Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Stabilizatory na bark

( ilość produktów: 30 )

Kiedy stosować stabilizator na bark?

W niektórych przypadkach stabilizator stawu pełni funkcję odwodzenia oraz usztywnienia bez zakresu ruchu. Taka forma stosowana jest w poważnych stanach zapalnych, uszkodzeniach torebki stawowej. Stabilizator barku to również preferowana forma unieruchomienia po zabiegach operacyjnych, na przykład artroskopii.

Zazwyczaj stabilizator stawu barkowego stosowany jest w przypadku urazów mechanicznych. Należą do nich przede wszystkim wszystkie uszkodzenia stawu polegające na jego zwichnięciu, jak i również zwichnięciu kości ramiennej. W niektórych przypadkach stabilizator na bark jest używany zamiast opatrunku gipsowego przy złamaniach i przemieszczeniach. Zdarza się, że stabilizator barku połączony jest ze sprzętem na inne dolegliwości, na przykład problemy z obojczykami. W takim przypadku prostotrzymacze mogą być stosowane m.in. w razie złamań obojczyka oraz kontuzji, które nie są leczone chirurgicznie. Stosuje się je również u osób, u których występują objawy bólowe piersiowego odcinka kręgosłupa lub pogłębiona kifoza.

Jakie działanie ma stabilizator na bark?

Jak sama nazwa mówi, stabilizator barku ma za zadanie stabilizować staw w odpowiedniej, przewidzianej dla jego rekonwalescencji pozycji, która umożliwia późniejszą, prawidłową pracę stawu. Zależnie od typu urazu kończyny górnej stabilizator stawu może wymuszać różne pozycje – wszystkie je łączy jednak fizjologiczna poprawność, niezbędna do powrotu do zdrowia.

Orteza stawu barkowego ogranicza niepożądane zakresy ruchów, co sprzyja szybszej rekonwalescencji. Jej zadaniem jest utrzymanie stawu ramiennego i stawu barkowego w odpowiedniej pozycji, która może dodatkowo umożliwiać dbanie o ranę, jeśli orteza stawu jest noszona po urazach albo zabiegach operacyjnych. Urządzenie tym samym odblokuje poprawny przepływ limfy i krwi do kończyny górnej, co zapobiega powikłaniom. W niektórych przypadkach usztywnienie barku idzie w parze z możliwością wykonywania pewnego zakresu ruchu. Dotyczy to przede wszystkim urządzeń odciążających. Ruch może być wykonywany podczas codziennych czynności bądź w ograniczonych zakresie w ramach ćwiczeń. Chodzi tutaj między innymi o stabilizator na bark, który umożliwia wykonywanie ćwiczeń dłonią, co sprzyja zachowaniu mięśni w dobrej kondycji.

Co więcej, stabilizator barkowy dodatkowo redukuje objawy bólowe, sprzyja szybszemu gojeniu oraz zmniejsza ryzyko powikłań, w tym obrzęku. Czasami stabilizator stawu barkowego wyposażony jest dodatkowo w specjalne peloty masujące. Dzięki odpowiedniej pozycji stawu barkowego poprawiana jest również Twoja postawa, co pozytywnie wpływa na profilaktykę w przyszłości.

Jak wybrać odpowiedni stabilizator na bark?

Z uwagi na fakt, że stabilizator stawu jest sprzętem medycznym, jego doborem powinien zająć się lekarz albo fizjoterapeuta. Gdy wiesz, jaki model jest preferowany w Twoim przypadku, możesz wybierać spośród produktów różnych cenionych firm. Wszystkie łączy fakt, że są zaprojektowane profesjonalnie po to, aby gwarantować usztywnienie barku i dodatkowe działania terapeutyczne.

Każdy dostępny w asortymencie stabilizator na bark został wykonany z certyfikowanych materiałów. Gwarantuje to komfort noszenia oraz odpowiednie działania rehabilitacyjne. Tkaniny użyte w produkcji ortez stawu barkowego przepuszczają powietrze i odprowadzają wilgoć od ciała, przez co zapewniają wygodę i dobre samopoczucie podczas ich noszenia. Jeśli szukasz jedynie odciążenia dla stawu barkowego, dobrym wyborem będzie orteza odciążająca na bark Medi. Łatwo ją zdejmiesz na czas fizjoterapii, a dodatkowo zapewni komfort na co dzień. Po zabiegach chirurgicznych lepiej sprawdzi się inny stabilizator stawu barkowego, na przykład Orteza barku odwodząca Otto Bock Omo Immobil Rotation 50A11.

pixel