Sprzęt ortopedyczny

Ortezy stawu skokowego i stopyna stronę
Pokazuje 1 - 100 z 301 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 301 elementów

Orteza stawu skokowego  niezbędna jest podczas bolesnych kontuzji oraz urazów. To właśnie dzięki niej stopa pozostaje w pożądanym położeniu, dzięki czemu nie jest ona narażona na pogłębianie się kontuzji. Trzeba dodać, że dobrze dobrana orteza może znacząco przyspieszyć cały proces leczenia. Bardzo ważne jest nie tylko to, aby była ona wykonana z dobrej jakości materiału, ale również posiadała odpowiedni rozmiar.

Jak wybrać ortezę stawu skokowego


Wybór ortezy stawu skokowego uzależniony jest przede wszystkim od tego, jaki jest cel jej stosowania. Inny model będzie potrzebny nam podczas leczenia kontuzji, a inny do celów profilaktycznych. Dobór najlepiej skonsultować z lekarzem, czy też inną wyspecjalizowaną osobą. Nie bez znaczenia jest również to, jak bardzo zaawansowane jest schorzenie. Wybierając ortezę musimy także wziąć pod uwagę to, jak często będzie ona noszona. Produkt, który będzie wykorzystywany non stop musi być o wiele bardziej wytrzymały, niż taki, który będzie używany jedynie w szczególnych sytuacjach.

Orteza stawu skokowego - podstawowe informacje


Na rynku znajdziemy ogromny wybór ortez i stabilizatorów na kostkę. Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedni. Dobrze jest, gdy orteza posiada elastyczne zapięcie, które pozwala precyzyjnie dopasować rozmiar produktu do stopy. Trzeba pamiętać, że stabilizator nie może być zbyt sztywny, czy też zbyt mocno przylegający. Jest to nie tylko niekomfortowe, ale również może spowodować np. nieprawidłowe leczenie urazu. Warto jednak pamiętać, że orteza nie może być także zbyt luźna, gdyż w takiej sytuacji jej użytkowanie nie ma najmniejszego sensu. 

Pamiętajmy że orteza stawu skokowego, w wybranych przypadkach musi działać jako usztywniacz na kostkę i stopę.

Dobór ortezy odbywa się również na podstawie tego, jak zaawansowany jest uraz stawu skokowego (zwichnięcie, złamanie, skręcenie, kontuzja itd.). Istotnym jest to, aby w przypadku poważnego uszczerbku na zdrowiu stosować się do zaleceń lekarza. Źle dobrany stabilizator może spowodować m.in. uszkodzeń stawu lub tkanek go otaczających, obrzęki, zakrzepicę, niedokrwienie, a także wiele więcej.

Stabilizator na kostkę - jaki materiał?


Wiele osób staje przed dylematem, z jakiego materiału powinien być wykonany dobry stabilizator. Opaski powinny być wykonane z rozciągliwego oraz przyjemnego w dotyku materiału. Istotnym jest to, aby były one bezszwowe.
Znakomitym wyborem są lekkie stabilizatory kompresyjne z oddychającego materiału. Są to ortezy, które posiadają elementy z siateczką. Takie produkty, gwarantują stały i bezproblemowy przepływ powietrza. Jest to istotne, gdy na zewnątrz panują upały. Ortezy, które nie umożliwiają przepływu powietrza narażają użytkownika na dyskomfort, a także bolesne odparzenia lub obtarcia. Warto również dodać, że stabilizatory kompresyjne chronią również stawy oraz mięśnie, dzięki czemu przypisuje im się właściwości lecznicze. Taki stabilizator na kostkę jest potocznie nazywany ściągaczem elastycznym.

Alternatywą powyższego modelu są ortezy wykonane w całości z siatki. Jest to opcja świetna na lato. Minusem jest fakt, że nie chronią one kontuzjowanego obszaru tak dobrze, jak robią to profesjonalne stabilizatory stawu skokowego. Plusem jest za to ich niższa waga.

Serdecznie zapraszamy wszystkich klientów do zapoznania się z ofertą ortez stawu skokowego i stopy, w sklepie medycznym medicalbroker.pl.

Kategorie

Promocje