Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Temblaki

( ilość produktów: 16 )

Temblak – dla kogo?

W zależności od tego, jak zbudowany jest temblak, jego zastosowanie może być różne. W przypadku, gdy chodzi jedynie o przytrzymanie opatrunku gipsowego w odpowiedniej pozycji bez obciążenia stawu barkowego, stosuje się najprostszy temblak siatkowy. Możliwe jest jego szybkie zdjęcie, a jednocześnie znacznie poprawia on komfort codziennego życia w przypadku założenia opatrunku gipsowego na całe przedramię, często również ze stawem łokciowym.

W niektórych przypadkach stosuje się temblak na rękę zamiast tradycyjnego opatrunku gipsowego, zwłaszcza w sytuacji, gdy założenie tego drugiego jest niekorzystne albo niemożliwe z uwagi na dobro pacjenta. Tego rodzaju orteza jest stosowana przy zwichnięciach, a nawet złamaniach barku czy łopatki. Może być też stosowana w przypadku stanów zapalnych w obrębie stawu barkowego, a także objawów reumatyzmu.

W końcu temblak ortopedyczny jest zalecany jako pomoc po zabiegach operacyjnych obejmujących okolice stawu barkowego i obojczyka. Wtedy niezbędne jest odpowiednie unieruchomienie, dlatego ważny jest dobór odpowiedniego typu ortezy. Produkt może być stosowany zachowawczo przy nawracających urazach i kontuzjach stawu barkowego.

Jak działa temblak?

Przede wszystkim temblak siatkowy może stanowić pomoc przy odciążeniu stawu barkowego. To niezbędne, gdy doszło do założenia ciężkiego opatrunku gipsowego albo w sytuacji, gdy dotyka Cię reumatyzm, który daje objawy bólowe. Pomaga to zmniejszać odczuwany dyskomfort i przeprowadzić korekcję ułożenia główki kości ramiennej w panewce stawowej.

W niektórych przypadkach orteza stawu pozwala na całkowite jego unieruchomienie. To szczególnie ważne, gdy chodzi o zabezpieczenie po leczeniu zabiegowym. W ten sposób orteza stawu nie dopuszcza do przeciążenia i naruszenia operowanych tkanek, a także redukuje opuchliznę i zmniejsza ryzyko występowania powikłań.

Jaki temblak wybrać?

Wybór ortezy stawu barkowego w formie temblaka zależy przede wszystkim od powodu, dla którego jest konieczne jej zastosowanie. Temblak siatkowy to lekkie rozwiązanie, idealne do podtrzymania opatrunku gipsowego. Gwarantuje wygodę i przepuszcza powietrze, dlatego sprawdza się również noszony bezpośrednio przy skórze.

W przypadku konieczności unieruchomienia kończyny lepsza niż temblak siatkowy będzie orteza stawu ze sztywniejszego materiału. Składać się ona może ze specjalnego pasa na klatkę piersiową z przymocowanym do niego odcinkiem, który umożliwia umieszczenie ręki w odpowiedniej pozycji. Orteza stawu i kończyny górnej może być bardziej lub mniej sztywna i wyposażona w poduszkę odwodzącą.

Zależnie od tego, jak rozbudowany jest temblak, cena może się znacząco różnić. Droższe modele często pozwalają na szerszą regulację i sprawdzają się przez cały okres rehabilitacji. Możesz wybrać też lekki temblak siatkowy w niższej cenie, jedynie dla podtrzymania opatrunku gipsowego kończyny górnej. Zazwyczaj temblak jest obustronny oraz regulowany, dlatego nadaje się do powtórnego zastosowania w razie potrzeby.

FAQ

Temblak – co to?

Temblak to stabilizator kończyny górnej, którego zadaniem jest odciążenie, a niekiedy również unieruchomienie ręki w konkretnej pozycji odciążeniowej. Pozwala on podwiesić zgiętą w łokciu rękę i utrzymać w konkretnej pozycji. Zależnie od wersji i modelu, temblak na rękę zapewnia większy lub mniejszy zasięg ruchomości kończyny górnej.

Temblak – gdzie kupić?

Z uwagi na działanie i materiał wykonania, temblak najlepiej jest kupić w profesjonalnym sklepie ze sprzętem medycznym. W ten sposób zyskujesz pewność, że nabywasz produkt certyfikowany, bezpieczny i wykonany z trwałych, przyjaznych dla skóry materiałów.

pixel