Sprzęt ortopedyczny

Stabilizator tułowia Star Brace Dynamic Fix Orliman

900zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Stabilizator tułowia z Star Brace Dynamic Fix Orliman ma część lędźwiowa obejmującą moduł, uformowana z materiału termoplastycznego niskiej gęstości, który jest pokryty wyściółką, umocowany jest on wewnątrz gorsetu za pomocą velcro. Po stronie zewnętrznej znajduje się termoplastyczny stelaż z nowoczesnym systemem naciągowym. 


Czytaj więcej

Star Brace Dynamic Fix Orliman  to sztywna orteza wykonana z oddychającego, dwuwarstwowego materiału welurowego z wyściółką poliamidową i nowym rodzajem oddychającego materiału Poromax.

Zapewnia wentylację i absorpcję wilgoci, zawierając jednocześnie unikalne antybakteryjne rozwiązanie Thermytex, które zapobiegają rozwojowi bakterii, odpowiedzialnych za wydzielanie nieprzyjemnego zapachu.

Część lędźwiowa obejmuje moduł, uformowany z materiału termoplastycznego niskiej gęstości, który jest pokryty wyściółką, umocowany jest on wewnątrz gorsetu za pomocą velcro. Po stronie zewnętrznej znajduje się termoplastyczny stelaż z nowoczesnym systemem naciągowym.

Pociągnięcie za linki dociągowe umożliwia dowolne i dokładne dopasowanie nacisku i stabilizacji w okolicy lędźwiowej kręgosłupa i brzucha. Zakończenia linek dociągowych zostały oznaczone kolorami w celu łatwego i odpowiedniego zapinania i rozpinania gorsetu. System jest również wyposażony w płytę stabilizującą okolicę brzuszną.

Moduł lędźwiowy i płyta stabilizacyjna brzuszna mogą być odczepiane, dzięki czemu uzyskujemy półsztywny gorset lędźwiowy.

Wskazania do noszenia sztywnej ortezy tułowia:

  • dyskopatia,
  • osteoporoza,
  • choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa,
  • kręgoszczelina ze stabilnością lub brakiem stabilności,
  • urazy, złamania kompresyjne,
  • choroba degeneracyjna dysków,
  • zrosty pooperacyjne,
  • przewlekła choroba mięśni,
  • leczenie przerzutów nowotworowych do kręgosłupa.

Model Niski SD103 - wysokość z przodu 18 cm, wysokość z tyłu 30 cm

Model Wysoki SD104  - wysokość z przodu 23 cm, wysokość z tyłu 38 cm

 Rozmiary sztywnej ortezy tułowia Star Brace Dynamic Fix:

RozmiarObwód bioder/pasa w najszerszym miejscu
175 - 85 cm
285 - 95 cm
395 - 110 cm
4110 - 125 cm

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Stabilizator tułowia Star Brace Dynamic Fix Orliman

Stabilizator tułowia Star Brace Dynamic Fix Orliman

Stabilizator tułowia z Star Brace Dynamic Fix Orliman ma część lędźwiowa obejmującą moduł, uformowana z materiału termoplastycznego niskiej gęstości, który jest pokryty wyściółką, umocowany jest on wewnątrz gorsetu za pomocą velcro. Po stronie zewnętrznej znajduje się termoplastyczny stelaż z nowoczesnym systemem naciągowym. 

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: