Sprzęt ortopedyczny

Pooperacyjna orteza stawu biodrowego z regulacją kątów zgięcia i odwiedzenia Orliman

2,200zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Stabilizator stawu biodrowego HO4001 ma postać modułową, dzięki czemu istnieje możliwość zastosowania jednej ortezy na prawą lub lewą stronę. Rdzeń ortezy wykonany jest z materiału termoplastycznego o wysokiej gęstości.


Czytaj więcej

Stabilizator stawu biodrowego HO4001 ma postać modułową, dzięki czemu istnieje możliwość zastosowania jednej ortezy na prawą lub lewą stronę. Rdzeń ortezy wykonany jest z materiału termoplastycznego o wysokiej gęstości.

Elementy składowe stabilizatora to: obejma biodrowa, obejma uda. Oba te elementy połączone są zewnętrzną szyną, która pozawala na dowolne kątowe ustawienie odwiedzenia lub przywiedzenia kończyny dolnej w stawie biodrowym.

Regulacja zgięcia jest możliwa od 0° do 90°, w odstępach co 10°.

W dystalnej części obejmy udowej, po jej wewnętrznej stronie znajduje się regulowany na długość element zapewniający lepsze oparcie ortezy na udzie.

Obie obejmy, biodrowa i udowa, posiadają szeroki zakres regulacji ułatwiający dopasowanie stabilizatora do budowy anatomicznej pacjenta.

Paski dociągowe na udzie składają się z dwóch zapięć i pasków zębowych co pozwala na szybkie zapięcie i rozpięcie ortezy.

Cała orteza pokryta jest welurowym materiałem pokryciowym ograniczającym kontakt ciała pacjenta z elementami termoplastycznymi. Spełnia on funkcje ochronne zabezpieczając użytkownika przed ewentualnymi otarciami ciała oraz zapewnia wysoki komfort w kontakcie bezpośrednim z ciałem.

Taśmy velcro pozwalają na szybki demontaż velurowego wyścielenia całej ortezy, jednocześnie, takie rozwiązanie, zapewnia utrzymanie ortezy w czystości.

Konstrukcja pozwala na ograniczenie lub blokowanie ruchów zgięcia/wyprostu, kontrolę wielkości odwiedzenia/przywiedzenia oraz rotacji uda w stawie biodrowym.

Zastosowanie pooperacyjnej ortezy biodra HO4001:

  • Unieruchomienie po operacji wszczepienia endoprotezy całego stawu biodrowego.
  • Powikłania w wyniku całkowitej wymiany stawu biodrowego lub jego zwichnięcia.
  • Leczenie związane z nastawieniem zwichniętej lub niestabilnej endoprotezy całego stawu.
  • Po wycięciu głowy kości udowej.
  • Obniżona jakość tkanki kostnej (osteoporoza).
  • Powikłania po artroplastyce lub na skutek repozycji endoprotezy;
  • Po usunięciu przemieszczonej lub niestabilnej endoprotezy;
  • Po resekcji głowy kości udowej; złamania; osteoporoza.

PRODUKT POWINIEN BYĆ DOPASOWANY PRZEZ PAŃSTWA ORTOPEDĘ LUB LEKARZA.

Fundamentalnym elementem osiągnięcia najwyższego stopnia skuteczności terapeutycznej w zależności od dolegliwości oraz przedłużenia żywotności produktu, jest właściwy dobór rozmiaru przez pacjenta lub użytkownika. Za duży ucisk może spowodować utrudnienia mięśniowe, w związku z czym radzimy regulować ucisk aż do otrzymania optymalnego stopnia.

W celu umocowania należy mieć na względzie następujące elementy:

Aby dobrać odpowiedni rozmiar należy zmierzyć obwód pasa i uda. Zarówno część miednicowa, jak i udowa zostały wyposażone w podwójne elementy usztywniające, co zapewnia szeroki zakres rozmiarów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu płyty tylnej, która łączy oba powyższe elementy, dostosowanej do różnych obwodów. Po dobraniu rozmiaru ortezy, przeznaczonej do obustronnego stosowania, zakładamy ją na leczony staw biodrowy. W tym celu wykonujemy następujące czynności.

Rozmiary ortezy na staw biodrowy Orliman:

Rozmiar/StronaObwód taliiObwód uda
11I / Lewa60 - 102 cm40 - 54 cm
11D/ Prawa60 - 102 cm
40 - 54 cm
12I / Lewa60 - 102 cm50 - 64 cm
12D/ Prawa60 - 102 cm
50 - 64 cm
21I/ Lewa90 - 132 cm40 - 54 cm
21D/Prawa90 - 132 cm
40 - 54 cm
22I/ Lewa90 - 132 cm50 - 64 cm
22D/Prawa90 - 132 cm
50 - 64 cm

Symbol kodu:
 I - Lewa strona
D- Prawa Strona.

1-Wymontować zapinany na rzepy pas części miednicowej oraz rozpiąć sprzączki i wyjąć paski w części udowej.

2-Wyciągnąć płytę tylną, łączącą oba elementy usztywniające (dotyczy to zarówno części miednicowej, jak i udowej).

3-W zależności od charakterystyki leczonego stawu biodrowego, odpowiednio założyć płyty tylne w obu częściach.

4-Zamontować w części udowej element pośredni, a w miednicowej płytę przeciwległą.

5-Ponownie zapiąć sprzączki w dolnej części, a w górnej przymocować pas zapinany na rzepy.

6-Następnie wyregulować podparcie kłykciowe, usuwając w tym celu śruby, za pomocą których przymocowane jest ono do pasa udowego, a następnie dopasować je do indywidualnych potrzeb danego pacjenta.

7-W przypadku, gdyby okazało się to konieczne, istnieje możliwość skorygowania kąta obrotu części udowej w taki sposób, aby zapewnić niezbędną regulację podparcia kłykciowego. Wystarczy poluzować śruby łączące część udową z przegubem i obrócić ją do żądanej pozycji.

8-W zależności od wzrostu pacjenta, należy optymalnie ustawić położenie zarówno części miednicowej, jak i udowej, przesuwając je wzdłuż szyn przegubu.

9-Procedurę kończy regulacja kątowa zgięcia i wyprostu oraz odwodzenia przegubu zgodnie z zaleceniami lekarza specjalisty.

Aby zapewnić prawidłowe użytkowanie stabilizatora, wskazane jest, aby oś przegubu znajdowała się na wysokości krętarza większego. W ten sposób zagwarantujemy optymalną skuteczność ortezy i większy komfort pacjenta.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Pooperacyjna orteza stawu biodrowego z regulacją kątów zgięcia i odwiedzenia Orliman

Pooperacyjna orteza stawu biodrowego z regulacją kątów zgięcia i odwiedzenia Orliman

Stabilizator stawu biodrowego HO4001 ma postać modułową, dzięki czemu istnieje możliwość zastosowania jednej ortezy na prawą lub lewą stronę. Rdzeń ortezy wykonany jest z materiału termoplastycznego o wysokiej gęstości.

17 innych produktów w tej samej kategorii: