Sprzęt ortopedyczny

Orteza kolana stabilizująca rzepkę Patella Pro Ottobock

649zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Orteza kolana stabilizująca rzepkę, dzięki biomechanicznemu systemowi zapewnia dynamiczną re-centralizację rzepki umożliwiając normalne funkcjonowanie pacjentom i szybki powrót do pełnej sprawności ruchowej skracając tym samym długi okres rehabilitacji.


Czytaj więcej

Orteza kolana stabilizująca rzepkę, dzięki biomechanicznemu systemowi zapewnia dynamiczną re-centralizację rzepki umożliwiając normalne funkcjonowanie pacjentom i szybki powrót do pełnej sprawności ruchowej skracając tym samym długi okres rehabilitacji.

Orteza kolana stabilizująca rzepkę - Przynosi ulgę w bólu.

Zespół rzepkowo-udowy (ból odczuwany za rzepką) jest powszechną przyczyną bólu przedniego przedziału kolana. Najczęściej rozwija się u młodych kobiet nie powodując zmian w strukturze chrząstki stawowej. U osób cierpiących na to schorzenie może dojść do bolesnego przesunięcia rzepki z różnych przyczyn mechanicznych. W takich właśnie sytuacjach z pomocą przychodzi Patella Pro, która steruje rzepką podczas ruchów zginających i prostujących kolano.

Wyjątkowa budowa ortezy dopasowuje się do rzepki.

 Z powodu różnych wskazań i stopnia niestabilności rzepki orteza musi być indywidualnie dopasowywana. Wykonana powinna być z cienkiego materiału o smukłym wyglądzie, dzięki któremu orteza będzie niewidoczna pod ubraniem - szczególnie ważne u młodszych pacjentów. Musi być antypoślizgowa – trzymająca się w miejscu nałożenia aby mechanizm stabilizacji rzepki spełniał swoją funkcję. I co również ważne, powinna być wykonana z przewiewnej i przyjaznej dla skóry tkaniny umożliwiającej stosowanie ortezy przez dłuższy okres czasu w ciągu dnia.

Takim właśnie rozwiązaniem jest nowoczesna orteza z dynamiczną re-centralizacją rzepki – Patella Pro. Przy małym kącie zgięcia 10 – 30°, gdy rzepka jest luźna i ma ograniczony kontakt z bloczkiem kości udowej ryzyko jej zwichnięcia jest szczególnie wysokie. Orteza Patella Pro szczególnie w tym zakresie steruje rzepką – zawsze w odpowiednim kierunku i z dopasowaną siłą. Zapewnia dynamiczne wyśrodkowanie rzepki oraz zawsze zapewnia jej prawidłowe ustawienie. Działanie takie znacząco wpływa na złagodzenie bólu w dotkniętych chorobą strukturach tkanek miękkich. Siły działające na rzepkę nie zwiększają się proporcjonalnie do kąta zgięcia, tylko odpowiednio dopasowują się do siły działającej bocznie na rzepkę. Patella Pro dzięki biomechanicznemu systemowi zapewnia dynamiczną re-centralizację rzepki umożliwiając normalne funkcjonowanie pacjentom i szybki powrót do pełnej sprawności ruchowej skracając tym samym długi okres rehabilitacji.

Zastosowanie ortezy Patella Pro:

 • Zwichnięcie i podwichnięcie rzepki
 • Syndrom rzepkowo-udowy
 • Po zabiegu bocznego uwolnienia rzepki
 • Po urazie więzadła rzepkowego
 • Rozmiękanie rzepki
 • Pozarzepkowe zapalenie stawu

Działanie:

 • Dynamiczna stabilizacja wewnętrzną pelotą ograniczającą ruch boczny rzepki
 • Orteza Patella Pro zapewnia medializację rzepki pod każdym kątem zgięcia stawu kolanowego - zawsze prawidłowa siła podparcia rzepki.

Korzyści wynikające z używania ortezy Patella Pro:

 • Indywidualne dopasowanie; funkcjonalna i dynamiczna recentralizacja utrzymująca rzepkę w odpowiednim miejscu (np. przy wysiłku podczas uprawiania sportu)
 • Efekt medializacji przy wyproście zabezpiecza rzepkę w pozycji stojącej
 • Brak ucisku statycznego na rzepkę w celu złagodzenia naprężeń okolicy podrzepkowej
 • Unikanie nachylenia rzepki, co w fazie dynamicznej odciąża napięcie okolicy dołu podkolanowego
 • Łatwe zakładanie i zdejmowanie, bez ucisku na tylną część kolana, oraz maksymalne dopasowanie do pacjenta
 • Brak ucisku na ścięgno rzepki,aby uniknąć oddziaływania niepożądanych sił
 • Elastyczny materiał zapewnia długotrwałe użytkowanie ortezy, zwłaszcza w okresie wzmożonej aktywności pacjenta
 • Odprowadzanie wilgoci na zewnątrz przez rozciągliwy materiał zwiększa propriocepcję, kompresję i idealne dopasowanie
 • Smukły i lekki model ortezy zapewnia duży komfort noszenia, nawet pod ubraniem

 Tabela rozmiaru ortezy rzepki Patella Pro:


RozmiarObwód łydki 
15 cm poniżej 
środka kolana
Obwód uda
15 cm powyżej 
środka kolana
XS32 - 3540 - 44 cm
S35 - 3844 - 48 cm
M38 - 4148 - 52 cm
L41 - 4452 - 56 cm
XL44 - 4856 -61 cm

                               genu neurexa

Przewiewny materiał we wnętrzu ortezy jest odpowiednio chropowaty lub gładki, dzięki czemu orteza nie ześlizguje się i nie przesuwa na nodze.

Technologia dynamicznej re-centralizacji zapewnia prawidłowe prowadzenie rzepki podczas ruchu zgięcia i wyprostu kolana. Nawet podczas pełnego zgięcia kolana orteza nie wywiera zwiększonego nacisku na rzepkę.

Zębatkowa, precyzyjna regulacja naciągu peloty z nowym zatrzaskiem blokującym, umożliwia indywidualne dopasowanie do pacjenta.

Pelota rzepkowa dopasowuje się do kształtu rzepki, zapewniając jej właściwy ruch. Aby wyregulować pelotę, wystarczy naprowadzić zapięcie na odpowiednie otwory i wcisnąć zatrzask do środka.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Orteza kolana stabilizująca rzepkę Patella Pro Ottobock

Orteza kolana stabilizująca rzepkę Patella Pro Ottobock

Orteza kolana stabilizująca rzepkę, dzięki biomechanicznemu systemowi zapewnia dynamiczną re-centralizację rzepki umożliwiając normalne funkcjonowanie pacjentom i szybki powrót do pełnej sprawności ruchowej skracając tym samym długi okres rehabilitacji.

Produkty powiązane

18 innych produktów w tej samej kategorii: