Sprzęt ortopedyczny

Orteza dla dzieci z dysplazją stawu biodrowego CoxaFlex

900zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Orteza dla dzieci z dysplazją stawu biodrowego CoxaFlex ® Profilius Teufel. Chcielibyśmy zaprezentować nowe rozwiązanie ortotyczne prof.dr med.J. Gekeler’a stosowane w leczeniu dysplazji stawów biodrowych u noworodków i niemowląt.


Czytaj więcej

Orteza dla dziecka z dysplazją stawu biodrowego CoxaFlex ® Profilius Teufel. Chcielibyśmy zaprezentować nowe rozwiązanie ortotyczne prof.dr med.J. Gekeler’a stosowane w leczeniu dysplazji stawów biodrowych u noworodków i niemowląt.

Orteza CoxaFlex® najlepszy wybór na dysplazję u dziecka.

U małych pacjentów z dysplazją bioderek, u których repozycja spontaniczna daje oczekiwany efekt wskazane jest stosowanie ortez utrzymujących sprawdzone i opisanie klinicznie ustawienie stawów biodrowych a jednocześnie pozwalających na niewielki ruch. Taką ortezą jest opracowana przez prof. dr med. J.Gekeler’a orteza Coxaflex.

Budowa i działanie ortezy CoxaFlex

Orteza Coxaflex przeznaczona jest do utrzymania stawów biodrowych w pozycji zgięcia, odwiedzenia i rotacji zewnętrznej u pacjentów, u których uzyskano prawidłowe nastawienie za pomocą repozycji spontanicznej. Udoskonalona, nowa wersja ortezy Coxaflex opiera się na opracowanej przed 25 laty metodzie leczniczej.

Orteza składa się z części barkowej, która jest połączona z częścią udową, odpowiedzialną za zgięcie i odwiedzenie w stawie biodrowym. Coxaflex utrzymuje stawy biodrowe w fizjologicznym zgięciu od 90 do 100 stopni i odwiedzeniu od 45 do 50 stopni.Taka pozycja zapewnia prawidłowe centrowanie głowy kości udowej w panewce stawu i jednocześnie zapobiega ruchom prostowania i przywodzenia kończyn, które nasilają ryzyko zwichnięcia stawu biodrowego. Coxaflex zapobiega także niefizjologicznej i szkodliwej pozycji "żabiej" (pozycja Lorenza lub “frog position”) pozwalając na niewielkie ruchy zgięcia i rotacji.

Orteza CoxaFlex w leczeniu dysplazji stawów biodrowych

W leczeniu rozwojowej dysplazji stawu biodrowego bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie i szybkie rozpoczęcie terapii. W przypadku wątpliwości dotyczących rozpoznania wskazane są badania kontrolne USG prowadzane w 2-4 tygodniowych odstępach.

Długoletnie praktyka kliniczna stosowania ortezy Coxaflex wykazały jej skuteczność w leczeniu rozwojowej dysplazji stawu biodrowego. Utrzymywana przez ortezę pozycja zgięcia i odwiedzenia powoduje w okresie kilku tygodni (bądź miesięcy u pacjentów z późno rozpoznaną wadą) uzyskanie prawidłowego rozwoju elementów stawu biodrowego.

Wyniki wieloletnich obserwacji dowodzą, że stosowanie ortezy biodra Coxaflex w pierwszym roku życia dziecka nie niesie za sobą żadnego ryzyka. A  prawidłowe, zgodne ze wskazaniami stosowanie pozwala na szybką normalizację wyników ultrasonograficznych w ciągu tygodni bądź miesięcy.

U najmłodszych pacjentów prawidłowo leczonych z zastosowaniem ortezy Coxaflex nie wystąpiły w żadnym przypadku powikłania takie, jak utrzymujące się ograniczenie ruchomości stawów biodrowych, zaburzenie ukrwienia głowy kości udowej bądź przykurcze mięśni.

Orteza stawu biodrowego CoxaFlex - Podsumowanie

Orteza stosowana w przypadkach, gdy zaleceniem lekarza jest odwodzenie stawów biodrowych u dziecka - repozycja spontaniczna.

Opracowana przez Prof. Dr. med. J.Gekeler’a. Powstała  w oparciu o bogate doświadczenie kliniczne.

Produkt oryginalny niemiecki - najwyższej jakości materiały i wykonanie.

W ortezie tej bez problemu  zmienisz pieluszkę dziecku a ono bezpiecznie i co najważniejsze wygodnie będzie mogło leżeć w pozycji np. na brzuszku.

Wskazania:

  • dysplazja stawu biodrowego,
  • zwichnięcie stawu biodrowego 

Zastosowanie:

  • stabilizacja w odwiedzeniu stawów biodrowych noworodków i niemowląt.

Rozmiary stabilizatora stawu biodrowego Coxaflex:

RozmiarMinimalna
szerokość
szyny
Maksymalna
szerokość
szyny
Obwód uda
S9,5 cm16 cm12 - 20 cm
M11 cm17,5 cm18 - 25 cm
L12,5 cm19 cm24 - 30 cm

 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Orteza dla dzieci z dysplazją stawu biodrowego CoxaFlex

Orteza dla dzieci z dysplazją stawu biodrowego CoxaFlex

Orteza dla dzieci z dysplazją stawu biodrowego CoxaFlex ® Profilius Teufel. Chcielibyśmy zaprezentować nowe rozwiązanie ortotyczne prof.dr med.J. Gekeler’a stosowane w leczeniu dysplazji stawów biodrowych u noworodków i niemowląt.

17 innych produktów w tej samej kategorii: