Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ortezy więzadłowe na kolano

( ilość produktów: 71 )

Komu potrzebna jest orteza stawu kolanowego?

W niektórych przypadkach ortezy stosowane są zachowawczo. Dotyczy to lekkich uszkodzeń więzadeł pobocznych i krzyżowych, jak również wszelkich niestabilności wykrytych w tym obszarze. Takie rozwiązanie często polecane jest dla sportowców w celu zapobiegania dalszym, powtarzalnym urazom w danym obszarze. Dotyczy to również urazowych i degeneracyjnych zmian w obrębie stawu kolanowego, które prowadzą do obciążenia więzadła krzyżowego.

W wielu przypadkach stabilizator na więzadła kolana jest stosowany po zabiegach operacyjnych. Dotyczy to takich urazów jak te w obrębie łękotki albo rzepki. Orteza stawu kolanowego z blokadą kąta zgięcia ma za zadanie unieruchomienie stawu i odciążenie jego oraz stawu skokowego w okresie tuż po zabiegu. Chroni też szwy przed uszkodzeniem.

Jak działa stabilizator na więzadła kolana?

Przede wszystkim – jego działanie zależy od tego, jaki stabilizator kolana nosisz. W przypadku urządzeń z regulacją kąta, wyposażonych w sztywne szyny boczne, chodzi przede wszystkim o stopniowy powrót do zdrowia wraz z unieruchomieniem stawu pod odpowiednim kątem. Ma to za zadanie odciążać staw i więzadła. Orteza stawu kolanowego z zawiasami to rozwiązanie stosowane przede wszystkim tymczasowo, do czasu rozpoczęcia właściwej rehabilitacji, szczególnie w przypadku operowania więzadła krzyżowego.

Dobrze dobrana orteza sprawdza się zwłaszcza podczas uprawiania sportu, bo pozwala na poruszanie się kolana z odpowiednią intensywnością i po właściwym torze, co zapobiega dalszym kontuzjom. Dzięki kompresji redukuje ból ze strony więzadła krzyżowego. Jednocześnie szyny boczne gwarantują stabilizację stawu podczas uprawiania rozmaitych aktywności.

Wybierz odpowiedni stabilizator kolana

Każdy dostępny stabilizator kolana jest produktem o zastosowaniu terapeutycznym. Ortezy zostały wykonane z przyjaznych dla skóry materiałów. Te, które nie są wyposażone w szyny usztywniające, pozwalają na noszenie ich podczas uprawiania sportu. Ponadto każdy stabilizator kolana gwarantuje komfort i odprowadza pot, przez co redukuje ryzyko powstania poważniejszych podrażnień skóry. Zależnie od Twoich potrzeb oraz możliwości ruchowych, możesz dobrać różne rodzaje ortez. Orliman orteza stawu kolanowego z otwartą rzepką do biegania wystarczy, aby zapobiec powtarzalności urazów, jeśli regularnie trenujesz. Z kolei orteza stawu kolanowego medi M.4® X-lock to dobre rozwiązanie, jeżeli jesteś bezpośrednio po zabiegu i musisz chronić szwy przed uszkodzeniem.


Jaki dobrać odpowiedni model ortezy?

pixel