Sprzęt ortopedyczny

Orteza kolana Gonartec Plus Orliman

1,200zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Orteza kolana Gonartec Plus Orliman to stabilizator w jednym, uniwersalnym rozmiarze stosowany w przypadku artrozy przedziału udowo-piszczelowego. Idealnie sprawdza się u pacjentów z koślawym lub szpotawym stawem kolanowym związanych z artrozą.


Czytaj więcej

Lekka i ergonomiczna konstrukcja ortezy kolana Gonartec Plus gwarantuje optymalne dopasowanie się stabilizatora do kończyny. Profil sztywnych części wykonany jest z tworzywa sztucznego o niższej gęstości, aby poprawić komfort użytkowania.Produkt dostarczany jest z fabrycznie zainstalowanym blokadą 0 ° (zapobiegając przeprostowi) i śrubokrętem, który umożliwia zmianę kątów zginania / rozciągania.
Wyściółki piankowe są oddychające i można je łatwo zdjąć w celu prania. 

Połączenie między stawem a częścią udową posiada zawias, który umożliwia regulację osiową szpary lub kikuta w celu poprawy wydajności rozkładu obciążenia kolana. Stabilizator posiada szybki, bezpieczny i łatwy w obsłudze system zamykania, który umożliwia wygodne i efektywne dopasowanie i zdjęcie klamry.

Zastosowanie ortezy stawu kolanowego OCR300 Orliman:

 • Artroza przedziału udowo-piszczelowego,
 • koślawość lub szpotawość stawu kolanowego związane z artrozą,
 • urazy i uszkodzenia łąkotek,
 • choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych (gonartroza).

Ustawienie kątowe:
▪ Wyprost: 0°, 10°, 20°, 30°, 40°
▪ Zgięcie: 0°, 10, 20°, 30°, 45°, 60°, 75°, 90°

Rozmiar: Uniwersalny

Strona: lewa lub prawa.

W celu umocowania należy mieć na względzie następujące elementy:

A- Regulacja kąta zgięcia-wyprostu:

Do ortezy dołączono zestaw klinów służących do ustawienia kąta zgięcia i wyprostu. (z wstępnie zainsta- lowanym klinem 0° w wyproście).

 1. Wybrać żądany klin i przy użyciu śrubokręta wykręcić śruby umożliwiające jego umieszczenie w przegubie.
 2. Po założeniu klina, ponownie wkręcić śruby, mocując pokrywę wraz z klinem. Powyższe czynności należy wykonać w odniesieniu zarówno do kąta zgięcia, jak i wyprostu.

A- Dopasowanie ortezy:

 1. Usunąć klamry zamocowane w sztywnych elementach ortezy, co umożliwi jej wygodne założenie. 2-Po zajęciu przez pacjenta pozycji siedzącej na brzegu krzesła z nogą zgiętą w stawie kolanowym pod kątem 45°, założyć ortezę na wysokości kolana, starając się przy tym, aby jej oś pokrywała się z osią anatomiczną kończyny. Sprawdzić, czy nie doszło do przesunięcia ortezy względem nogi. 3-Przystąpić do zapięcia ortezy, umieszczając klamry w odpowiadających im otworach.
 2. Następnie wyregulować taśmy udowe i podudziowe w kolejności ich numeracji (1 - 4).
 3. Po sprawdzeniu właściwego dociągnięcia taśm, prosimy pacjenta o wstanie i zrobienie paru kroków, co umożliwi nam upewnienie się, że zarówno regulacja, jak i mocowanie są prawidłowe. W razie konieczności skrócenia taśm regulacyjnych należy odpowiednio obciąć ich końcówkę po stronie służącej do mocowania, a nie naprężania.
 4. Dzięki właściwemu dopasowaniu długości taśm możliwe jest szybkie zapinanie/uwalnianie klamer przy zakładaniu i zdejmowaniu ortezy.

A- Regulacja osiowania w celu korekcji kolana koślawego/szpotawego:

 1. Przy użyciu klucza imbusowego 3 mm regulujemy kąt między osiami części udowej i podudziowej ortezy zgodnie z następującymi zasadami:
 2. Obrót śruby w kierunku wskazówek zegara: korekcja kolana koślawego.
 3. Obrót śruby w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara: korekcja kolana szpotawego.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Orteza kolana Gonartec Plus Orliman

Orteza kolana Gonartec Plus Orliman

Orteza kolana Gonartec Plus Orliman to stabilizator w jednym, uniwersalnym rozmiarze stosowany w przypadku artrozy przedziału udowo-piszczelowego. Idealnie sprawdza się u pacjentów z koślawym lub szpotawym stawem kolanowym związanych z artrozą.

Produkty powiązane

9 innych produktów w tej samej kategorii: