Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

elastyczne ortezy na kostkę

( ilość produktów: 41 )

Elastyczna orteza na kostkę – dla kogo?

Z uwagi na charakter tego sprzętu medycznego, orteza na kostkę zalecana jest przede wszystkim w patologicznych stanach stawu skokowego. W pierwszej kolejności dotyczy to urazów mechanicznych, spowodowanych przypadkowo albo w trakcie uprawiania sportu. Należą do nich różnego typu złamania kostek oraz skręcenia w obrębie stawu.

Do drugiej grupy zaleceń, jeśli chodzi o stabilizator stawu skokowego, należą urazy ścięgien. Wśród nich znajdują się zarówno naderwania, jak i też całkowite zerwania oraz naciągnięcia. Orteza stawu skokowego jest zalecana w przypadku artroz oraz przewlekłych stanów zapalnych wynikających z choroby reumatycznej, co z kolei może powodować niestabilność stawu na co dzień.

Dodatkowo stabilizator kostki powinien być noszony przez osoby mające problem z uszkodzeniami torebki stawowej, nawracającymi stanami zapalnymi oraz niestabilnościami wynikającymi z poprzednich urazów czy przeprowadzonych operacji stawu skokowego. Stabilizator stawu stosowany jest też u sportowców narażonych na powtórne urazy.

Jak działa orteza na kostkę?

Każda elastyczna orteza stawu skokowego gwarantuje wzmocnienie okolic stawu i chroni go przed przeciążeniami. Przede wszystkim wpływa to na fizjologiczną formę poruszania się stawu skokowego, czyli zapobiega nieskoordynowanym ruchom, które mogłyby prowadzić do wtórnych urazów i stanów zapalnych. Dodatkowo stabilizator na kostkę ma za zadanie unieruchamiać staw w ruchu na boki, umożliwiając jednocześnie normalne chodzenie. Działa prewencyjnie, zwłaszcza w przypadku takich dolegliwości jak kostka piłkarza. Orteza stawu skokowego chroni więc przed nawrotami urazów i wspiera ich kompletne wyleczenie.

Dodatkowo stabilizator stawu znacznie zmniejsza dolegliwości bólowe, co pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz komfort chorego. Brak nieprawidłowości w ruchu stawu skokowego sprawia, że nie pojawiają się obrzęki, krwiaki oraz inne objawy świadczące o nieprawidłowościach w jego obrębie. W końcu orteza kostki może być też stosowana jako element masażu, zwłaszcza jeśli jest wyposażona w odpowiednie poduszki i peloty.

Jak wybrać odpowiedni stabilizator stawu skokowego?

Każdy dostępny w asortymencie stabilizator stawu skokowego jest produktem medycznym. Oznacza to, że jego odpowiednie dopasowanie oraz regularne noszenie gwarantuje efekty terapeutyczne opisane wcześniej. W związku z tym orteza stawu skokowego została przygotowana również z certyfikowanych materiałów, które mogą mieć stały kontakt ze skórą. Od jej strony zastosowano materiały przyjemne w dotyku, często odprowadzające pot oraz zwalczające drobnoustroje. Z tego powodu stabilizator na kostkę nie powoduje podrażnień, otarć i innych bolesnych dolegliwości, a jego noszenie jest komfortowe.

Dla uzyskania najlepszych efektów związanych z terapią i rehabilitacją konieczne jest noszenie ortezy stawu skokowego nie tylko przez określoną ilość czasu, ale również w odpowiednim rozmiarze. Dobór ortezy powinien być przeprowadzony przez specjalistę, który określi, jaki stabilizator kostki będzie najbardziej efektywny w danym przypadku. Co więcej, należy uważnie ocenić jego rozmiar oraz dopasowanie do prawej lub lewej nogi – niektóre modele tego wymagają, podczas gdy w innych produkt jest uniwersalny.

Stabilizator kostki zawsze powinien być dobrany zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Przykładowo BORT Select TaloStabil® Plus Orteza stawu skokowego do sportu z dodatkową taśmą dociągową to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na uprawianiu sportu, a są zagrożone ryzykiem ponownej kontuzji. Z kolei po zabiegach chirurgicznych albo przy świeżych urazach polecana jest orteza nocna na stopę i staw skokowy Otto Bock 50S20, która dodatkowo zapobiega przypadkowym urazom i niefizjologicznemu ułożeniu stopy podczas snu.

pixel