Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

stabilizatory rzepki

( ilość produktów: 39 )

Stabilizator rzepki – dla kogo?

Stabilizator rzepki jest sprzętem polecanym w przypadku, gdy staw kolanowy jest niestabilny lub różne czynniki chorobowe wpływają na pojawianie się bólu podczas poruszania. Możesz używać go po konsultacji z lekarzem lub fizjoterapeutą. Kontakt z fachowcem pozwoli Ci dobrać taki stabilizator, który najlepiej sprawdzi się przy Twoich problemach. Dobrze dopasowany stabilizator kolana może być stosowany zarówno podczas snu, jak również codziennych czynności. Jeśli jesteś sportowcem, umożliwi Ci on trenowanie z odciążeniem stawu oraz ograniczeniem dolegliwości bólowych. Zapobiegnie też nawracającym kontuzjom.

Orteza stawu kolanowego jest zazwyczaj stosowana przy terapii urazów, po leczeniu operacyjnym, chorobach dotykających chrząstki stawowej lub urazach ścięgien i więzadeł rzepki. Wspiera terapię zespołu rzepkowo-udowego, daje Ci ulgę w stanach podrażnienia rzepki, gwarantuje stabilność przy jej zaburzeniach. Orteza na rzepkę może być też stosowana profilaktycznie w nawracających problemach ze stawem kolanowym.

Działanie i zastosowanie stabilizatora kolana

Warto zaznaczyć, że stabilizator ten może subtelnie różnić się działaniem i efektami zależnie od modelu i jego przeznaczenia. Zazwyczaj jest to sprzęt umożliwiający poruszanie się, likwidujący ból poprzez kompresję obszaru rzepki. Z tego samego powodu stabilizator chroni przed ponownymi urazami i gwarantuje wsparcie aż do momentu uzyskania pełni zdrowia. Może być pomocny również przy redukcji obrzęków limfatycznych. Standardowa orteza stawu kolanowego jest urządzeniem często stosowanym zamiast gipsu do unieruchomienia kończyny. Może zawierać między innymi szyny boczne umożliwiające blokadę zginania stawu, co jest niekiedy niezbędne, jeśli przeszedłeś zabieg operacyjny i miejsce umieszczenia szwów wymaga dodatkowej ochrony.

Stabilizator kolana dla sportowców ma przede wszystkim likwidować ból podczas treningów i zapobiegać pojawianiu się nawracających kontuzji. Opaska stabilizująca rzepkę pozwala na powrót do uprawiania sportów, które szczególnie obciążają stawy kolanowe.

Oferta stabilizatorów rzepki

Orteza rzepki jest produktem dostępnym w kilkunastu różnych wersjach. Właściwy model oraz rozmiar powinien pomóc dobrać Ci specjalista – fizjoterapeuta, lekarz lub wykwalifikowany pracownik sklepu ze sprzętem medycznym. Dzięki temu stabilizator kolana będzie komfortowy, a efekt jego noszenia – pozytywny. W ofercie znajduje się orteza rzepki z otwartym pierścieniem, który umożliwia jej masowanie, jak również wersja z osłoniętą rzepką, polecana do sportów urazowych. Rozmiar uniwersalny tego rodzaju sprzętu jest wyposażony zwykle w elementy ściągające, na przykład paski, rzepy, albo elastyczny materiał. Pozwala to na prosty dobór sprzętu medycznego do Twoich potrzeb.

Każda orteza kolana wykonana jest z materiałów, które gwarantują skuteczność jej działania oraz komfort noszenia. Stabilizator kolana zapewnia odprowadzenie wilgoci od skóry, co w połączeniu z miękką wyściółką i silikonową pelotą chroni przed uszkodzeniem oraz podrażnieniem naskórka. Materiał nie traci elastyczności, przez co zachowuje skuteczność działania. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe, osłonięte od strony skóry szyny boczne, niekiedy z regulacją i blokadą maksymalnego kąta zgięcia.

FAQ

1. Jaki stabilizator kolana do biegania będzie najlepszy?

Jeśli jesteś sportowcem lub regularnie trenujesz, Twoja orteza stawu kolanowego powinna pochodzić z linii sportowej. Gwarantuje ona dobrą ruchomość stawu i odciąża go. Jednocześnie często dołączona jest do niej część stabilizująca rzepkę, co zapobiega dolegliwościom bólowym.

2. Czy w stabilizatorze rzepki mogę spać?

Tak, a nawet jest to często zalecane przez fizjoterapeutę i lekarza. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których stabilizator kolana jest odpowiednikiem opatrunku gipsowego lub unieruchamia staw po zabiegu operacyjnym.

3. Ile czasu dziennie powinienem nosić stabilizator kolana/rzepki?

Czas noszenia stabilizatora na kolano uzależniony jest od stopnia kontuzji lub rodzaju schorzenia. Szczegółowej odpowiedzi na to pytanie powinien w pierwszej kolejności udzielić lekarz prowadzący lub fizjoterapeuta.

pixel