Sprzęt ortopedyczny

Orteza Tubingera Ottobock

450zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Orteza Tübingera jest stosowana w przypadku dysplazji stawu biodrowego, gdy do terapii potrzebna jest orteza odwodząca biodra. Orteza firmy Ottobock typu Tübinger opracowana przez prof. dr. Bernau zapewnia najlepsze możliwe warunki prawidłowego rozwoju bioder dziecka.


Czytaj więcej

Orteza Tübingera jest stosowana w przypadku dysplazji stawu biodrowego u dzieci gdy do terapii potrzebna jest orteza odwodząca biodra.

Jeśli u Twojego dziecka stwierdzono dysplazję biodra, czyli opóźniony rozwój panewki stawu biodrowego, lekarz wyda zalecenia dotyczące odpowiednich metod leczenia oraz czasu trwania terapii.

Orteza odwodząca biodra Tübinger, opracowana przez prof. dr Bernau, zapewnia najlepsze możliwe warunki aby rozwój bioder Twojego dziecka przebiegał prawidłowo i bez zakłóceń

Orteza Tübingera 28L10 i jej działanie.


W przypadku dysplazji stawu biodrowego, orteza odwodząca biodra typu Tübinger opracowana przez prof. dr. Bernau zapewnia najlepsze możliwe warunki prawidłowego rozwoju bioder dziecka.

Orteza do leczenia dysplazji stawów biodrowych u niemowląt (typ stawu biodrowego IIa i IIb wg skali Grafa). Dysplazja stawu biodrowego zagrożona przemieszczeniem oraz dysplastyczny staw biodrowy z decentracją głowy kości udowej (IIc i IId) przy monitorowaniu w regularnych odstępach czasu przez doświadczonego ortopedę. Zapewnia pozycję siedzącą w przysiadzie, ze zgięciem w stawie biodrowym ponad 90° oraz z umiarkowanym odwiedzeniem.

Budowa ortezy Tübingera.

Stabilizatory ud w tej ortezie  , są podłączone do uprzęży barkowej dwoma sznurami z koralikami. Możliwość odpinania bez zmiany ustawienia zgięcia w stawie biodrowym. Sznury z koralikami umożliwiają dopasowanie zgięcia. Możliwość regulacji kąta odwiedzenia za pomocą poprzeczki rozpierającej. Stabilizatory barkowe są okryte tkaniną frotte. Łatwy w zakładaniu, dzięki prostym zapięciom i zatrzaskom.

Materiał: tworzywo sztuczne.

Motyw aplikacji na produkcie - zmienny.
 

Podstawowe informacje:

  • Opracowana przez prof. dr. Bernau
  • Szybki i prawidłowy rozwój stawu biodrowego noworodka w tak zwanej pozycji siedząco-kucznej
  • Łatwość użytkowania
  • Szybkie dopasowanie do bieżących potrzeb pacjenta
  • Swoboda ruchu dziecka nie jest ograniczona w stopniu większym niż to konieczne
  • Dobre właściwości zapewniające higienę
  • Twój pediatra zdiagnozował u Twojego dziecka niedorozwój panewki stawowej (dysplazję stawu biodrowego). Nie ma wielkich powodów do niepokoju — jeśli tylko Twoje dziecko poddane zostanie właściwej rehabilitacji. Orteza odwodząca biodra Tübinger opracowana przez prof. dr. Bernau zapewnia najlepszą pomoc w zakresie prawidłowego rozwoju bioder dziecka. Na własne oczy zobaczysz, jak szybko Twoje dziecko przyzwyczai się do nowego aparatu.


Czym jest dysplazja stawów biodrowych?


Dysplazja stawu biodrowego jest najczęstszym typem wrodzonej deformacji szkieletu. W Europie liczba niemowląt ze zdiagnozowaną dysplazją stawu biodrowego sięga 2–4% całej populacji. Wraz z wprowadzeniem ultradźwiękowych metod diagnozowania, schorzenie to można obecnie wykryć natychmiast po porodzie. To bardzo sprzyjająca okoliczność, bowiem rehabilitacja rozpoczęta we właściwym czasie niemal zawsze kończy się całkowitym sukcesem.

Najlepsza pozycja terapeutyczna.


Najlepszą pozycją złożeniową u dziecka jest tak zwana pozycja siedząco-kuczna. Tę samą pozycję przyjmuje dziecko w łonie matki. Wykorzystanie i utrzymanie jej po narodzeniu, maksymalnie przyspiesza właściwy i niezakłócony rozwój bioder. Orteza odwodząca biodra Tübinger, która przez ostatnie 20 lat świetnie sprawdzała się w leczeniu klinicznym i w praktyce, powstała z myślą o wykorzystaniu właśnie tej wiedzy medycznej. Szyna wymusza zgięcie stawu biodrowego dziecka pod kątem ponad 90° oraz niewielkim odwiedzeniem — taka pozycja odpowiada naturalnej pozycji, przyjmowanej spontanicznie przez zdrowe dziecko. Orteza jest w pewnym sensie narzędziem przedłużenia etapu rozwoju płodu w łonie matki.


Naturalne ruchy dziecka nie będą ograniczone w stopniu większym niż jest to konieczne. Nie musisz się martwić, że szyna spowoduje jakikolwiek problem z kręgosłupem małego pacjenta. Spontaniczne kopnięcia niemowlęcia i ruchy naprzemienne obręczy barkowej pomagają przeciwdziałać w rozwoju kifozy. Każda matka zna tego typu ruchy dziecka już od czasu ciąży.

Twój lekarz przystosuje ortezę Tübinger i dokładnie wyjaśni Ci, jak ją obsługiwać. W bardzo krótkim czasie dobrze opanujesz jej nakładanie i zdejmowanie, ponieważ musisz jedynie odpowiednio dopasować paski na rzep i białe zatrzaski. Większość dzieci szybko przyzwyczaja się do nowej sytuacji; te nieco starsze potrzebować będą trochę więcej czasu, ale po pierwszych protestach, w ciągu kilku dni także oswoją się z ortezą.

Rodzice nie zapominajcie o regularnych wizytach kontrolnych!

Lekarz sprawdzi ułożenie stawów biodrowych oraz pozycję i stopień zgięcia podczas regularnych kontroli. Wraz z rozwojem i dojrzewaniem dziecka układ ortezy należy odpowiednio dopasować.

Z myślą o higienie codziennego użytkowania elementy ortezy wykonane zostały z materiałów nadających się do prania. Możesz łatwo zdjąć i umyć pokryte tkaniną frotte stabilizatory barkowe.


Rozmiary ortezy biodra na dzieci Tubinger:

Rozmiarwiek dzieckaSzerokość w mm
S0 -1 m-cy95 - 130 
M2 - 5 m-cy95 - 130
L6 -12 m-cy110 - 160

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Orteza Tubingera Ottobock

Orteza Tubingera Ottobock

Orteza Tübingera jest stosowana w przypadku dysplazji stawu biodrowego, gdy do terapii potrzebna jest orteza odwodząca biodra. Orteza firmy Ottobock typu Tübinger opracowana przez prof. dr. Bernau zapewnia najlepsze możliwe warunki prawidłowego rozwoju bioder dziecka.

Produkty powiązane

17 innych produktów w tej samej kategorii: