Sprzęt ortopedyczny

Ortezy stawu skokowego i stopy

Orteza stawu skokowego  niezbędna jest podczas bolesnych kontuzji oraz urazów. To właśnie dzięki niej stopa pozostaje w pożądanym położeniu, dzięki czemu nie jest ona narażona na pogłębianie się kontuzji. Trzeba dodać, że dobrze dobrana orteza może znacząco przyspieszyć cały proces leczenia. Bardzo ważne jest nie tylko to, aby była ona wykonana ...

Orteza stawu skokowego  niezbędna jest podczas bolesnych kontuzji oraz urazów. To właśnie dzięki niej stopa pozostaje w pożądanym położeniu, dzięki czemu nie jest ona narażona na pogłębianie się kontuzji. Trzeba dodać, że dobrze dobrana orteza może znacząco przyspieszyć cały proces leczenia. Bardzo ważne jest nie tylko to, aby była ona wykonana z dobrej jakości materiału, ale również posiadała odpowiedni rozmiar.

Jak wybrać ortezę stawu skokowego


Wybór ortezy stawu skokowego uzależniony jest przede wszystkim od tego, jaki jest cel jej stosowania. Inny model będzie potrzebny nam podczas leczenia kontuzji, a inny do celów profilaktycznych. Dobór najlepiej skonsultować z lekarzem, czy też inną wyspecjalizowaną osobą. Nie bez znaczenia jest również to, jak bardzo zaawansowane jest schorzenie. Wybierając ortezę musimy także wziąć pod uwagę to, jak często będzie ona noszona. Produkt, który będzie wykorzystywany non stop musi być o wiele bardziej wytrzymały, niż taki, który będzie używany jedynie w szczególnych sytuacjach.

Orteza stawu skokowego - podstawowe informacje


Na rynku znajdziemy ogromny wybór ortez i stabilizatorów na kostkę. Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedni. Dobrze jest, gdy orteza posiada elastyczne zapięcie, które pozwala precyzyjnie dopasować rozmiar produktu do stopy. Trzeba pamiętać, że stabilizator nie może być zbyt sztywny, czy też zbyt mocno przylegający. Jest to nie tylko niekomfortowe, ale również może spowodować np. nieprawidłowe leczenie urazu. Warto jednak pamiętać, że orteza nie może być także zbyt luźna, gdyż w takiej sytuacji jej użytkowanie nie ma najmniejszego sensu. 

Pamiętajmy że orteza stawu skokowego, w wybranych przypadkach musi działać jako usztywniacz na kostkę i stopę.

Dobór ortezy odbywa się również na podstawie tego, jak zaawansowany jest uraz stawu skokowego (zwichnięcie, złamanie, skręcenie, kontuzja itd.). Istotnym jest to, aby w przypadku poważnego uszczerbku na zdrowiu stosować się do zaleceń lekarza. Źle dobrany stabilizator może spowodować m.in. uszkodzeń stawu lub tkanek go otaczających, obrzęki, zakrzepicę, niedokrwienie, a także wiele więcej.

Stabilizator na kostkę - jaki materiał?


Wiele osób staje przed dylematem, z jakiego materiału powinien być wykonany dobry stabilizator. Opaski powinny być wykonane z rozciągliwego oraz przyjemnego w dotyku materiału. Istotnym jest to, aby były one bezszwowe.
Znakomitym wyborem są lekkie stabilizatory kompresyjne z oddychającego materiału. Są to ortezy, które posiadają elementy z siateczką. Takie produkty, gwarantują stały i bezproblemowy przepływ powietrza. Jest to istotne, gdy na zewnątrz panują upały. Ortezy, które nie umożliwiają przepływu powietrza narażają użytkownika na dyskomfort, a także bolesne odparzenia lub obtarcia. Warto również dodać, że stabilizatory kompresyjne chronią również stawy oraz mięśnie, dzięki czemu przypisuje im się właściwości lecznicze. Taki stabilizator na kostkę jest potocznie nazywany ściągaczem elastycznym.

Alternatywą powyższego modelu są ortezy wykonane w całości z siatki. Jest to opcja świetna na lato. Minusem jest fakt, że nie chronią one kontuzjowanego obszaru tak dobrze, jak robią to profesjonalne stabilizatory stawu skokowego. Plusem jest za to ich niższa waga.

Serdecznie zapraszamy wszystkich klientów do zapoznania się z ofertą ortez stawu skokowego i stopy, w sklepie medycznym medicalbroker.pl.

Więcej

Ortezy stawu skokowego i stopy  Jest 290 produktów.

Podkategorie

 • Ortezy na ścięgno...

  Ortezy na ścięgno Achillesa dostępne w ofercie sklepu medicalbroker.pl są stosowane w wypadku objawów powiązanych z urazami tego ważnego ścięgna i stabilizatora  kończyny dolnej. Orteza ma za zadanie odciążenie ścięgna Achillesa wzdłuż całej jego długości, jednocześnie nie powinna ograniczać swobodnego poruszania się. Większość ortez na ścięgno Achillesa wspomaga także prawidłową  funkcjonalność ruchowo-czuciową nazywaną  propriocepcją.

