Tubinger - orteza odwodząca staw biodrowy/dysplazja bioder u noworodka OttoBock

400zł

Orteza odwodząca biodra Tübinger 28L10


W przypadku dysplazji stawu biodrowego, orteza odwodząca biodra typu Tübinger opracowana przez prof. dr. Bernau zapewnia najlepsze możliwe warunki prawidłowego rozwoju bioder dziecka.

Orteza do leczenia dysplazji stawów biodrowych uniemowląt (typ stawu biodrowego IIa i IIb wg skali Grafa). Dysplazja stawu biodrowego zagrożona przemieszczeniem oraz dysplastyczny staw biodrowy z decentracją głowy kości udowej (IIc i IId) przy
monitorowaniu w regularnych odstępach czasu przez doświadczonego ortopedę. Zapewnia pozycję siedzącą w przysiadzie, ze zgięciem w stawie biodrowym ponad 90° oraz z umiarkowanym odwiedzeniem. Stabilizatory ud są podłączone do uprzęży barkowej dwoma sznurami z koralikami. Możliwość odpinania bez zmiany ustawienia zgięcia w stawie biodrowym. Sznury z koralikami umożliwiają dopasowanie zgięcia. Możliwość regulacji kąta odwiedzenia za pomocą poprzeczki rozpierającej. Stabilizatory barkowe są okryte tkaniną frotte. Łatwy w zakładaniu, dzięki prostym zapięciom i zatrzaskom.

Materiał: tworzywo sztuczne.

Motyw aplikacji na produkcie - zmienny.
 


Podstawowe informacje:

  • Opracowana przez prof. dr. Bernau
  • Szybki i prawidłowy rozwój stawu biodrowego noworodka w tak zwanej pozycji siedząco-kucznej
  • Łatwość użytkowania
  • Szybkie dopasowanie do bieżących potrzeb pacjenta
  • Swoboda ruchu dziecka nie jest ograniczona w stopniu większym niż to konieczne
  • Dobre właściwości zapewniające higienę
  • Twój pediatra zdiagnozował u Twojego dziecka niedorozwój panewki stawowej (dysplazję stawu biodrowego). Nie ma wielkich powodów do niepokoju — jeśli tylko Twoje dziecko poddane zostanie właściwej rehabilitacji. Orteza odwodząca biodra Tübinger opracowana przez prof. dr. Bernau zapewnia najlepszą pomoc w zakresie prawidłowego rozwoju bioder dziecka. Na własne oczy zobaczysz, jak szybko Twoje dziecko przyzwyczai się do nowego aparatu.


Pozycja siedząco-kuczna — dla prawidłowego rozwoju
Dysplazja stawu biodrowego jest najczęstszym typem wrodzonej deformacji szkieletu. W Niemczech liczba niemowląt ze zdiagnozowaną dysplazją stawu biodrowego sięga 2–4% całej populacji. Wraz z wprowadzeniem ultradźwiękowych metod diagnozowania, schorzenie to można obecnie wykryć natychmiast po porodzie. To bardzo sprzyjająca okoliczność, bowiem rehabilitacja rozpoczęta we właściwym czasie niemal zawsze kończy się całkowitym sukcesem.


Najlepszą pozycją złożeniową u dziecka jest tak zwana pozycja siedząco-kuczna. Tę samą pozycję przyjmuje dziecko w łonie matki. Wykorzystanie i utrzymanie jej po narodzeniu, maksymalnie przyspiesza właściwy i niezakłócony rozwój bioder. Orteza odwodząca biodra Tübinger, która przez ostatnie 20 lat świetnie sprawdzała się w leczeniu klinicznym i w praktyce, powstała z myślą o wykorzystaniu właśnie tej wiedzy medycznej. Szyna wymusza zgięcie stawu biodrowego dziecka pod kątem ponad 90° oraz niewielkim odwiedzeniem — taka pozycja odpowiada naturalnej pozycji, przyjmowanej spontanicznie przez zdrowe dziecko. Orteza jest w pewnym sensie narzędziem przedłużenia etapu rozwoju płodu w łonie matki.


Naturalne ruchy dziecka nie będą ograniczone w stopniu większym niż jest to konieczne. Nie musisz się martwić, że szyna spowoduje jakikolwiek problem z kręgosłupem małego pacjenta. Spontaniczne kopnięcia niemowlęcia i ruchy naprzemienne obręczy barkowej pomagają przeciwdziałać w rozwoju kifozy. Każda matka zna tego typu ruchy dziecka już od czasu ciąży.

Twój lekarz przystosuje ortezę Tübinger i dokładnie wyjaśni Ci, jak ją obsługiwać. W bardzo krótkim czasie dobrze opanujesz jej nakładanie i zdejmowanie, ponieważ musisz jedynie odpowiednio dopasować paski na rzep i białe zatrzaski. Większość dzieci szybko przyzwyczaja się do nowej sytuacji; te nieco starsze potrzebować będą trochę więcej czasu, ale po pierwszych protestach, w ciągu kilku dni także oswoją się z ortezą.


Regularne kontrole
Lekarz sprawdzi ułożenie stawów biodrowych oraz pozycję i stopień zgięcia podczas regularnych kontroli. Wraz z rozwojem i dojrzewaniem dziecka układ ortezy należy odpowiednio dopasować.

Z myślą o higienie codziennego użytkowania elementy ortezy wykonane zostały z materiałów nadających się do prania. Możesz łatwo zdjąć i umyć pokryte tkaniną frotte stabilizatory barkowe.

Rozmiar Wiek dziecka w miesiącach Szerokość w mm
S 0 - 1 95 - 130
M 2 - 5 95 - 130
L 6 - 12 110 - 160

Opinie

Napisz opinię

Tubinger - orteza odwodząca staw biodrowy/dysplazja bioder u noworodka OttoBock

Tubinger - orteza odwodząca staw biodrowy/dysplazja bioder u noworodka OttoBock

W przypadku dysplazji stawu biodrowego orteza odwodząca biodra typu Tübinger opracowana przez prof. dr. Bernau zapewnia najlepsze możliwe warunki prawidłowego rozwoju bioder dziecka.

8 innych produktów w tej samej kategorii: