Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kołnierz ortopedyczny

( ilość produktów: 23 )

Kołnierz ortopedyczny – zastosowanie

Zależnie od typu, kołnierz ortopedyczny stosuje się przede wszystkim jako zabezpieczenie kręgosłupa szyjnego przed dalszymi urazami i przemieszczeniami w jego obrębie, które mogłyby spowodować na przykład uszkodzenie nerwów lub rdzenia kręgowego. Modele sztywne stosuje się po wypadkach, urazach kręgosłupa, przy dyskopatiach szyjnych, a także w formie ochrony po operacjach.

Miękki kołnierz ortopedyczny typu Schantza jest stosowany w przypadku kręczu szyi czy drobnych urazów w obrębie kręgów. Półsztywne modele zaleca się stosować podczas chorób zwyrodnieniowych, w przypadku przepuklin, a także na dalszych etapach rehabilitacji i leczenia po zabiegach operacyjnych.

Jak działa i co daje kołnierz ortopedyczny?

Dobrze dopasowany kołnierz ortopedyczny zapewnia stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa – bez względu na to, o jaki model chodzi. Zależnie od tego, jak sztywny jest dany produkt, stabilizacja może być całkowita albo częściowa, dlatego ważne jest, aby kołnierze ortopedyczne zawsze był wybierany zgodnie z zaleceniami profesjonalnego personelu medycznego.

Zupełnie sztywny kołnierz ortopedyczny ma anatomiczną budowę, która sprawia, że stanowi zabezpieczenie kręgosłupa szyjnego zarówno przy ruchach góra-dół, jak i również na boki. Wynika to z jego budowy: kołnierz ortopedyczny usztywnia kręgosłup szyjny, opierając się od góry na podbródku, żuchwie oraz potylicznym odcinku czaszki, zaś od dołu na ramionach, plecach i klatce piersiowej. W ten sposób zabezpieczenie kręgosłupa szyjnego jest pewne w każdej pozycji i podczas wszystkich czynności. Dzięki zapewnionej stabilizacji odcinek szyjny jest narażony na mniej urazów, co sprzyja szybszemu powrotowi do zdrowia. W przypadku stosowania kołnierza po zabiegach operacyjnych odpowiednie unieruchomienie szyjnego odcinka kręgosłupa zapobiega również powstawaniu obrzęków czy naruszeniu struktury tkanek, co pozwala na szybszą regenerację przebiegającą w prawidłowy sposób.

Co więcej, wysokiej jakości kołnierz ortopedyczny. który będzie prawidłowo dopasowany do anatomii szyi, skutecznie usuwa stresogenne napięcia szyi i ramion. Niektóre kołnierze ortopedyczne przeznaczone są nie tylko do zabezpieczenia szyjnego odcinka kręgosłupa, ale również są wyposażone w otwór tracheostomijny. Pozwala on szybko zaintubować pacjenta, który jest w ciężkim stanie albo po wypadku lub operacji. Taki kołnierz ortopedyczny jest stosowany głównie przez służby medyczne.

Jaki kołnierz ortopedyczny będzie odpowiedni dla Ciebie?

W zależności od urazu i przyczyny, dla której musisz nosić kołnierz ortopedyczny, powinieneś wybrać jego odpowiedni model. O tym, czy lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku miękki kołnierz ortopedyczny Schantza, czy raczej sztywny produkt zabezpieczający odcinek szyjny, powinien zdecydować lekarz lub fizjoterapeuta na podstawie postępu rehabilitacji. Bogaty asortyment sprawi, że bez trudu nabędziesz dokładnie taki kołnierz ortopedyczny, jakiego potrzebujesz.

Decydując się na jego wybór, pamiętaj o tym, aby uważnie wybrać rozmiar kołnierza. W tym, jak dobrać rozmiar tego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego, pomoże Ci wykwalifikowany personel i instrukcja przy każdym produkcie. Wybierając rozmiar kołnierza, zwróć szczególną uwagę na dobranie produktu przeznaczonego dla dzieci albo dla dorosłych. Pamiętaj też o tym, aby dobrać rozmiar uwzględniając nie tylko obwód, ale i wysokość kołnierza.

Zarówno kołnierz ortopedyczny sztywny typu Philadelphia, jak i również kołnierz ortopedyczny miękki typu Schantza, są certyfikowanym sprzętem medycznym. Zostały wykonane z bezpiecznych dla skóry materiałów i zaprojektowane w sposób zgodny z anatomią człowieka. Dzięki temu nie wywołują dyskomfortu. Dobrze dobrany rozmiar kołnierza zapobiega otarciom i gwarantuje wygodę na czas powrotu do zdrowia. Jednocześnie sprawdzona budowa umożliwia szybki powrót do zdrowia i bezpieczeństwo użytkowania.

pixel