Orteza Tübingera jest stosowana w przypadku dysplazji stawu biodrowego u dzieci gdy do terapii potrzebna jest orteza odwodząca biodra.
Jeśli u Twojego dziecka stwierdzono dysplazję biodra, czyli opóźniony rozwój panewki stawu biodrowego, lekarz wyda zalecenia dotyczące odpowiednich metod leczenia oraz czasu trwania terapii.
Orteza odwodząca biodra Tübinger, opracowana przez prof. dr Bernau, zapewnia najlepsze możliwe warunki aby rozwój bioder Twojego dziecka przebiegał prawidłowo i bez zakłóceń
W przypadku dysplazji stawu biodrowego, orteza odwodząca biodra typu Tübinger opracowana przez prof. dr. Bernau zapewnia najlepsze możliwe warunki prawidłowego rozwoju bioder dziecka.
Orteza do leczenia dysplazji stawów biodrowych u niemowląt (typ stawu biodrowego IIa i IIb wg skali Grafa). Dysplazja stawu biodrowego zagrożona przemieszczeniem oraz dysplastyczny staw biodrowy z decentracją głowy kości udowej (IIc i IId) przy monitorowaniu w regularnych odstępach czasu przez doświadczonego ortopedę. Zapewnia pozycję siedzącą w przysiadzie, ze zgięciem w stawie biodrowym ponad 90° oraz z umiarkowanym odwiedzeniem.
Stabilizatory ud w tej ortezie , są podłączone do uprzęży barkowej dwoma sznurami z koralikami. Możliwość odpinania bez zmiany ustawienia zgięcia w stawie biodrowym. Sznury z koralikami umożliwiają dopasowanie zgięcia. Możliwość regulacji kąta odwiedzenia za pomocą poprzeczki rozpierającej. Stabilizatory barkowe są okryte tkaniną frotte. Łatwy w zakładaniu, dzięki prostym zapięciom i zatrzaskom.
Materiał: tworzywo sztuczne.
Motyw aplikacji na produkcie - zmienny.
Dysplazja stawu biodrowego jest najczęstszym typem wrodzonej deformacji szkieletu. W Europie liczba niemowląt ze zdiagnozowaną dysplazją stawu biodrowego sięga 2–4% całej populacji. Wraz z wprowadzeniem ultradźwiękowych metod diagnozowania, schorzenie to można obecnie wykryć natychmiast po porodzie. To bardzo sprzyjająca okoliczność, bowiem rehabilitacja rozpoczęta we właściwym czasie niemal zawsze kończy się całkowitym sukcesem.
Najlepszą pozycją złożeniową u dziecka jest tak zwana pozycja siedząco-kuczna. Tę samą pozycję przyjmuje dziecko w łonie matki. Wykorzystanie i utrzymanie jej po narodzeniu, maksymalnie przyspiesza właściwy i niezakłócony rozwój bioder. Orteza odwodząca biodra Tübinger, która przez ostatnie 20 lat świetnie sprawdzała się w leczeniu klinicznym i w praktyce, powstała z myślą o wykorzystaniu właśnie tej wiedzy medycznej. Szyna wymusza zgięcie stawu biodrowego dziecka pod kątem ponad 90° oraz niewielkim odwiedzeniem — taka pozycja odpowiada naturalnej pozycji, przyjmowanej spontanicznie przez zdrowe dziecko. Orteza jest w pewnym sensie narzędziem przedłużenia etapu rozwoju płodu w łonie matki.
Naturalne ruchy dziecka nie będą ograniczone w stopniu większym niż jest to konieczne. Nie musisz się martwić, że szyna spowoduje jakikolwiek problem z kręgosłupem małego pacjenta. Spontaniczne kopnięcia niemowlęcia i ruchy naprzemienne obręczy barkowej pomagają przeciwdziałać w rozwoju kifozy. Każda matka zna tego typu ruchy dziecka już od czasu ciąży.
Twój lekarz przystosuje ortezę Tübinger i dokładnie wyjaśni Ci, jak ją obsługiwać. W bardzo krótkim czasie dobrze opanujesz jej nakładanie i zdejmowanie, ponieważ musisz jedynie odpowiednio dopasować paski na rzep i białe zatrzaski. Większość dzieci szybko przyzwyczaja się do nowej sytuacji; te nieco starsze potrzebować będą trochę więcej czasu, ale po pierwszych protestach, w ciągu kilku dni także oswoją się z ortezą.
Lekarz sprawdzi ułożenie stawów biodrowych oraz pozycję i stopień zgięcia podczas regularnych kontroli. Wraz z rozwojem i dojrzewaniem dziecka układ ortezy należy odpowiednio dopasować.
Rozmiar | wiek dziecka | Szerokość w mm |
S | 0 -1 m-cy | 95 - 130 |
M | 2 - 5 m-cy | 95 - 130 |
L | 6 -12 m-cy | 110 - 160 |
Na razie nie dodano żadnej recenzji.