Sprzęt ortopedyczny

Ortezy na deformacje palców i przodostopiePokazuje 1 - 37 z 37 elementów
Pokazuje 1 - 37 z 37 elementów
Powstawanie zwyrodnień w stopie takich jak np haluks czy paluch sztywny to coraz powszechniejszy problem, z którym borykają się nie tylko dojrzałe kobiety ale również dzieci i mężczyźni. Przyczyny takiego schorzenia mogą być rozmaite. Wśród najczęstszych wymienia się wady postawy, lub nierzadko też nieprawidłowo wybierane buty. Zaniedbanie pierwszych objawów powstawania haluksów może być bolesne, a samo ich leczenie bywa czasochłonne i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty.

Jak leczymy haluksy?


Sukces w leczeniu może dać prawidłowo dobrana orteza na haluksy, która prawidłowo niweluje deformacje stopy. Haluksy to nic innego jak zmiany deformacyjno- zwyrodnieniowe, które są główną przyczyną zniekształceń w obrębie stopy, zwłaszcza palców i przodostopia. Problem ten dotyczy w dużej mierze płci pięknej i to w coraz młodszym wieku, chociaż coraz częściej dotyka też mężczyzn. Jeszcze do niedawna haluksy były domeną osób w podeszłym wieku, jednak od jakiegoś czasu cierpią na nie także panie w średnim wieku. Wszystko z – wydawać by się mogło – błahego powodu, jakim jest źle dobrane obuwie. Buty ze ściętym czubkiem czy nieproporcjonalne rozłożenie ciężaru ciała sprawia, że paluch koślawi się, powodując przy tym ból i dyskomfort. Leczenie polega na korygowaniu chirurgicznym zniekształconej stopy i profilaktycznym stosowaniu aparatów ortopedycznych.

Ortezy na śródstopie i ich działanie


Rozwiązaniem tego problemu jest pełna gama ortez śródstopia oraz specjalnych szyn i korektórów na haluksy, czyli specjalnych aparatów ortopedycznych w postaci szyny lub separatora, dokładnie przylegającej do stopy i korygującej te nieprawidłowości. Są to jedyne tego typu ortezy dostępne na rynku medycznym, które mogą jednocześnie wspomagać leczenie i rehabilitację m.in. palucha koślawego. Aparaty te działają  poprzez aktywną korekcje czynno-bierną , czyli prawidłową korekcję stopyw trakcie ruchu i odpoczynku.

Kiedy stosujemy ortezy na śródstopie?


1. Przy nieoperacyjnym leczeniu oraz rehabilitacji haluksa i deformacji palców stopy.

2. Profilaktycznie przy tendencji do wad postawy, defromacji i zwyrodnień stopy i całego narządu ruchu.

3. Po operacji halluksa i patologicznych deformacji w obrębie stopy.

4. W fizjoterapi zmian zwyrodnieniowych w obrębie stopy głównie przodostopia i śródstopia jak - paluch koślawy, paluch sztywny, palce młoteczkowate, metatarsalgia i płaskostopie poprzeczne.


Jeśli zatem Zmagasz się z bólem w obrębie stopy lub też pojawiły się u Ciebie haluksy nie Zwlekaj i Sprawdź już teraz ofertę w sklepie rehabilitacyjnym Medicalbroker.pl.

Kategorie

Promocje