Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Otto Bock

Główne zadanie sprzętu rehabilitacyjnego jakim jest nowoczesna ortotyka do, której zaliczają się ortezy i stabilizatory ortopedyczne Otto Bock to  wspieranie naturalnych funkcji ruchowych ciała, umożliwiając w zależności od potrzeb: odciążenie, stabilizację, unieruchomienie oraz skorygowanie niewłaściwej sylwetki. Firma Otto Bock posiada w swojej ofercie ortezy przeznaczone do wszystkich części ciała i znajdujące zastosowanie w wielu przypadkach schorzeń klinicznych i profilaktyce zdrowia.

 

 

Poznaj zalety produktów ortotycznych Otto Bock

Stabilizatory i ortezy Otto Bock wyróżniają się wysokim współczynnikiem funkcjonalności, nowoczesnym designem oraz łatwością użytkowania. Stabilizatory Otto Bock zaprojektowane zostały z myślą o komforcie klienta, a także zagwarantowaniu szybkiej pomocy osobom poszkodowanym w nagłych wypadkach. W sklepie medycznym medicalbroker.pl podstawowym czynnikiem doboru sprzętu medycznego, który bierzemy pod uwagę jest jego jakość i funkcjonalność, zastosowane materiały oraz liczne badania kliniczne. Dlatego linia produktów Otto Bock znalazła się w ofercie naszego sklepu online. Pamiętajmy, że jakość jest najważniejszym kryterium gdyż od niej zależy powodzenie leczenia i rehabilitacji. Celem zaopatrzenia ortotycznego jest wspieranie naturalnych funkcji ruchowych organizmu zapewniające w zależności od potrzeb stabilizację, unieruchomienie, odciążenie i korekcję postawy ciała.

 

Podział ortez na części ciała:

SEWHO Shoulder Elbow Wrist Hand Orthosis (orteza na całą kończynę górną)

HFO Humeral Fracture Orthosis (orteza barku i ramienia)

EWHO Elbow Wrist Hand Orthosis (orteza na łokieć dłoń i nadgarstek)

WHO Wrist Hand Orthosis (orteza na dłoń i nadgarstek)

HO Hand Orthosis (orteza dłoni)

HKAFO Hip Knee Ankle Foot Orthosis (orteza całej kończyny dolnej wraz ze stawem biodrowym)

KAFO Knee Ankle Foot Orthosis (orteza na całą kończynę dolną)

KO Knee Orthosis (orteza stawu kolanowego)

AFO Ankle Foot Orthosis (orteza stawu skokowego i stopy)

DAFO Dynamic Ankle Foot Orthosis (dynamiczna orteza stawu skokowego i stopy)

FO Foot Orthosis (orteza stopy)

 

Jak dobrać odpowiednią ortezę?

Firma Otto Bock posiada w swojej ofercie ortezy przeznaczone dla różnych części ciała, które sprawdzają się w większości przypadków klinicznych. Żeby orteza mogła być w 100% skuteczna musi być „dopasowana” indywidualnie do danego przypadku - dlatego bardzo istotna jest dokładna diagnoza i ocena funkcjonalna pacjenta. Wyboru odpowiedniego zaopatrzenia ortotycznego powinien dokonywać doświadczony lekarz albo fizjoterapeuta.

 

Aktywne ortezy Otto Bock Sensa

Najwyższej jakości zaopatrzenie ortopedyczne serii Otto Bock SENSA, wykonane jest w nowoczesnej technologii SKINGUARD z antybakteryjnej, dwuskładnikowej i oddychającej dzianiny, która jest bardzo odporna na zużywanie. Odpowiednio szerokie, płaskie tkanie zapewnia dokładne trzymanie w miejscu nałożenia ortezy, jak również nie utrudnia swobodnego przepływu krwi w danej części ciała. Anatomiczna budowa tych stabilizatorów daje gwarancję odpowiedniego przylegania do ciała i kontrolowaną kompresję zapewniając doskonały trening sensomotoryczny. Odpowiednia struktura materiału daję możliwość swobodnego ruchu. Każdy produkt Otto Bock SENSA w zależności od części ciała na którą jest stosowany, zaopatrzony jest w silikonowe peloty i  wzmocnienia w celu dodatkowego odciążenia danego stawu i otaczających go tkanek miękkich. Pobudza to działanie przeciwobrzękowe i daję dodatkową stabilizację. Ortezy i stabilizatory serii Otto Bock SENSA polecane są do stosowania po kontuzjach i urazach sportowych dla osób aktywnych jak również w przypadku przewlekłych stanów zapalnych i zmian zwyrodnieniowych u osób starszych.

 

Genu Sensa Malleo Sensa Epi Sensa

Stabilizator na kolano    
   Stabilizator stawu skokowego 
   Orteza na łokieć       

 

           Lumbo Sensa Woman              Manu Sensa                    Lumbo Sensa

 

      Pas lędźwiowy damski
   Stabilizator nadgarstka
     Gorset lędźwiowy męski

 

Firma Otto Bock już od 100 lat jest znakiem innowacji i nowych technologii w dziedzinie sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego. Wszystko zostało zapoczątkowane w 1919 roku w Berlinie, kiedy to wizjoner i specjalista w dziedzinie protetyki i zaopatrzenia ortopedycznego Otto Bock, postanowił utworzyć Orthopädische Industrie GmbH,która już niedługo miała się okazać pierwszą marką globalną produkującą najwyższej klasy protetykę, stabilizatory, ortezy, gorsety i wózki wspomagające rehabilitację.

 

Poznaj pełną ofertę -> ortez Otto Bock

pixel