  Orteza na ścięgno Achillesa i jej zalety

  Dzięki anatomicznej budowie i odpowiednio rozlokowanej kompresji orteza ścięgna Achillesa wspomaga wchłanianie obrzęków i krwiaków poprzez poprawę cyrkulacji krwi w dystalnej części kończyny dolnej, jaką jest stopa i staw skokowy.

  Wysoki stopień bezpieczeństwa podczas ruchu, jest priorytetowy dla funkcjonalności i budowy każdej ortezy. Ma to szczególne znaczenie przy ortezach na zerwane ścięgno Achillesa. W rehabilitacji ścięgna Achillesa bardzo ważna jest w miarę szybka możliwość  chodzenia. Dodajmy bezpiecznego chodzenia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w ortezach specjalnych podpiętek oraz wypustek masujących ścięgno w trakcie ruchu. Chcielibyśmy nadmienić iż wszystkie ortezy dostępne w naszym portfolio, posiadają certyfikaty wyrobów medycznych. Produkty te są przyjazne dla skóry nie powodując podrażnień, pomagają utrzymać higienę i przyjemny zapach - naturalnie odprowadzając wilgoć.

  Serdecznie zapraszamy Państwa do udanych zakupów w naszym sklepie internetowym.

 • Ortezy na deformacje...
 • Ortezy na opadającą stopę

  Orteza na opadającą stopę to niezbędne zaopatrzenie ortopedyczne dla ludzi z objawem opadania stopy, występującym na skutek uszkodzenia nerwu strzałkowego np. po urazie kręgosłupa, dyskopatii, udarze mózgu lub innej chorobie neurologicznej. Dedykowana osobom potrzebującym szczególnego rodzaju ortezy, która pomoże im podnosić stopę w trakcie każdego kroku.

  Ortezy na stopę opadającą

  Taką funkcję spełniają ortezy na opadającą stopę dostępne w sklepie Medicalbroker.pl. Pomagają one unieść stopę w fazie wykroku, dzięki czemu chodzenie jest znowu bezpieczniejsze, minimalizuje się też ryzyko potykania się i upadku. A palce w stopie nie zahaczają już o nierówny chodnik lub drobne przeszkody.

  Orteza afo z włókna węglowego i podciąg na opadającą stopę

  Spośród kilkudziesięciu produktów tej kategorii znajdą Państwo ortezy dedykowane dla różnych schorzeń i etapów rehabilitacji neurologicznej jeśli chodzi o objaw opadania stopy. Są tu ortezy na opadającą stopę z włókna węglowego, ortezy na goleń i stopę, szyny na noc zapobiegające przykurczom, podciągi biernie unoszące stopę podczas chodu, jak również aktywne ortezy stawu skokowego i stopy wspomagające neurorehabilitację. Dedykowana konstrukcja aparatów tego typu pozwala również na aktywności, jak bieganie i jazda samochodem. W Medicalbroker.pl,  nie zabrakło również ortez afo dla dzieci, które potrzebują takiej pomocy ortopedycznej w trakcie fizjoterapii i dnia codziennego. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełna gamą produktów medycznych oferowanych poniżej.

 • Ortezy na...
 • Profesjonalne ortezy...

  Profesjonalne ortezy stawu skokowego oraz łuski na staw skokowy dostępne w sklepie medicalbroker.pl są bardzo często zalecane przez lekarzy specjalistów. Sama nazwa "łuska" kojarzyć nam się może z pokryciem ciała u ryb i mniej więcej jest to zgodne z wyglądem ortez tego typu. Łuska stanowi pewnego rodzaju pancerz, umożliwiający nam swobodne (opływowe) umieszczenie stopy w obuwiu.

  Ortezy stawu skokowego ceny

  Ceny ortez i stabilizatorów stawu skokowego zależą od ich specyfikacji i funkcji terapeutycznej. Najtańsze modele są bilateralne - można je nosić na lewej i prawej stopie. Posiadają ona wyściółkę typu velur. Im droższa orteza tym jakość produktu a tym samym komfort jego użytkowania - optymalnie ulega zwiększeniu. Cena ortezy wpływa też na możliwości kontroli stopnia stabilizacji stawu skokowego w trakcie leczenia.

  Profesjonalne ortezy stawu skokowego

  Jako, że na co dzień raczej nikt nie chodzi w butach obustronnych, tylko są one anatomiczne - również profesjonalna orteza stawu skokowego powinna być ukształtowania anatomicznie. Stabilizatory kostki z wyższej półki jako wyściółkę mają żelowe wkładki, które w przypadku obrzęku - można schłodzić w zamrażarce by później umieścić w ortezie na stopie. Najbardziej zaawansowana a tym samym najdroższa wersja ortez na staw skokowy to modele pneumatyczne - czyli takie, w których jest wentyl umożliwiający pompowanie wkładki powietrznej w zależności od preferowanej skali ucisku na staw skokowy. Ogromną zaletą niektórych ortez tego typu jest ich rozmiar - najczęściej uniwersalny, dzięki czemu nie musisz obawiać się niedopasowania produktu.

 • Stabilizatory...
 • Walkery i Buty...
na stronę
Pokazuje 1 - 100 z 290 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 290 elementów

Kategorie

Promocje