Sprzęt ortopedyczny

Orteza na osteoartrozę stawu kolanowego Agilium Freestep 2.0 Ottobock

1,300zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Orteza na osteoartrozę stawu kolanowego OttoBock Agilium Freestep 2.0 zmienia linię obciążenia kolana, zapewniając w ten sposób ukierunkowaną ulgę dla uszkodzonej chrząstki stawu kolanowego.Zapraszamy do zakupów na Medicalbroker.pl✔ 


Czytaj więcej

Orteza na osteoartrozę stawu kolanowego OttoBock Agilium Freestep 2.0 to prawdopodobnie najbardziej unikalna, ale równocześnie najbardziej skuteczna orteza z całej serii Agilium.

To, co świadczy o niezwykłości Agilium Freestep 2.0, to jej konstrukcja, która wyglądem przypomina ortezę stawu skokowego (AFO). Oznacza to nieograniczony ruch kolana.
Jej wielką zaletą, dzięki unikalnej konstrukcji, jest wykorzystanie sił powstałych podczas chodu.

Dopasowanie do obuwia

Orteza OttoBock Agilium Freestep 2.0 posiada możliwość indywidualnego dopasowania. W razie potrzeby do podeszwy można przytwierdzić skórzaną lub zwykłą wkładkę. Istnieje również możliwość zastosowania korkowego klinu lub podeszwy. We wszystkich przypadkach, zalecamy noszenie solidnego obuwia. Fizjoterapeuta może udzielić użytkownikowi indywidualnej porady dotyczącej najlepszych opcji obuwia.

Przykład zamówienia:

Orteza boczna- odciąża przedział przyśrodkowy w chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego


Orteza przyśrodkowa- odciąża przedział boczny kolana w chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego.

Korzyści

 • Dla pacjentów w każdym wieku, zwłaszcza:– w przypadku przeciwwskazań do przeprowadzenia operacji kolana

  • w przypadku problemów z zakładaniem ortez kolanowych, np. u pacjentów
   z nadmiarem tkanki tłuszczowej

  •  jako wsparcie w leczeniu zwyrodnienia stawów

 • Umożliwia swobodny ruch kolana

 • Innowacyjny tryb działania został przetestowany pod względem biomechanicznym i klinicznym

 • Zmniejszenie ilości przyjmowanych środków przeciwbólowych aż do 50% według jednego z badań

 • Łatwa regulacja

 • Wysoki komfort noszenia dzięki smukłej, wygodnej konstrukcji

 • Stabilność

 • Dynamiczność - w porównaniu do statycznej konstrukcji ortez - jej działanie odczuwalne jest wyłącznie podczas obciążenia kolana

 • Lekka konstrukcja

Orteza Agilium Freestep 2.0 została stworzona w celu leczenia jednoprzedziałowej postaci osteoartrozy stawu kolanowego. 

Mniej bólu - więcej mobilności.

Zakłada się ją na stopę i podudzie, a nie wokół kolana. Orteza Agilium Freestep 2.0 zmienia linię obciążenia kolana, zapewniając w ten sposób ukierunkowaną ulgę dla uszkodzonej chrząstki stawu kolanowego. Linia obciążenia opisuje punkt, w którym masa ciała ma największy wpływ na chrząstkę.

Orteza Agilium Freestep 2.0 zapewnia odciążenie zmienionego chorobowo przedziału kolana (przyśrodkowego lub bocznego). Stanowi klucz do skutecznego postępowania przy zwyrodnieniu stawów.

Orteza Agilium Freestep 2.0 składa się z elementów wspierających stopę i staw skokowy, połączonych szyną z przegubem, który przemieszcza się swobodnie w płaszczyźnie strzałkowej. Stawy skokowe objęte są sztywnym elementem w płaszczyźnie czołowej. Orteza przeznaczona jest do noszenia w obuwiu. Gwarantuje to - wraz z dodatkowym mocowaniem na łydce - utrzymanie ortezy w jednym miejscu.

