Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gorsety lędźwiowo-krzyżowe

( ilość produktów: 138 )

Już sama nazwa – gorset lędźwiowo-krzyżowy – wskazuje na zastosowanie tego typu sprzętu rehabilitacyjnego. Jest to orteza, która służy do wsparcia kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Może go odciążać, aktywizować mięśnie i poprawiać wygląd powłok brzusznych, co wpływa na postawę ciała.

Zależnie od tego, które cechy produktu są na pierwszym miejscu, gorset lędźwiowo-krzyżowy ma różne zastosowania. Pas ortopedyczny może zostać Ci zalecony po operacjach kręgosłupa, w przypadku, gdy stwierdzi się zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgów, w dolegliwościach bólowych, przy zwiotczeniu mięśni i zabiegach w dolnej części brzucha.

Gorset lędźwiowo-krzyżowy może mieć zróżnicowaną budowę. W asortymencie znajdziesz ortezy, które stabilizują kręgosłup w odcinku lędźwiowym, ale również bardziej rozbudowane. Mogą być wyposażone w pasy piersiowe, przyjmować formę szortów lub różnić się wysokością. Decyzję o tym, który gorset wybrać, powinien podjąć lekarz lub fizjoterapeuta.

Jak działa gorset lędźwiowo-krzyżowy?

To, jak działa gorset lędźwiowo-krzyżowy, w dużej mierze zależy od rodzaju wybranego sprzętu. Większość produktów odciąża i stabilizuje kręgosłup w odcinku lędźwiowym, zmniejszając przy tym lordozę lędźwiową i aktywizując mięśnie brzucha. Ze względu na zastosowane materiały i rozwiązania, gorset lędźwiowo-krzyżowy może być zupełnie usztywniający i blokowany w odpowiedniej pozycji, idealny po operacjach kręgosłupa.

Celem, dla którego może być Ci zalecony gorset lędźwiowo-krzyżowy, jest między innymi wyeliminowanie dolegliwości bólowych, które powodować mogą zmiany zwyrodnieniowe w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Długofalowo noszenie gorsetu ma za zadanie poprawić pracę mięśni brzucha, co wpływa na prawidłową postawę ciała – istotną zarówno w profilaktyce zabiegów, jak i po nich.

Rodzaje gorsetów lędźwiowo-krzyżowych

Sprzęt rehabilitacyjny tego rodzaju różni się wspomnianymi wcześniej parametrami, między innymi wysokością lub obszarem działania. Pas lędźwiowy występuje w różnych rozmiarach, które dopasujesz, mierząc obwód pasa i porównując go z informacjami od producenta. Pasy wykonane są z materiałów oddychających, niepowodujących odgnieceń i podrażnień.

Wiele modeli gorsetów ma wymienne paski i stalki, które gwarantują wybór poziomu stabilizacji oferowanej przez gorset lędźwiowo-krzyżowy. Dzięki temu jedną ortezę możesz często nosić przez cały okres rehabilitacji, dostosowując ją do postępów w powrocie do zdrowia.

Mierząc obwód pasa, jesteś w stanie dobrać właściwy rozmiar. Dodatkowo gorsety mają też pasy elastyczne i zapinane są na rzepy, które gwarantują dobre dopasowanie dla osób puszystych lub z rozciągniętymi powłokami brzusznymi. Szukaj takich produktów w asortymencie, jeśli jesteś w tej grupie klientów.

pixel