Sprzęt ortopedyczny

Prostotrzymacz ortopedyczny ET-210 Orliman

125zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Prostotrzymacz wykonany z elastycznego oddychającego i miękkiego materiału, zapinany na taśmy velcro, poprzez odpowiednie zapięcie można uzyskać cofnięcie barków i zmniejszenie kifotycznego ustawienia kręgosłupa piersiowego.Zastosowanie:korekcja postawy.


Czytaj więcej

PROSTOTRZYMACZ ET-210

Opis: prostotrzymacz wykonany z elastycznego oddychającego i miękkiego materiału, zapinany na taśmy velcro, poprzez odpowiednie zapięcie można uzyskać cofnięcie barków i zmniejszenie kifotycznego ustawienia kręgosłupa piersiowego.


Zastosowanie:

  • korekcja postawy,
  • odciążenie okolicy międzyłopatkowej,
  • dorsalgia,
  • leczenie złamań obojczyka, jako opatrunek ósemkowy,
  • odciążenie, ograniczenie mobilności i przeciwdziałanie wynikającym z grawitacji napięciom w obrębie więzadła torebkowego dzięki uzyskaniu prawidłowej postawy czynnościowej,
  • działa stabilizacyjnie, przesuwając masę ramienia do tyłu, a tym samym zmniejsza obciążenie biomechaniczne odpowiednich stawów,
  • pozycjonuje ramiona w określonej pozycji, minimalizując działanie pewnych grup mięśniowych, co prowadzi do rozluźnienia i wyrównania odłamów złamania w przypadku urazu obojczyka.

Zalecenia: zaleca się stosować nie dłużej jak 3-4 godziny dziennie.

Kolor: beżowy

Zakładanie ET-210:

Pacjent powinien znajdować się w pozycji stojącej. Umieścić część grzbietową centralnie, prowadząc górne paski nad ramionami, a dolne pod nimi, po obu stronach.

Poprowadzić dolne paski wokół brzucha poniżej żeber i zamocować je na rzep w obszarze powyżej brzucha. Następnie umieścić górne paski na ramionach i pod pachami, krzyżując je z tyłu, prowadząc po bokach w kierunku brzucha.

Dociągnąć dolne pasy wg potrzeby, aby uzyskać żądaną stabilizację ramion, następnie przymocować paski rzepami w obszarze poniżej brzucha.

Rozmiary prostotrzymacza ortopedycznego ET-210 Orliman:

RozmiarObwód klatki piersiowej w cm
175 - 85 cm
280 - 92 cm
385 - 97 cm
492 - 104 cm
598 - 110 cm
6104 -120 cm

Nie wszystkie rozmiary są dostępne na magazynie - niektóre wysyłamy w ciągu 14 dni roboczych.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Prostotrzymacz ortopedyczny ET-210 Orliman

Prostotrzymacz ortopedyczny ET-210 Orliman

Prostotrzymacz wykonany z elastycznego oddychającego i miękkiego materiału, zapinany na taśmy velcro, poprzez odpowiednie zapięcie można uzyskać cofnięcie barków i zmniejszenie kifotycznego ustawienia kręgosłupa piersiowego.Zastosowanie:korekcja postawy.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: