Sprzęt ortopedyczny

Stabilizator stawu nadgarstkowego i kciuka One Plus Orliman

210zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Stabilizator stawu nadgarstkowego i kciuka One Plus Orliman OPL352 to seria dedykowana pacjentom o większym zakresie obwodu w nadgarstku.  Orteza kciuka z szyną dłoniową wykonano z półsztywnego, trójwarstwowego materiału. Jego konstrukcja może być dostosowana do morfologii pacjenta, w której istnieje nadmierna rozbieżność obwodu między nadgarstkiem a przedramieniem.


Czytaj więcej

Orteza na nadgarstek i kciuk z szyną dłoniową wykonaną z półsztywnego, trójwarstwowego materiału. Jego konstrukcja może być dostosowana do morfologii pacjenta, w której istnieje nadmierna rozbieżność obwodu między nadgarstkiem a przedramieniem.

Szyna dłoniowa jest wstępnie formowana i wykonana z aluminium ze specjalnym stopem, który jest twardszy i bardziej odporny na silne uderzenia mechaniczne.

Posiada również sztywne podpórki grzbietowe.

Zewnętrzna warstwa tkaniny ma wysoką wytrzymałość mechaniczną, podczas gdy pianka o pamięci kształtu, umożliwia rozprowadzanie nacisku i zapobiega bólowi w obszarach z nadmiernym ciśnieniem. Wewnętrzna podszewka jest miękka w dotyku, może być używana wielokrotnie przez długi czas i zawiera antybakteryjne i antyzapachowe działanie Thermy-Tex. Posiada również elastyczną tkaninę z tyłu ułatwiającą dopasowanie.

Długość: 21 cm

Zastosowanie:

  • skręcenia, zapalenie ścięgna, zapalenie i choroba zwyrodnieniowa stawów (włącznie z artrozą stawu siodełkowatego),
  • zespół cieśni nadgarstka, z
  • espół de Quervaina,
  • leczenie pooperacyjne i pourazowe.
Dobór: Produkt powinien być dopasowany przez ortopedę lub lekarza.
Fundamentalnym elementem osiągnięcia najwyższego stopnia skuteczności terapeutycznej  w zależności od dolegliwości oraz przedłużenia żywotności produktu, jest właściwy dobór rozmiaru (według tabeli rozmiarowej). Za duży ucisk może spowodować utrudnienia mięśniowe, w związku z czym radzimy regulować go aż do uczucia optymalnego przylegania produktu do ciała.
Dopasowanie:
  1. Rozluźnić taśmy znajdujące się w części grzbietowej ortezy, odpinając w tym celu zapięcia micro-velcro.
  2. Nadać szynie kształt zapewniający uzyskanie żądanego kąta zgięcia dłoniowego/grzbietowego.
  3. Wsunąć dłoń do ortezy, umieszczając kciuk w przeznaczonym na niego otworze. Należy upewnić się przy tym, że szyna pozostaje odpowiednio wycentrowana w stosunku do osi nadgarstka i przedramienia (po stronie dłoniowej).
  4. Naprężyć i przymocować taśmy w taki sposób, aby zapewnić mocne i wygodne zapięcie. Istnieje możliwość skrócenia elementów mocujących wyposażonych w zapięcia micro-velcro w celu łatwiejszego dopasowania ortezy.
Kolor :czarny lub beżowy

Rozmiary ortezy na nadgarstek i kciuk One Plus Orliman:Rozmiar

Obwód nadgarstka

119 - 21 cm
221 - 23 cm
323 - 25 cm

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Stabilizator stawu nadgarstkowego i kciuka One Plus Orliman

Stabilizator stawu nadgarstkowego i kciuka One Plus Orliman

Stabilizator stawu nadgarstkowego i kciuka One Plus Orliman OPL352 to seria dedykowana pacjentom o większym zakresie obwodu w nadgarstku.  Orteza kciuka z szyną dłoniową wykonano z półsztywnego, trójwarstwowego materiału. Jego konstrukcja może być dostosowana do morfologii pacjenta, w której istnieje nadmierna rozbieżność obwodu między nadgarstkiem a przedramieniem.

26 innych produktów w tej samej kategorii: