w pożądanym położeniu, dzięki czemu nie jest ona narażona na pogłębianie się kontuzji. Trzeba dodać, że dobrze dobrana orteza może znacząco przyspieszyć cały proces leczenia. Bardzo ważne jest nie tylko to, aby była ona wykonana z dobrej jakości materiału, ale również posiadała odpowiedni rozmiar.


Jak wybrać ortezę stawu skokowego

Wybór ortezy stawu skokowego uzależniony jest przede wszystkim od tego, jaki jest cel jej stosowania. Inny model będzie potrzebny nam podczas leczenia kontuzji, a inny do celów profilaktycznych. Dobór najlepiej skonsultować z lekarzem, czy też inną wyspecjalizowaną osobą. Nie bez znaczenia jest również to, jak bardzo zaawansowane jest schorzenie. Wybierając ortezę musimy także wziąć pod uwagę to, jak często będzie ona noszona. Produkt, który będzie wykorzystywany non stop musi być o wiele bardziej wytrzymały, niż taki, który będzie używany jedynie w szczególnych sytuacjach.


Orteza stawu skokowego - podstawowe informacje

Na rynku znajdziemy ogromny wybór ortez i stabilizatorów na kostkę. Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedni. Dobrze jest, gdy orteza posiada elastyczne zapięcie, które pozwala precyzyjnie dopasować rozmiar produktu do stopy. Trzeba pamiętać, że stabilizator nie może być zbyt sztywny, czy też zbyt mocno przylegający. Jest to nie tylko niekomfortowe, ale również może spowodować np. nieprawidłowe leczenie urazu. Warto jednak pamiętać, że orteza nie może być także zbyt luźna, gdyż w takiej sytuacji jej użytkowanie nie ma najmniejszego sensu. 

Pamiętajmy że orteza stawu skokowego, w wybranych przypadkach musi działać jako usztywniacz na kostkę i stopę.

Dobór ortezy odbywa się również na podstawie tego, jak zaawansowany jest uraz stawu skokowego (zwichnięcie, złamanie, skręcenie, kontuzja itd.). Istotnym jest to, aby w przypadku poważnego uszczerbku na zdrowiu stosować się do zaleceń lekarza. Źle dobrany stabilizator może spowodować m.in. uszkodzeń stawu lub tkanek go otaczających, obrzęki, zakrzepicę, niedokrwienie, a także wiele więcej.

Stabilizator na kostkę - jaki materiał?

Wiele osób staje przed dylematem, z jakiego materiału powinien być wykonany dobry stabilizator. Opaski powinny być wykonane z rozciągliwego oraz przyjemnego w dotyku materiału. Istotnym jest to, aby były one bezszwowe.
Znakomitym wyborem są lekkie stabilizatory kompresyjne z oddychającego materiału. Są to ortezy, które posiadają elementy z siateczką. Takie produkty, gwarantują stały i bezproblemowy przepływ powietrza. Jest to istotne, gdy na zewnątrz panują upały. Ortezy, które nie umożliwiają przepływu powietrza narażają użytkownika na dyskomfort, a także bolesne odparzenia lub obtarcia. Warto również dodać, że stabilizatory kompresyjne chronią również stawy oraz mięśnie, dzięki czemu przypisuje im się właściwości lecznicze. Taki stabilizator na kostkę jest potocznie nazywany skarpetą ortopedyczną, opaską uciskową  lub ściągaczem elastycznym.

Alternatywą powyższego modelu są ortezy wykonane w całości z siatki. Jest to opcja świetna na lato. Minusem jest fakt, że nie chronią one kontuzjowanego obszaru tak dobrze, jak robią to profesjonalne stabilizatory stawu skokowego. Plusem jest za to ich niższa waga.

Do czego służą ortezy stawu skokowego - jak stabilizator kostki czy orteza na stopę?

Ortezy stawu skokowego czyli popularny stabilizator na kostkę, czy też orteza na stopę, jak niektórzy nazywają potocznie te produkty ortopedyczne, służą do zabezpieczenia stawu skokowego a bardzo często też ustabilizowania części ciała znajdującej się powyżej - goleni (podudzia) oraz poniżej - stopa. Jeśli nie wiesz jak zabezpieczyć swoją nogę po kontuzji - Już teraz zapraszamy Ciebie, oraz wszystkich Klientów do zapoznania się z różnorodną ofertą sklepu ortopedycznego medicalbroker.pl. Uwaga teraz dla wszystkich naszych Klientów, udostępniliśmy opcję Darmowej Dostawy, na każdy zakup powyżej 300zł!

Jak zbudowany jest staw skokowy?

Sam staw skokowy możemy podzielić na: staw skokowy górny nazywany też stawem skokowo - goleniowym (articulatio talocruralis). Składa się on z bloczka kości skokowej inaczej nazywanego główką stawową, powierzchni stawowej kostki bocznej i przyśrodkowej zwanego nasadą dalszą kości strzałkowej i piszczelowej i powierzchni stawowej dolnej kości piszczelowej. Staw skokowy dolny czyli staw skokowo-pietowo-łódkowaty (articulatio talo-calcaneo-navicularis), jak sama nazwa wskazuje jest połączeniem kości skokowej, piętowej i łódkowatej. Dodatkowo wyróżniamy też staw skokowy przedni.

Ortezy stawu skokowego - Kiedy są zalecenia do ich stosowania?

Ortezy stawu skokowego najczęściej stosujemy przy skręceniach i zwichnięciach stawu skokowego. Ten rodzaj niestabilności może mieć różne stopnie nasilenia od, którego zależy sposób leczenia i dobór odpowiedniego stabilizatora kostki.

Lekarze rozróżniają III stopnie skręcenia stawu skokowego

I stopień wymaga ograniczenia aktywności od 7-10 dni wiąże się z obrzękiem i miejscową bolesnością bez uszkodzenia więzadeł w obrębie stawu. W tym wypadku doskonale sprawdzają się opaski elastyczne na kostkę i miękkie ortezy na staw skokowy.

II stopień wiąże się z częściowym uszkodzeniem aparatu więzadłowo-stawowego masywną opuchlizną i bólem.
Leczenie polega na początkowym odciążeniu kontuzjowanej kończyny poprzez kule ortopedyczne i stabilizacji stawu skokowego w ortezie lub stabilizatorze kostki przez okres 2-3 tygodni. Tutaj zalecone są profesjonalne łuski, usztywniacze na kostkę i stopę oraz stabilizatory sztywne i półsztywne stawu skokowego. Ortezy kostki i stopy, zabezpieczają odpowiednio więzadła i torebkę stawu skokowego, jak również pomogą w gojeniu uszkodzeń tkankowych.

III stopień obejmuję całkowite rozerwanie więzadeł kostki bocznej a często też więzozrostu piszczelowo - strzałkowego. Wymaga to dłuższego unieruchomienia (ok 6 tygodni) w ortezie stopowo - goleniowej typu but marszowy lub wysokim stabilizatorze ortopedycznym. Na ogół jest to sztywna orteza stawu skokowego typu: tutor na stopę i staw skokowy, orteza typu AFO, bądź w przypadku złamań orteza na goleń i stopę typu walker.

Ile czasu trzeba nosić taką ortezę?

To pytanie najlepiej skierować do lekarza prowadzącego. Ale na początku leczenia zaleca się noszenie ortezy stawu skokowego niemalże cały czas przez całą dobę można ją, zdejmować w celach higienicznych. W niektórych przypadkach w ortezie AFO się śpi i kąpie. Czy te ortezy mogą być używane przez sportowców? Jak najbardziej wszystkie ortezy stawu skokowego sprzedawane w naszym sklepie ortopedycznym są przeznaczone dla różnych dyscyplin sportowych, takich jak: Bieganie, tenis, piłka nożna, siatkówka, koszykówka narciarstwo czy cross-fit. W niektórych stabilizatorach kostki, możemy też pływać i uprawiać sporty wodne.

Orteza kostki do biegania - Stabilizatory sportowe stawu skokowego i stopy

Orteza kostki do biegania podobnie jak i inne opaski i stabilizatory sportowe z naszej oferty - To super wybór dla osób aktywnych i wyczynowców, Jak również dla każdego, kto nie chce rezygnować z codziennych czynności mimo kontuzji. Zapewnia ona przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort w każdej sytuacji. Dostępne w internetowym sklepie rehabilitacyjnym medicalbroker.pl, ortezy stawu skokowego - To tylko sprawdzone opcje. Dlatego możesz mieć 100% pewności co do ich skuteczności. Orteza na kostkę dopasowuje się do kształtu ciała, stabilizując staw i nie powodując jednocześnie nadmiernego ucisku czy otarć.

Spójrz powyżej➤ Co Dla Ciebie przygotowaliśmy ✔ Pragniemy nadmienić że w ofercie sklepu medycznego medicalbroker.pl, znajdą Państwo ortezy i stabilizatory stawu skokowego specjalnie dedykowane dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy wszystkich klientów do zapoznania się z ofertą ortez stawu skokowego i stopy, w sklepie medycznym medicalbroker.pl.

Kategorie

Promocje