Badania pod kątem biomechanicznym wykazały, że zastosowanie sztywnych elementów przy stawach skokowych ogranicza ruch nawracający. Punkt nacisku zostaje przesunięty w kierunku bocznym. W rezultacie, moment przywodzenia podczas oddziaływania sił reakcji podłoża, zostaje przesunięty w kierunku bocznej krawędzi stopy. Powoduje to lateralizację kierunku przebiegu powstałych sił. W rezultacie, ramię dźwigni w kierunku kolana zostaje skrócone, co zwiększa moment nacisku na kolano. Poprzez skrócenie ramienia dźwigni, zmniejsza się szpotawość kolana. Odciążony zostaje przyśrodkowy przedział kolana. Orteza Agilium Freestep1 powoduje znaczne zmniejszenie szpotawości kolana.

Agilium Freestep 2.0, poza uzupełnieniem tradycyjnego leczenia osteoartrozy jednoprzedziałowej, znajduje zastosowanie również w leczeniu przedoperacyjnym.
Służy ona do sprawdzenia przydatności wykonania osteotomii koślawiącej w przypadku osteoartrozy szpotawego stawu kolanowego (test ortezy).

W stadium pooperacyjnym, orteza wykorzystywana jest po zabiegach chrząstki i łąkotki, gdzie wymagane jest odciążenie jednego przedziału kolana.

Dynamiczny rozkład obciążeń w kolanie 

Podczas stania, chodzenia lub biegania, orteza zapewnia wymaganą ulgę choremu obszarowi.

Łatwa w obsłudze 

Ortezę zakłada się jak but, dzięki czemu jest łatwa w użyciu.

Dyskretny wygląd pod ubraniem 

Smukła konstrukcja Agilium Freestep 2.0 oznacza, że ​​można ją dyskretnie nosić pod ubraniem.

Nie zsuwa się 

Ortezę Agilium Freestep 2.0 nosi się wewnątrz buta, więc nie ma się ona jak zsunąć.

Wsparcie w wielu sytuacjach 

Orteza zapewnia wsparcie w codziennych czynnościach i podczas intensywnego uprawiania sportu.

Łatwa w noszeniu poniżej kolana 

Orteza Agilium Freestep 2.0 jest bardzo wygodna w noszeniu, ponieważ nie uciska kolana ani nie ogranicza ruchów podczas siadania.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

Dr Hartmut Stinus, Lekarz ortopeda i traumatolog

Doktorze, jakie są Pańskie doświadczenia z ortezą Agilium Freestep?

Dr Stinus: Większość moich pacjentów jest bardzo zadowolona z ortezy. Pierwsi pacjenci zaopatrzeni w Agilium Freestep 2.0 mieli zaplanowane operacje wymiany stawu kolanowego. W chwili obecnej około połowa z nich nie potrzebuje już takiego zabiegu.

To wspaniała wiadomość...

Dlaczego pacjenci tak bardzo chwalą ortezę?

Dr Stinus: Wcześniej do leczenia osteoartrozy stosowałem sztywne ortezy kolanowe. Są one stosunkowo długie i masywne, natomiast orteza Agilium jest zupełnie inna. Dzięki niej pacjenci odczuwają mniej bólu podczas chodzenia - niektórzy na krótko, inni przez dłuższy okres czasu. Nie potrzebują nawet nosić ortezy przez cały dzień. Zauważyliśmy, że po trzech, czterech miesiącach od zastosowania, orteza musi być noszona tylko przez pół dnia lub w określonych sytuacjach. To wszystko sprawia, że takie nowoczesne podejście do leczenia jest naprawdę fascynujące.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Orteza na osteoartrozę stawu kolanowego Agilium Freestep 2.0 Ottobock

Orteza na osteoartrozę stawu kolanowego Agilium Freestep 2.0 Ottobock

Orteza na osteoartrozę stawu kolanowego OttoBock Agilium Freestep 2.0 zmienia linię obciążenia kolana, zapewniając w ten sposób ukierunkowaną ulgę dla uszkodzonej chrząstki stawu kolanowego.Zapraszamy do zakupów na Medicalbroker.pl✔ 

9 innych produktów w tej samej kategorii: